Rašyti mokslinį straipsnį yra pakankamai sudėtinga, tiesa? Na, nieko nėra taip blogai, kad negalėtų būti dar blogiau. Daugumai žmonių viena iš sunkiausių dalių yra tai, kaip pateikti mokslinius duomenis. Dėl šios priežasties nusprendėme ištiesti mažą pagalbos ranką ir padėti jums išsirinkti diagramos tipą, kurį turėtumėte naudoti!

Pirmiausia reikia pasakyti, kad iš esmės yra keturi duomenų pateikimo tipai: Palyginimas, pasiskirstymas, santykis ir sudėtis. Kiekvienas iš jų turi tam tikram duomenų tipui būdingų diagramų rinkinį. Jei dvejojate, ką naudoti, pirmiausia paklauskite savęs: "Koks mano duomenų pobūdis?". Tik atsakę į šį klausimą galėsite nuspręsti, kokią diagramą pasirinkti.

Jau žinote, kokio tipo duomenis turite? Nuostabu! Esate pasirengę išsiaiškinti geriausią diagramą savo tyrimui!

Palyginimo diagrama

Kokią lentelę turėčiau naudoti?

Pasiskirstymo ir santykių diagrama

Kokią lentelę turėčiau naudoti?

Sudėties diagrama

Kokią lentelę turėčiau naudoti?

Šiais laikais susiduriame su neišmatuojamu informacijos kiekiu. Šis kiekis yra pernelyg didelis ir neleidžia mums nuolat gauti išsamios informacijos. Dėl šios priežasties labai svarbu gerai bendrauti. Tai reiškia, kad save lengvai suprastumėte. Tai ypač svarbu mokslo pasaulyje, nes geras bendravimas gali nulemti, ar jūsų tyrimas bus pastebėtas, ar ne.

Jei skaitytojams sunku suprasti, ką norite pasakyti, vadinasi, jūsų komunikacija nepavyko. Tinkama lentelė gali padėti padaryti jūsų bendravimą veiksmingą.

Mokslinis straipsnis reikalauja daug energijos ir laiko. Visada pravartu pagalvoti, kokias priemones naudosite jam parengti ir pateikti. Jei jums reikia pagalbos ir dėl kitų mokslinių tyrimų dalių, perskaitykite mūsų įrašą "8 patarimai, kaip pagerinti savo tyrimus" .

Jaučiatės pasirengę parašyti geriausią mokslinį darbą savo gyvenime?

Kokią lentelę turėčiau naudoti?

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai