Jeilio universiteto mokslininkai kelias valandas po mirties kiaulių smegenis laikė gyvas už kūno ribų. Straipsnis Smegenų kraujotakos ir ląstelių funkcijų atkūrimas praėjus kelioms valandoms po skrodimo paaiškina eksperimentą, kurio metu buvo naudojamos kiaulių smegenys ir kuris gali padėti išryškinti smegenų pažeidimų tyrimus. Žurnalas "Nature paskelbta dokumentą balandžio 17 d.

"Didžiąją žmonijos istorijos dalį mirtis buvo labai paprasta." sako Christofas Kochas. Jis yra Aleno smegenų mokslo instituto Sietle, Vašingtono valstijoje, prezidentas ir vyriausiasis mokslininkas. "Dabar turime kelti klausimą, kas yra negrįžtama." 

Šiose smegenyse nėra jokio ryšio tarp neuronų, todėl nebuvo sąmonės. Tačiau ląstelės buvo gyvos - ir vien tai yra labai svarbus atradimas.

"Anksčiau buvo nustatyta, kad iš esmės per kelias minutes ląstelėse prasideda ląstelių žūties procesas". spaudos konferencijoje sakė tyrimui vadovavęs Jeilio universiteto neurologas Nenadas Sestanas. "Parodėme, kad ląstelių žūtis vyksta palaipsniui, o kai kuriuos iš šių procesų galima atidėti, išsaugoti ar net pakeisti."

Smegenų pažeidimo eksperimentas

Pasak žurnalo "Nature Magazine", tyrėjai patikrino, kaip smegenys veikė šešias valandas. Jie nustatė, kad neuronai ir kitos smegenų ląstelės vėl pradėjo vykdyti įprastas medžiagų apykaitos funkcijas, pavyzdžiui, vartoti cukrų ir gaminti anglies dioksidą. Be to, atrodė, kad smegenų imuninė sistema veikia. Atskirų ląstelių ir smegenų sekcijų struktūros buvo išlikusios. Priešingai, kontrolinių smegenų, kurios negavo maistinių medžiagų ir deguonies turtingo tirpalo, ląstelės suiro. O kai mokslininkai apdorotų smegenų audinių mėginius paveikė elektra, jie nustatė, kad atskiri neuronai vis dar gali perduoti signalą.

Mokslininkai sukūrė sistemą "BrainEx", specialiai sukurtą tam, kad susilpnintų kai kuriuos procesus, lemiančius pomirtinių smegenų audinių irimą. Sistema apima tirpalo, vadinamo BEx perfuzatu, pumpavimą. Tirpalas yra patentuotas apsauginių, stabilizuojančių ir kontrastinių medžiagų mišinys, kuris veikia kaip kraujo pakaitalas. Perfuzate taip pat yra cheminių medžiagų, kurios stabdo kūno audinių oksidaciją, stabdo apoptozę. Jame taip pat yra nervinės veiklos blokatoriaus, kurio paskirtis yra dvejopa. Jie pumpavo tirpalą į izoliuotų smegenų pagrindines arterijas esant normaliai kūno temperatūrai.

 

kiaulės
Straipsnio paveikslėlyje parodyta, kaip prie BEx prietaiso buvo prijungtos visos smegenys. Kiaulės smegenys prie perfuzijos sistemos buvo prijungtos arterinėmis linijomis. 

 

Tyrėjai naudojo apie 300 kiaulių galvų iš JAV Žemės ūkio departamento skerdyklos. Optimizavusi technologiją, komanda prie "BrainEx" sistemos prijungė 32 kiaulių smegenis. Jie prijungė smegenis praėjus 4 valandoms po to, kai kiaulės buvo nužudytos, ir išėmę smegenis iš kaukolių. Šis kompiuterizuotas siurblių, šildytuvų ir filtrų tinklas šešias valandas kontroliavo srautą, temperatūrą ir patentuotą perfuzato tirpalą.

Infografikas, padedantis suprasti eksperimentą

 

Peržiūrėti_77833 (2)

 

Infografiką sukūriau naudodamasis Mind the Graph. Jei norite naudoti patrauklias mokslines iliustracijas, kad savo tyrimais pasiektumėte daugiau žmonių, taip pat galite naudoti "mind the Graph"!

Peržiūra_250

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai