Нельсон Мандела - південноафриканський революціонер-антиапартеїст, політичний лідер і активіст руху за права людини.

Мандела був заарештований за змову з метою повалення держави, засуджений до довічного ув'язнення і перебував у в'язниці протягом 27 років. Через внутрішній і міжнародний тиск та побоювання громадянської війни на расовому ґрунті президент Ф. В. де Клерк звільнив його у 1990 році. Він був президентом ПАР з 1994 по 1999 рік.

Щоб вшанувати його життя і діяльність, День Мандели був офіційно відзначений Організацією Об'єднаних Націй у 2009 році. Цього року ми відзначатимемо його сторіччя.

Незалежно від того, наскільки маленькою є ваша акція, День Мандели змінює світ на краще. Так само, як це робив Нельсон Мандела щодня.

Я підібрала 03 промов Нельсона Мадели, щоб надихнути вас. Давайте змінювати світ на краще.

01. Промова Нельсона Мандели на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй - 1994

 

Це краще життя повинно означати кінець бідності, безробіття, бездомності та відчаю, який приходить від знедоленості. Це самоціль, тому що щастя людини в будь-якому суспільстві має бути самоціллю.

Водночас ми глибоко усвідомлюємо той факт, що стабільність самого демократичного врегулювання і можливість насправді створити нерасове і несексистське суспільство залежать від нашої здатності змінити матеріальні умови життя або наших людей так, щоб вони не тільки мали право голосу, але й мали хліб і роботу.

Тому ми повертаємося до Організації Об'єднаних Націй, щоб взяти на себе зобов'язання: як ми зобов'язалися не зупинятися доти, доки система апартеїду не буде переможена, так само ми зобов'язуємося не зупинятися доти, доки мільйони наших людей страждають від болю і приниження, спричинених бідністю в усіх її формах.

 

 

02. Промова Нельсона Мандели в рамках кампанії з подолання бідності в країнах, що розвиваються, Лондон

 

Подолання бідності - це не жест милосердя. Це акт справедливості. Це захист фундаментального права людини, права на гідність і гідне життя. Поки існує бідність, не існує справжньої свободи.

 

 

03. Наостанок, Нельсон Мандела в Кейптауні після звільнення з в'язниці

Наш похід до свободи є незворотнім. Ми не повинні дозволити страху стати на нашому шляху. Загальне виборче право в єдиній демократичній і нерасовій Південній Африці - це єдиний шлях до миру і расової гармонії. На завершення я хочу процитувати свої власні слова, сказані під час судового процесу в 1964 році. Вони актуальні сьогодні, як і тоді: Я боровся проти панування білих і я боровся проти панування чорних. Я плекав ідеал демократичного і вільного суспільства, в якому всі люди живуть разом в гармонії і з рівними можливостями. Це ідеал, заради якого я сподіваюся жити і якого я сподіваюся досягти. Але якщо буде потрібно, це ідеал, за який я готовий померти".

Якщо ви хочете дізнатися більше про #MandelaDay, відвідайте Веб-сайт Фундації Нельсона Мандели.

Кожен має можливість і відповідальність змінити світ на краще! День Мандели - це нагода для всіх діяти та надихати на зміни.

 

gfbd

 

 

 

 

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони