Neexistuje žádný kouzelný recept, který by nás učinil super zdravými! Existuje však několik návyků, které nám mohou pomoci zvýšit naši imunitu, a tím nás udržet v bezpečí v době pandemie Covid19.

Rozdělili jsme tedy 5 tipů podle WHO, které mohou pomoci zlepšit váš imunitní systém:

DOBŘE SE VYSPI

Ať už spíte šest, osm nebo deset hodin denně, kvalita vašeho spánku je pro vaše zdraví zásadní. Pokud se dobře nevyspíte, vaše tělo si neodpočine a nemůže se zotavit na další den. Proto si všímejte příznaků, jako jsou: nespavost, ranní únava a nepřetržitý spánek, to jsou známky toho, že byste měli navštívit lékaře.

 

STRAVA A TĚLESNÁ CVIČENÍ

Toto téma je a vždy bude kombinací, abychom byli zdraví, vyvážená strava spolu s neustálým pohybem (bez nadsázky) nám pomáhají v každodenním životě.

 

SNÍŽTE OBSAH ALKOHOLU

Podle WHO, konzumace alkoholu, zejména nyní v době pandemie, může poškodit vaše zdraví. Stejně jako čelíme globální sociální izolaci, neměli bychom si myslet, že je v pořádku pít ve velkém množství, a to nejen kvůli fyzickému zdraví, ale také proto, abychom si z alkoholu nedělali odreagování od stresu, který právě prožíváme.

 

UDRŽUJTE SVÉ OČKOVÁNÍ AKTUÁLNÍ.

Vakcíny jsou pro naše tělo nezbytné. Nemáme veškerou potřebnou imunitu, proto je důležité mít aktuální očkovací látky, abychom předešli dalším typům onemocnění. Poraďte se se svým lékařem, co vám v danou chvíli doporučí.

 

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Duševní zdraví má velký vliv i na naše fyzické zdraví! Zejména nyní, v době pandemie, se na celém světě postupně zvyšuje počet případů stresu, úzkosti a deprese. Je proto důležité být pozorný a v případě potřeby požádat o odbornou pomoc. Nestyďte se požádat o pomoc!Tipy na posílení imunity

 

Chcete vidět další příspěvky o Covid19? Stačí kliknout na zde.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony