Rašymas gali būti naudingas ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, tačiau jis taip pat gali būti ir pelningas. Didėjant internetinio turinio populiarumui, išaugo kokybiškų rašytojų paklausa, o daugelis svetainių nori mokėti už gerai parašytus straipsnius, tinklaraščių įrašus ir kitokio pobūdžio turinį. Šiame straipsnyje apžvelgsime įvairias rašymo rūšis, iš kurių galima užsidirbti, laisvai samdomo rašymo platformas, svetaines, kuriose mokama už rašymą, patarimus, kaip susirasti rašymo darbų, rašymo patarimus, kaip maksimaliai padidinti uždarbį, kaip išvengti sukčiavimo, užmokesčio už rašymą mokestines pasekmes ir rašytojams skirtas priemones bei išteklius. Nesvarbu, ar esate patyręs rašytojas, ar tik pradedate, yra daugybė galimybių užsidirbti pinigų darant tai, kas jums patinka.

Rašymo tipai, iš kurių galima uždirbti pinigų

Yra daugybė rašymo būdų, iš kurių galima užsidirbti pinigų, o geriausias priklauso nuo jūsų pomėgių, įgūdžių ir rinkos paklausos. Viena iš populiarių rašymo rūšių yra turinio rašymas, apimantis tinklaraščių įrašų, straipsnių ir socialinės žiniasklaidos atnaujinimų kūrimą įmonėms ir privatiems asmenims. Kita pelninga sritis - tekstų rašymas, kai rašytojai kuria įtikinamą turinį produktams ar paslaugoms reklamuoti.

Techninis rašymas taip pat labai paklausus, ypač tokiose pramonės šakose kaip mokslas, inžinerija ir technologijos. Laisvai samdomi techniniai rašytojai gali kurti naudotojų vadovus, instrukcijų vadovus ir kitų tipų dokumentus įmonėms. Kita galimybė - rašytojai kuria turinį klientams, kurie vėliau jį publikuoja savo vardu.

Akademinis rašymas taip pat gali būti geras pasirinkimas tiems, kurie turi gerų mokslinių tyrimų ir rašymo įgūdžių. Tai apima tiriamųjų darbų, tezių ir kito akademinio turinio rašymą. Galiausiai, kūrybinis rašymas gali būti pelninga sritis tiems, kurie turi pasakojimo talentą ir aistrą rašyti grožinės arba negrožinės literatūros knygas.

Svarbu pažymėti, kad kiekvienai rašto darbų rūšiai keliami unikalūs reikalavimai ir gali prireikti skirtingų įgūdžių ar patirties. Labai svarbu ištirti rašymo rūšį, kuria norite užsiimti, ir išsiugdyti įgūdžius, reikalingus sėkmingai veiklai toje srityje.

Laisvai samdomų darbuotojų rašymo platformos

Laisvai samdomų rašytojų platformos - tai interneto svetainės arba interneto rinkos, kuriose įmonės ir asmenys gali rasti laisvai samdomų rašytojų įvairiems rašymo darbams atlikti. Šiose platformose rašytojai gali pristatyti savo įgūdžius ir užmegzti ryšius su potencialiais klientais, ieškančiais rašymo paslaugų. Laisvai samdomi rašytojai paprastai gali susikurti savo profilį ir portfelį, nustatyti įkainius ir teikti paraiškas dėl jų kompetenciją atitinkančių darbo skelbimų.

Kai kuriose laisvai samdomų rašytojų platformose siūlomi įvairūs rašymo darbai, įskaitant straipsnių rašymą, kopijavimą, turinio kūrimą, akademinį rašymą ir kt. Laisvai samdomi rašytojai gali naršyti darbo skelbimus, teikti pasiūlymus projektams ir derėtis dėl sąlygų su klientais tiesiogiai per platformą.

Naudojimasis laisvai samdomų rašytojų platformomis gali būti puikus būdas rašytojams rasti naujų klientų ir užsidirbti pinigų. Tačiau svarbu atidžiai peržiūrėti darbo skelbimus ir aiškiai bendrauti su klientais, kad įsitikintumėte, jog darbas tinka ir kad mokėjimo sąlygos yra aiškios. Šios platformos yra rinka, kurioje rašytojai gali rasti rašymo darbų. Kai kurios populiarios laisvai samdomo rašymo platformos yra šios:

"Upwork": Platforma, kurioje laisvai samdomi specialistai ir klientai gali naudotis įvairiomis paslaugomis, įskaitant rašymą.

Laisvai samdomas darbuotojas: Panašiai kaip ir "Upwork", "Freelancer" leidžia laisvai samdomiems darbuotojams teikti pasiūlymus dėl klientų paskelbtų rašymo projektų.

Fiverr: Platforma, kurioje laisvai samdomi specialistai gali siūlyti savo paslaugas už fiksuotą kainą.

Textbroker: Turinio rašymo paslauga, kuri samdo laisvai samdomus rašytojus straipsniams klientams rengti.

Svetainės, kuriose mokama už rašymą

Tinklalapiai, kuriuose mokama už rašymą, yra platformos, kuriose rašytojai gali užsidirbti pinigų pateikdami savo darbus skelbti internete. Šiose svetainėse paprastai siūlomos įvairios rašymo galimybės - nuo trumpų tinklaraščio įrašų iki ilgos apimties straipsnių, o rašytojams mokama už kiekvieną straipsnį arba žodį. 

Yra daug įvairių tipų svetainių, kuriose mokama už rašymą, įskaitant turinio gamyklas, laisvai samdomų rašytojų svetaines ir tinklaraščius. Turinio malūnai - tai svetainės, kuriose rašytojams mokama už straipsnių kūrimą įvairiems klientams, o laisvai samdomų rašytojų svetainės sujungia rašytojus su klientais, kurie ieško tam tikro turinio. Tinklaraščiai taip pat gali mokėti rašytojams už nuolatinį turinio kūrimą - kaip etatiniams rašytojams arba kviestiniams autoriams.

Apmokėjimo įkainiai skiriasi priklausomai nuo svetainės ir kuriamo turinio tipo. Kai kuriose svetainėse mokamas fiksuotas mokestis už straipsnį, o kitose taikoma slankioji skalė, pagrįsta turinio apimtimi ir kokybe. Įkainiai gali svyruoti nuo kelių centų už žodį iki šimtų dolerių už straipsnį.

Jei jus domina rašymas už atlygį, yra daug svetainių, kurios gali padėti jums pradėti. Štai keletas pavyzdžių:

Cosmopolitan

"Cosmopolitan" yra populiarus moterų žurnalas, kuriame aptariamos įvairios temos: mada, grožis, santykiai, seksas, sveikata ir karjera. Jie garsėja įdomiu turiniu ir visada ieško talentingų rašytojų, kurie galėtų prisidėti prie jų leidinių. "Cosmopolitan" moka laisvai samdomiems rašytojams už turinio kūrimą jų spausdintinėms ir internetinėms platformoms. Jie priima pasiūlymus rašyti įvairaus pobūdžio straipsnius.

Norėdami pateikti savo pasiūlymą "Cosmopolitan", rašytojai gali apsilankyti jų svetainėje. Rašymas "Cosmopolitan" gali būti puiki galimybė rašytojams, kurie aistringai domisi moterų problemomis ir nori prisidėti prie gerbiamo leidinio, turinčio daug skaitytojų. Jei turite puikią straipsnio idėją, nedvejodami pateikite ją "Cosmopolitan" ir galbūt gausite užmokestį už savo darbą.

Prieiga prie svetainės: Cosmopolitan 

Perėjimai į užsienį

"Transitions Abroad" yra svetainė ir žurnalas, skirtas kelionėms, kultūriniam įsiliejimui ir darbui užsienyje. Jame pateikiama daug informacijos tokiomis temomis kaip kelionių galimybės, kalbų mokymasis ir tarptautinė karjera.

Šioje svetainėje rašytojams mokama už kelionių straipsnius, asmeninius pasakojimus ir esė, susijusius su gyvenimu, studijomis, darbu ar savanoryste užsienyje. Jie ieško gerai parašytų, įdomių istorijų, kurios skaitytojams suteiktų praktinių patarimų ir įkvėpimo keliauti ar gyventi užsienyje.

Prieiga prie svetainės: Perėjimai į užsienį

Kokia kultūra

"What Culture" - tai svetainė, skirta visoms pramogoms. Joje aptariamos tokios temos kaip filmai, televizijos laidos, vaizdo žaidimai, komiksai ir imtynės, o rašytojai gali dalytis savo nuomonėmis ir patirtimi šiomis temomis.

"What Culture" moka laisvai samdomiems rašytojams už sąrašinių straipsnių, naujienų istorijų ir su pramogomis susijusių funkcijų kūrimą. Jie ieško rašytojų, galinčių pateikti gerai ištirtą ir įdomų turinį, kuris patiktų jų popkultūros entuziastų auditorijai.

Prieiga prie svetainės: Kokia kultūra

Vibruojantis gyvenimas

"Vibrant Life" yra svetainė ir žurnalas, skirti sveikatai, sveikatingumui ir dvasingumui. Jame pateikiama daug informacijos tokiomis temomis kaip mityba, fiziniai pratimai, streso valdymas ir holistinė sveikata.

Jie moka laisvai samdomiems rašytojams už straipsnių, susijusių su sveikata ir sveikatingumu, kūrimą. Rašytojai gali pateikti gerai ištirtą ir įdomų turinį, kuris patiks jų sveikata besirūpinančių skaitytojų auditorijai.

Prieiga prie svetainės: Vibruojantis gyvenimas

Įtrūkęs

"Cracked" yra svetainė, kurioje skelbiami straipsniai ir vaizdo įrašai įvairiomis temomis, įskaitant popkultūrą, mokslą, istoriją ir humorą. Jie siūlo platformą laisvai samdomiems rašytojams dalytis unikaliu ir linksmu požiūriu į šias temas.

Rašytojams mokama už tai, kad jie kurtų sąrašu pagrįstus straipsnius, istorijas ir kitokio pobūdžio humoristinį ir informatyvų turinį.

Prieiga prie svetainės: Įtrūkęs

Vištienos sriuba sielai

"Chicken Soup for the Soul" yra gerai žinoma knygų, kuriose pateikiamos įkvepiančios ir širdį šildančios istorijos, leidėja. Jie taip pat turi svetainę, kurioje priima laisvai samdomų rašytojų paraiškas įvairiems projektams, pavyzdžiui, knygoms, podkastams ir socialinės žiniasklaidos turiniui.

Norėdami pateikti istoriją "Chicken Soup for the Soul", rašytojai gali apsilankyti jų svetainėje. Ji žinoma dėl to, kad joje publikuojamos istorijos, teikiančios skaitytojams viltį, įkvėpimą ir paguodą. Rašymas jiems gali būti puiki galimybė rašytojams, kurie turi asmeninių istorijų, kuriomis gali pasidalyti, ir nori savo kūryba daryti teigiamą poveikį kitiems. Rašytojai gali dalytis savo asmenine patirtimi ir įkvėpti kitus atrasti viltį ir laimę savo gyvenime.

Prieiga prie svetainės: Vištienos sriuba sielai

Pinigų krautuvėlė

"Money Pantry" yra populiari asmeninių finansų svetainė, kurioje aptariamos įvairios temos, įskaitant pinigų taupymo patarimus, taupų gyvenimą ir būdus, kaip užsidirbti pinigų internete. Svetainėje visada ieškoma šviežio, originalaus turinio iš rašytojų, kurie aistringai domisi asmeninių finansų ir su pinigais susijusiomis temomis.

"Money Pantry" moka rašytojams už straipsnių kūrimą įvairiomis temomis, susijusiomis su pinigų uždirbimu ir taupymu, pvz., asmeninių finansų, taupaus gyvenimo ir šalutinių verslų temomis. Jie ieško autorių, galinčių pateikti praktiškų patarimų, kurie padėtų skaitytojams pagerinti jų finansinę padėtį.

Prieiga prie svetainės: Pinigų krautuvėlė

Bosas rašytojas

"Barefoot Writer" yra svetainė ir bendruomenė, skirta padėti laisvai samdomiems rašytojams kurti sėkmingą karjerą. Jie siūlo išteklius, priemones ir mokymo programas, kad padėtų rašytojams tobulinti įgūdžius, susirasti klientų ir užsidirbti pragyvenimui iš to, kas jiems patinka.Taip pat moka rašytojams už turinio kūrimą jų svetainei ir naujienlaiškiui. 

Apskritai "Barefoot Writer" yra vertingas šaltinis laisvai samdomiems rašytojams, norintiems sėkmingai kurti karjerą šioje srityje. Rašytojai gali įgyti įgūdžių, žinių ir ryšių, kurių jiems reikia, kad sėkmingai dirbtų konkurencingame laisvai samdomų rašytojų pasaulyje, naudodamiesi mokamomis rašymo galimybėmis, mokymo programomis, darbo skelbimais ir bendravimo galimybėmis.

Prieiga prie svetainės: Bosas rašytojas

Valgomasis Sietlas

"Edible Seattle" - tai interneto svetainė ir žurnalas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama vietinei maisto ir gėrimų kultūrai Sietle. Jie priima laisvai samdomų rašytojų ir fotografų straipsnius ir moka jiems už darbą.

"Edible Seattle" ieško straipsnių apie vietinį maistą, įskaitant vietinių virėjų, ūkininkų ir maisto gamintojų aprašymus, receptus su vietiniais ingredientais ir straipsnius apie Sietlo regiono maisto istoriją ir kultūrą.

Rašymas į "Edible Seattle" gali būti puiki galimybė rašytojams, kurie aistringai domisi maistu ir nori pristatyti vietinę Sietlo maisto sceną. Turėdami galimybę užsidirbti pinigų ir gauti informacijos apie savo darbą, rašytojai gali paversti savo meilę maistui ir rašymui pelninga karjera arba papildomu užsiėmimu.

Prieiga prie svetainės: Valgomasis Sietlas

Stiprūs šnabždesiai

"Strong Whispers" yra internetinis leidinys, kuriame aptariamos įvairios temos, įskaitant politiką, visuomenę, kultūrą, technologijas ir aplinką. Jie priima laisvai samdomų rašytojų straipsnius ir moka jiems už darbą.

Straipsniai yra gerai ištirti, verčiantys susimąstyti ir siūlantys unikalų požiūrį į svarbius klausimus. Juos ypač domina straipsniai, kuriuose aiškiai ir patraukliai sprendžiami sudėtingi klausimai ir pateikiami įgyvendinami sprendimai ar rekomendacijos.

Rašymas "Strong Whispers" gali būti puiki proga rašytojams, kurie aistringai domisi svarbiais socialiniais ir politiniais klausimais ir savo rašymu nori kažką pakeisti. Turėdami galimybę užsidirbti pinigų ir gauti informacijos apie savo darbą, rašytojai gali paversti savo aistrą socialiniam teisingumui ir aktyvizmui pelninga karjera arba papildomu užsiėmimu.

Prieiga prie svetainės: Stiprūs šnabždesiai

Patarimai, kaip rasti rašymo gigus

Pateikiame keletą patarimų, kaip rasti rašymo darbų:

 • Sukurkite profesinį portfelį: Stiprus rašymo įgūdžius atskleidžiantis portfelis gali padėti išsiskirti iš kitų kandidatų. Naudokitės tokiomis platformomis kaip "LinkedIn" arba "Contently", kad galėtumėte pristatyti savo darbus.
 • Bendraukite su kitais rašytojais: Prisijunkite prie rašymo grupių ar forumų, kuriuose kiti rašytojai dalijasi savo patirtimi ir siūlo darbo pasiūlymus. Taip pat dalyvaukite rašymo konferencijose ir seminaruose, kur galite užmegzti ryšius su redaktoriais, leidėjais ir kitais šios srities specialistais.
 • Naudokitės darbo skelbimų lentomis: Daugelis svetainių kaip ProBlogger, Laisvai samdomų rašytojų darbo vietos, ir Žurnalistikos darbaibe kita ko, reguliariai skelbia laisvai samdomų rašytojų darbo vietas.
 • Pateikite paraišką leidiniams: Istorijų idėjų pateikimas leidiniams yra puiki galimybė. Ieškokite leidinių, kurie atitinka jūsų interesus, ir pateikite įtikinamą pasiūlymą, kuriame atsiskleistų jūsų rašymo įgūdžiai.
 • Pasinaudokite socialine žiniasklaida: Naudokitės socialinės žiniasklaidos platformomis, tokiomis kaip "Twitter" ir "Facebook", kad užmegztumėte ryšius su redaktoriais ir leidėjais, taip pat stebėkite, ar jie neskelbia darbo pasiūlymų.
 • Apsvarstykite turinio gamyklas: Nors tai nėra pelningiausia, turinio malūnai, pvz. Textbroker, iWriter, ir WriterAccess, gali būti geras atspirties taškas pradedantiesiems rašytojams, ieškantiems nuolatinio darbo.

Rašymo patarimai, kaip padidinti savo pajamas

Kaip laisvai samdomam rašytojui, siekiant sėkmės ir finansinio stabilumo, labai svarbu maksimaliai padidinti uždarbį. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums uždirbti daugiau pinigų iš rašymo:

 • Specializuotis nišoje: Specializacija tam tikroje nišoje padės jums tapti tos srities ekspertu ir leis jums gauti didesnius įkainius už savo darbą. Klientai dažnai yra pasirengę mokėti daugiau už specializuotas žinias ir patirtį.
 • Sukurkite tvirtą portfelį: Turėdami tvirtą rašymo pavyzdžių portfelį galite pritraukti daugiau mokančių klientų. Įsitikinkite, kad jūsų portfelyje pateikiami geriausi darbai ir demonstruojami jūsų rašymo įgūdžiai.
 • Sukurkite tvirtą tinklą: Sukaupę tvirtą kontaktų tinklą šioje pramonės šakoje, galite gauti daugiau rašymo galimybių ir rekomendacijų. Dalyvaukite pramonės renginiuose, prisijunkite prie rašymo grupių ir užmegzkite ryšius su kitais rašytojais ir savo srities profesionalais.
 • Derybos dėl tarifų: Nebijokite derėtis su klientais dėl įkainių. Jei turite jiems reikalingų įgūdžių ir patirties, jie gali būti pasirengę už jūsų darbą mokėti daugiau. Pasitikėkite savo gebėjimais ir prašykite tiek, kiek esate verti.
 • Laikykitės terminų: Norint užsitarnauti gerą laisvai samdomo rašytojo reputaciją, labai svarbu laikytis terminų. Klientai dažniau samdo rašytojus, kurie gali laiku pateikti kokybišką darbą, o tai gali lemti daugiau pakartotinio darbo ir rekomendacijų.
 • Būkite organizuoti: Organizuotumas ir efektyvus laiko valdymas gali padėti imtis daugiau darbo ir padidinti pajamas. Naudokitės tokiomis priemonėmis kaip kalendoriai, darbų sąrašai ir projektų valdymo programinė įranga, kad neatsiliktumėte nuo terminų ir darbo krūvio.

Kaip išvengti sukčiavimo

Būdami laisvai samdomi rašytojai, turite būti budrūs ir atsargūs dėl galimų sukčių, kurie gali pakenkti jūsų reputacijai ar finansiniam stabilumui. Štai keletas patarimų, kaip išvengti sukčių:

 • Prieš imdamiesi bet kokio darbo, ištirkite įmonę ar asmenį. Ieškokite atsiliepimų, atsiliepimų ir atsiliepimų iš kitų laisvai samdomų darbuotojų, kurie su jais dirbo.
 • Niekada nemokėkite už tai, kad kreiptumėtės ar priimtumėte rašytojo darbą. Teisėti klientai niekada neprašo mokėti jokių mokesčių iš anksto.
 • Saugokitės darbo skelbimų, kuriuose siūlomas nerealiai didelis darbo užmokestis arba žadama sėkmė per vieną naktį. Jei tai skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra.
 • Venkite klientų, kurie prašo pateikti asmeninę informaciją, pavyzdžiui, socialinio draudimo numerį arba banko sąskaitos duomenis. Tokią informaciją pateikite tik tuo atveju, jei ji būtina mokėjimo tikslais ir jei pasitikite klientu.

Mokesčių įtaka gaunant atlyginimą už rašymą

Užmokestis už rašymą gali turėti mokestinių pasekmių, priklausomai nuo šalies ir mokesčių įstatymų. Apskritai laisvai samdomi rašytojai laikomi savarankiškai dirbančiais asmenimis ir patys turi mokėti mokesčius. Tai reiškia, kad turėsite sekti savo pajamas ir išlaidas ir pateikti jas mokesčių deklaracijoje.

Svarbu nepamiršti, kad norint išvengti baudų, gali tekti kas ketvirtį mokėti apskaičiuotus mokesčius. Taip yra dėl to, kad kaip savarankiškai dirbantis asmuo neprivalote išskaičiuoti mokesčių, kaip tradiciniai darbuotojai.

Tačiau gali būti lengvatų ir kreditų, kuriais galite pasinaudoti kaip laisvai samdomas rašytojas. Tai gali būti išlaidos, susijusios su namų biuru, įranga, programine įranga ir kelionėmis. Svarbu pasikonsultuoti su mokesčių specialistu arba naudotis patikima mokesčių programine įranga, kad įsitikintumėte, jog naudojatės visais taikomais atskaitymais ir kreditais.

Svarbu žinoti, kokias mokestines pasekmes gali turėti užmokestis už rašymą, taip pat reikia organizuotai ir tiksliai tvarkyti apskaitą ir teikti ataskaitas, kad išvengtumėte problemų su mokesčių institucijomis.

Įrankiai ir ištekliai rašytojams

Rašytojai gali naudotis keliomis priemonėmis ir ištekliais, kurie gali padėti pagerinti rašymo įgūdžius, supaprastinti darbo eigą ir palaikyti tvarką. Štai keletas pavyzdžių:

 • Grammarly: "Grammarly" yra rašymo asistentas, kuris naudodamas dirbtinį intelektą tikrina, ar jūsų tekste nėra rašybos, gramatikos ir skyrybos klaidų. Jis taip pat gali pasiūlyti geresnių žodžių pasirinkimo variantų ir pateikti rašymo įžvalgų, kurios padės jums tobulinti įgūdžius.
 • Hemingvėjaus redaktorius: "Hemingvėjaus redaktorius" yra nemokama internetinė priemonė, kuri padeda supaprastinti rašymą, padaryti jį aiškesnį ir glaustesnį. Ji atkreipia dėmesį į sudėtingus sakinius, pasyvųjį balsį ir kitus dalykus, dėl kurių gali būti sunkiau skaityti jūsų tekstą.
 • "Evernote": Tai užrašų programėlė, kurioje galite vienoje vietoje saugoti visas savo idėjas, tyrimus ir pastabas. Joje taip pat yra integruota rašymo priemonė, kuri leidžia kurti ir redaguoti dokumentus programėlėje.

Taip pat patikrinkite 10 geriausių gramatikos tikrinimo įrankių akademiniam rašymui

Naršykite daugiau nei 50+ mokslinių iliustracijų kategorijų

Mind the Graph platforma yra naujoviška priemonė, padedanti mokslininkams ir tyrėjams greitai ir lengvai kurti aukštos kokybės mokslines iliustracijas. Platformoje galima rinktis iš daugiau nei 50+ mokslinių iliustracijų kategorijų, ji siūlo plačią vaizdų ir šablonų biblioteką, kurią galima pritaikyti bet kokiam mokslinių tyrimų projektui. Platformos mokslinių iliustracijų biblioteka apima įvairias temas, įskaitant biologiją, mediciną, chemiją, fiziką ir ekologiją.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai