Napsat vědeckou práci je dost obtížné, že? Nic není tak špatné, aby to nemohlo být ještě horší. Pro většinu lidí je jednou z nejobtížnějších částí to, jak vědecké údaje prezentovat. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli podat vám malou pomocnou ruku a pomoci vám s výběrem typu grafu, který byste měli použít!

Nejprve je třeba říci, že v zásadě existují čtyři typy prezentace dat: Srovnání, Rozložení, Vztah a Složení. Každý z nich má sadu grafů specifických pro daný typ dat. Pokud váháte, co použít, položte si nejprve otázku: "Jaká je povaha mých dat?". Teprve po zodpovězení této otázky se můžete rozhodnout pro správný graf.

Už víte, jaký typ dat máte? Úžasné! Jste připraveni zjistit nejlepší graf pro váš výzkum!

Srovnávací graf

Jakou tabulku mám použít?

Distribuční a vztahový diagram

Jakou tabulku mám použít?

Graf složení

Jakou tabulku mám použít?

V dnešní době se potýkáme s nezměrným množstvím dostupných informací. Toto množství je ohromující a brání nám v tom, abychom byli neustále plně informováni. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité dobře komunikovat. To znamená, abyste se snadno dorozuměli. To je zvláště důležité ve vědeckém světě, protože dobrá komunikace může rozhodnout o tom, zda si vašeho výzkumu někdo všimne, nebo ne.

Pokud se čtenáři snaží pochopit, co chcete říct, znamená to, že vaše komunikace selhala. Správná tabulka vám může pomoci zefektivnit vaši komunikaci.

Vědecká práce vyžaduje mnoho energie a času. Vždy je dobré se zamyslet nad nástroji, které použijete k jeho sestavení a prezentaci. Pokud potřebujete pomoci i s dalšími částmi výzkumu, přečtěte si náš příspěvek "8 tipů, jak zlepšit svůj výzkum" .

Cítíte se připraveni napsat nejlepší vědeckou práci svého života?

Jakou tabulku mám použít?

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony