Під час підготовки наукової роботи цифри іноді не беруть до уваги. Однак правда полягає в тому, що навіть дослідницька робота повинна бути візуально привабливою для читачів, і найкращий спосіб зробити її легкою для читання - це додати таблиці або рисунки.

Читачів зазвичай приваблюють візуальні активи, оскільки вони можуть передати багато інформації за короткий проміжок часу. Тому розуміння візуального ряду краще, ніж читання довгих і щільних абзаців.

У цій статті ми розповімо про те, як як включати цифри в дослідницьку роботудля збільшення візуальних активів і досягнення легкої зрозумілості даних.

Коли використовувати цифри в науковій роботі?

Плануючи дослідження, необхідно визначити найкращий підхід до донесення інформації до вашої аудиторії, використовуючи всі інструменти для підтримки ваших аргументів.

Хороший спосіб визначити потребу в таблицях чи рисунках - це зрозуміти, чи можна пояснити ваш аргумент одним-двома реченнями, якщо так, то таблиці чи рисунки, швидше за все, не потрібні. 

Якщо дані занадто великі або складні, щоб пояснити їх короткими реченнями, рекомендується використовувати рисунки або таблиці, оскільки вони можуть ефективно передати багато інформації, не засмічуючи ваше дослідження.  

Таблиці чи цифри?

На додаток до пояснення як включати цифри в дослідницьку роботуУ цій статті ми також пояснимо, що є найкращим підходом для цього - таблиці чи рисунки.

Коли потрібно представити числові дані або інші види зведених даних у компактному просторі, таблиця є ідеальним методом для цього. Це також хороший підхід для об'єднання, порівняння та протиставлення різних типів даних, для демонстрації елементів, що містять кілька характеристик, змінних або навіть для демонстрації відсутності цих характеристик.

Рисунки рекомендується використовувати, коли необхідно зобразити закономірності, тенденції та зв'язки між даними. Рисунки, на відміну від таблиць, використовуються для того, щоб підкреслити закономірність, а не самі дані. Рисунки можна використовувати для візуального опису низки подій, процедур, якостей чи атрибутів або для узагальнення результатів дослідження. Існує безліч варіантів включення рисунків, таких як графіки, діаграми, карти, кругові діаграми тощо. 

Нарешті, текст слід використовувати, коли дані не надто великі або їх важко зобразити. Створення таблиці для таких даних означатиме створення таблиці, яка містить 2 стовпчики або навіть менше. 

Скільки цифр має бути в дослідницькій роботі?

Хоча кількість рисунків і таблиць, які можна включити у ваше дослідження, не обмежена, їхня надмірна кількість може ускладнити розуміння даних. Тому, розглядаючи можливість додавання таблиць чи рисунків, пам'ятайте про зручність читання дослідницької роботи. 

Рекомендується, щоб наукова робота містила не більше 5 таблиць і не більше 8 рисунків.

Як включати рисунки в дослідницьку роботу

Як було сказано раніше, включення рисунків і таблиць у наукову роботу допомагає узагальнити дані і робить статтю більш естетично привабливою для читачів, які прагнуть отримати велику кількість інформації за короткий проміжок часу.

Ось поради та рекомендації щодо як включати цифри у свою дослідницьку роботу:

 • Де розміщувати цифри в дослідницькій роботі?

У дослідницькій роботі рисунки повинні бути розміщені в центрі сторінки, близько до місця, де вони вперше згадуються, бажано безпосередньо під абзацом, в якому згадуються дані.

 • Підписи до малюнків

Усі рисунки повинні бути позначені номером і супроводжуватися коротким, але зрозумілим описом наведених даних. Важливі дані на рисунку можуть бути виділені підписами. Враховуючи, що рисунки зазвичай читаються знизу вгору, підписи повинні бути розміщені зліва, під рисунком. 
(Довідка: Міжнародне наукове редагування)

 • Зображення

Обираючи малюнки, обирайте зображення, які легко сприймаються. Також враховуйте розмір, роздільну здатність і колір малюнка. 

Рисунки повинні бути розумного розміру і мати високу роздільну здатність, щоб дані були чіткими. Елементи також дуже важливі, коли йдеться про додавання рисунків; використовуйте кольори, лінії та піктограми, але пам'ятайте, що вони додають ефекту, а не кодують інформацію, рисунки мають бути зрозумілими навіть без елементів.

 • Додаткова інформація

Обов'язково додайте будь-яку додаткову інформацію, необхідну для розуміння доданого рисунка. Для графіків це може включати підписи, легенди, пояснення символів або позначки. А для карт обов'язково додайте індикатор масштабу, компасну стрілку або стрілку на північ.

Найкращі практики включення рисунків у дослідницьку роботу

Дослідницькі роботи є важливими документами, які вимагають великої роботи, і наявність надійних статистичних даних та виняткової інформації має бути пріоритетом. Тому ми наводимо перелік найкращих практик щодо включення цифр у дослідницьку роботу: 

 • Для кожного типу даних обирайте відповідний тип рисунка, оскільки різні типи даних потребують різних типів рисунків. Неправильно підібраний рисунок може ще більше ускладнити розуміння дослідження.
 • Надавайте пріоритет читабельності, незрозуміла цифра сприймається просто як зображення. Переконайтеся, що ви розрізняєте дані і не перекриваєте інформацію. Обирайте макет, який максимізує читабельність. 
 • Вилучіть будь-яку зайву інформацію з рисунків. Дані будуть складними, тому зосередьтеся на простому, елегантному і прямолінійному дизайні, який підкреслює найважливіші аспекти даних.
 • Прагніть до точності та перевіряйте цифри ще раз, щоб уникнути будь-яких помилок, які можуть призвести до неправильної інтерпретації даних.

Типові помилки, яких слід уникати

 • Назви та легенди осей заплутані або повторюються. Зосередьтеся на назвах та описах, які легко зрозуміти і які відповідають джерелам, доданим до дослідження.
 • Неузгодженість дизайну. Кілька дизайнів в одному дослідженні можуть ускладнити сприйняття аудиторією кожної цифри. Переконайтеся, що ви послідовно використовуєте той самий шрифт, розмір, маркери, лінії тощо.
 • Випадкові кольори. Уникайте використання кольорів, які важко прочитати, наприклад, жовтого або бежевого. Також для того, щоб дальтоніки могли бачити, краще уникати використання червоного та зеленого кольорів.

Професійний інструмент для створення фігур

Mind The Graph - це простий професійний інструмент, що спеціалізується на створенні фігур і графіків. Почніть легко створювати дивовижну наукову інфографіку за допомогою шаблони інфографіки і без жодних ускладнень.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони