ZIKV - небезпечний вірус, який спустошує світ. Тому в даному випадку автор вивчає його реплікацію в мозку дорослої людини.

Вірус Зіка (ZIKV) вражає тканини мозку дорослих і викликає порушення пам'яті у мишей

Група зі Школи фармації на чолі з Клаудією Фігейредо (2019) вивчала, як вірус Зіка реплікується в тканинах мозку дорослої людини і порушує синапси та пам'ять у мишей. Вірус Зіка - це арбовірус, що належить до родини Flaviviridae, відповідальний за нещодавній великий спалах у Латинській Америці.

ZIKV був виявлений у мозку та спинномозковій рідині дорослих пацієнтів. Імунореактивність NS2B колокалізувалася з NeuN-імунореактивними клітинами, але не з GFAP або F4/80, що вказує на те, що нейрони є мішенню для ZikV у зрілих тканинах людини. У дорослих імунокомпетентних мишей, інфікованих внутрішньомозковою інфузією ZIKV, високі рівні РНК ZikV виявляються в лобовій корі і гіпокампі, а зрілі нейрони є основним типом інфікованих клітин.

Підвищений рівень ФНП-α в мозку, інтенсивний мікрогліоз, підвищена експресія білків системи комплементу (C1q і C3) та пошкодження синапсів гіпокампу.

У дослідженні брали участь 9 рівних квадрантів.

Перевірте оригінал статті тут.

Графічні реферати powered by Mind the Graph

Зроблено з використанням Mind the Graph

На першому рисунку представлено випадок, коли фрагменти кортикальної тканини скроневої частки людини були розрізані на зрізи розміром 400 мкм і витримані в культурі протягом 4 днів перед інкубацією з ZIKV (107 PFU) або імітаційним середовищем протягом 1 години з подальшим відмиванням. 

Зроблено з використанням Mind the Graph

У другому - дорослі миші отримували інфузію 105 PFU ZIKV, УФ-інактивованого ZIKV або імітаційного середовища в бічний шлуночок головного мозку.

Висновки, схоже, підтверджують те, що було відомо про цю тему раніше: "ZIKV вражає ділянки мозку, пов'язані з пам'яттю, незалежно від того, чи є шлях зараження центральним або периферичним. Вірус був виявлений у спинномозковій рідині дорослих пацієнтів з неврологічними ускладненнями", - стверджує Фігейредо.

Вони припускають, що майбутні дослідження, спрямовані на вивчення довгострокового нейродегенеративного впливу ZIKV-інфекції, є виправданими. Визначення шляхів запобігання сигнальним порушенням, що призводять до дисфункції мозку, може прокласти шлях до стратегій втручання, спрямованих на затримку або запобігання розвитку основних неврологічних станів.

Вплив та результативність статей

Ми можемо проаналізувати за допомогою Altmetric дані про те, що показник уваги до цієї статті в Інтернеті вищий ніж 95% від усіх інших статей аналогічного віку в Nature Журнали.

Джерело Altmetric

Використовуйте силу інфографіки, щоб покращити свою статтю! Почніть створювати на Mind the Graph.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони