"Manome, kad straipsnio paskelbimas nėra galutinis mokslininko tikslas.". Padarėme nedidelį interviu su "External Diffusion" apie jų darbą ir tai, kaip jie gerina komunikaciją apie mokslą. Peržiūrėkite jį!

1. Kas lėmė išorinės difuzijos įkūrimą?

Būdamas mokslininkas, Damienas jautė poreikį dalytis savo darbu ne tik moksliniais straipsniais ir pranešimais konferencijose, bet ir kitais būdais. Jis pradėjo rašyti asmeninį tinklaraštį ir aktyviai dalyvauti socialiniame tinkle "Twitter". Rašyti tinklaraščio įrašus apie mokslinius straipsnius (savo ar kokį nors kitą įdomų literatūroje rastą kūrinį) jam labai patiko. Esmė - naudoti alternatyvų bendravimo stilių, nesilaikant griežto mokslinės komunikacijos braižo ir vengiant jos žargono. Tačiau ir nepaisant informavimo pastangų, pažvelgęs į svetainės statistiką jis suprato, kad labai sudėtinga atkreipti dėmesį į šiuos straipsnius.

2015 m. pavasarį, kalbėdamasis su savo broliu Aleksu, kuris yra žiniatinklio ir socialinės žiniasklaidos verslininkas, sumanė sukurti interneto centrą, kuris užtikrintų aktualią ir masinę auditoriją mokslo publikacijų autoriams, norintiems skelbti savo straipsnį tinklaraštyje. Damienas sugalvojo visus dalykus, kuriais autoriai norėtų pasinaudoti. Aleksas sugalvojo techninių sprendimų ir pasiūlymų, kaip pasiūlyti dar daugiau. Kartu jie sukūrė svetainę ir pradėjo rinkti pirmuosius autorius bei sekėjus socialinėje žiniasklaidoje. Svetainė pradėjo veikti 2015 m. spalio mėn.

2. Kaip išorinė sklaida gali padėti mokslininkams pranešti apie savo atradimus?

Manome, kad leidyba straipsnis nėra galutinis mokslininko tikslas.. Dauguma tyrėjų jaučia poreikį kalbėti apie savo rezultatus papildomais būdais. Pavyzdžiui, jie eina kalbėti į konferencijas, kad bendruomenė išgirstų apie jų darbą. Kartais jie naudojasi universiteto komunikacijos skyriaus paslaugomis, kad pasiektų plačiąją spaudą. Kai kurie taip pat tiesiogiai bendrauja per socialinę žiniasklaidą. Tinklaraščiai yra dar vienas mokslinės komunikacijos, sklaidos, informavimo, skatinimo (vadinkite, kaip norite) kanalas. Norint daryti įtaką tinklaraščiuose, nepakanka parašyti puikų turinį - reikia plačios ir aktualios auditorijos.

Išorinės difuzijos tinklaraščio įrašą sudaro kelių skyrių puslapis, kuriame galima talpinti įvairaus tipo įdomų turinį (infografiką, iliustraciją, kelias nuorodas, autoriaus biografiją, vaizdo įrašą ir t. t.). Turinį pateikia autorius pagal mūsų pasiūlytą šabloną. Jei pageidaujama, padedame sukurti turinį. Išorinės difuzijos stiprioji pusė - auditorija ir aktyvi veikla socialiniuose tinkluose. Kai įrašas jau yra paskelbtas svetainėje, aktyvuojame tikrą komunikacijos planą, kad užtikrintume, jog įrašas ir straipsnis būtų aptariami internete atitinkamos bendruomenės.

Jei norite, kad kas nors perskaitytų jūsų tyrimus, reikia išorinės difuzijos!

3. Kaip į jūsų darbą reagavo mokslo bendruomenė?

Pradėjome nuo kelių pranešimų ir beveik neturėjome sekėjų socialinėje žiniasklaidoje. Dabar maždaug kas savaitę skelbiame po vieną įrašą, o auditorija labai sparčiai auga (pvz., > 5000 "Twitter" sekėjų). Svarbu tai, kad mūsų socialinės žiniasklaidos pranešimai sulaukia didelio įsitraukimo (RT, "patinka" ir pan.) ir "paspaudimų", nukreiptų į tikrąjį mokslinį straipsnį, kurį autoriai nori reklamuoti, skaičiaus. Sulaukiame daug teigiamų bendruomenės komentarų, ir tai mus labai džiugina!

4. Kokie yra tolesni išorinės difuzijos žingsniai?

Kitas pradedančiosios įmonės plėtros žingsnis - sukurti tvarų verslo modelį. Ieškome institucinių partnerių - universitetų, mokslinių tyrimų konsorciumų, tinklų ir kt. - kurie norėtų reguliariai naudotis mūsų paslaugomis. Norime toliau kurti savo auditoriją socialinėje žiniasklaidoje. Taip pat netrukus pasiūlysime mokamas turinio, pavyzdžiui, infografikų, iliustracijų, vaizdo įrašų ir populiarinimo straipsnių, rengimo paslaugas. Galiausiai turime svečių tinklaraščio puslapis kuriame skelbiame išorės pranešimus įvairiomis su mokslo leidyba ir moksliniais tyrimais susijusiomis temomis; planuojame papildyti šį puslapį, kad galėtume toliau palaikyti pokalbį su bendruomene (kviečiame teikti pasiūlymus!).

Skleiskite savo tyrimus naudodami išorinę difuziją!

5. Kaip įsivaizduojate, kokia bus mokslo komunikacija po kelerių metų?

Komunikacija apie mokslą gali būti įvairių formų. Visada atsiras mokslininkų, kurie manys, kad jų darbai "kalba patys už save" ir jiems nereikia jokių papildomų informavimo formų. Ir kai kuriais atvejais tai iš tiesų gali būti naudinga tam, ką jie nori daryti. Tačiau mokslinė mokslo komunikacija išgyvena revoliuciją: atvira prieiga, atviras mokslas, atviri duomenys, preprintai, recenzavimas po publikavimo, bendros publikacijos ir pan. Socialinė žiniasklaida taip pat gausina informacijos šaltinius. Šiame informacijos sraute, žvelgiant iš mokslinio autoriaus perspektyvos, bus vis svarbiau sugebėti išsiskirti. Todėl bus būtina valdyti dalyvavimą internete ir e. reputaciją.

Mokslo skaitytojo, kuris turi susidoroti su dabartine informacijos perkrova, požiūriu, skaityti mokslo tinklaraščius - gera idėja. Kalbant apie bendravimo formas, naujovių jau yra: interaktyvūs plakatai, pokalbiai socialinėje žiniasklaidoje, tiesioginiai vaizdo įrašai ir kt. Vis dėlto tikime, kad senas geras popierius išliks dar ilgus metus, nes mokslo komunikacija - tai ne tik stiprios žinutės perteikimas, bet ir tikslus bei išsamus dalijimasis metodais ir duomenimis, kad bendruomenė galėtų remtis jau atliktais darbais ir daryti tolesnę pažangą. Tikriausiai vis svarbesnė mokslo komunikacijos specialistų misija bus bendrauti su visuomene, žiniasklaida ir net politine sfera, siekiant padėti racionalizuoti šališkas mokslines diskusijas (migracija, klimato kaita, vakcinos ir t. t.). Šiuolaikiniame komunikacijos šėlsme galima lengvai perteikti sutrumpintus pranešimus, todėl mokslininkai turi padėti tai paneigti.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai