Утворення сфероїдів та органоїдів внаслідок інгібування FGFR у пацієнтських клітинах CRC набагато легше зрозуміти, використовуючи ілюстрації Mind the Graph.

Створена автором схема показує, що хірургічні біоптати піддавалися ферментативному розщепленню для отримання суспензії окремих клітин. Наївні невідсортовані клітини культивували в FGF2-середовищі, що містить CSC, або з інгібітором FGFR SU-5402.

Досліджено роль фактора росту фібробластів 2 (FGF2) у самооновленні стовбурових клітин колоректального раку

У статті "Сигналізація FGF у самооновленні органоїдів раку товстої кишки" Йорг Отте (Jörg Otte) та його колеги (2019) повідомили, що коли наївні поодинокі клітини вбудовували в матригель і культивували в середовищі CSC, у всіх проаналізованих пацієнтів спостерігалася більш складна самоорганізація.

Виявлено, що гени, безпосередньо пов'язані з ЕМТ, а також з мезенхімальним та самовідновлювальним фенотипом (TGFB3, ID1, ID2 та ID4), надмірно експресуються в органоїдах.

Хоча інгібування FGFR призводило до посилення сигналізації MAPK, вони спостерігали індуковану диференціацію, втрату більшості маркерів стовбурових клітин та епітеліального фенотипу.

Ракові стовбурові клітини - це субпопуляція злоякісних клітин, здатна до самооновлення і служити постійним джерелом для диференційованих пухлинних клітин. У деяких протоколах культивування РСК фактор росту фібробластів 2 є важливим інгредієнтом для підтримки стовбурових клітин.

З іншого боку, в органоїдах, культивованих у середовищі CSC, вони виявили індукцію TGF-β і всіх чотирьох членів сімейства генів інгібіторів диференціювання.

У дослідженні взяли участь 9 послідовних неселективних пацієнтів з КРР.

Перевірте оригінал статті тут.

Графічний реферат powered by Mind the Graph

Зроблено з використанням Mind the Graph

Деякі з їхніх висновків потенційно посилюють те, що було відомо про цю область раніше: "Гени, пов'язані з плюрипотентністю, NANOG, LIN28 і SALL1 експресуються виключно hESC. У нашій культурі hESC були виявлені GO-терміни "негативна регуляція сигнального шляху BMP" і "передача сигналу білка SMAD"", - припустив Отте.

Автори визнають, що "аналіз GO-термінів цього набору генів дав лише кілька значущих результатів через малу кількість генів, що регулюються спільно. Більшість цих GO-термінів для стану CSC-середнього були пов'язані з активною транскрипцією, проліферацією клітин або підвищеним поглинанням глюкози.

Після інгібування FGFR ми виявили регулятори клітинних циклів, а також багато генів з анотаціями "диференціація епітеліальних клітин", "травлення" або "транспорт жовчних кислот і жовчних солей".

Вплив та результативність статей

Ми можемо проаналізувати за допомогою Altmetric дані про те, що показник уваги до цієї статті в Інтернеті вищий ніж 68% від усіх інших статей аналогічного віку в "Наукових звітах".

Джерело Альтметрія

Покращуйте доступність вашої статті за допомогою інфографіки.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони