Peki ya size bir araç olduğunu söylesem LabCollector bir araştırmacı olarak hayatınızı çok daha kolaylaştırabilecek bir şey var mı? Bana inanır mısınız? Eğer ilgileniyorsanız ve bu araç hakkında biraz daha bilgiye ihtiyacınız varsa, bu yazıyı okuyun:

Herhangi bir araştırmacı, bilgisayarımızın yığdığımız tüm veriler ve çizimlerle ne kadar dağınık olabileceğini bilir. Siz çok düzenli bir araştırmacı olabilirsiniz ama çoğumuzun öyle olmadığına inanıyorum.

LabCollector araştırmacı yaşam tarzınızı değiştirecek

Sadece bu da değil, ihtiyacımız olan tüm verileri almak için kaç bilgisayar kullanıyoruz? Muhtemelen laboratuvar bilgisayarı, kütüphane bilgisayarı ve bizimki. Pendrive'larımız ve harici HD'lerimiz olduğu için şanslıyız.

Biraz daha kaotik hale gelirsek, bazen kötü bir şans dalgasına gireriz ve bilgisayarımız bozulur, değil mi? Araştırmamız için topladığımız her şeyi kaybettiğimizi düşünün...

Bir araştırmacının hayatı çok istikrarsızdır. Çok fazla değişkenler bitirmemize engel olabilecek araştırma. Sadece bu da değil, elimizdeki verileri sürekli olarak ortak yazarlarımızla, danışmanlarımızla vb. paylaşmamız gerekiyor.

Tüm bu veri karmaşasıyla zamanımızı boşa harcamaya o kadar alıştık ki, işleri düzenlemek için doğru araçla hayatın nasıl daha kolay olacağını düşünmeyi asla bırakmıyoruz.

Bazı insanlar ara verip bu konu hakkında düşünmüşler. Bu insanlar LabCollector adında bir araç yarattılar.

"LabCollector hepsi bir arada bir laboratuvar yönetim platformudur ve size piyasadaki en iyi kalite/fiyat oranını sunar."

LabCollector'ın arkasındaki fikir, laboratuvarınızdaki herkese hazır bir envanter sağlamaktır. Bilgiler aranabilir ve yazdırılması ya da dışa aktarılması kolaydır. Böylece ekibinizle iletişim ve işbirliği kurabilir, rutin işlere daha az zaman ayırabilir ve daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Bilim.

LabCollector araştırmacı yaşam tarzınızı değiştirecek

Bir araştırmacının hayatını ve bilimin kendisini nasıl iyileştirebileceğimize dair yeni fikirler son zamanlarda ortaya çıkmaya başladı. Diğer örnekler Üst yaprak, Dış Difüzyon, ön baskı platformları ve tabii ki, Mind the Graph.

LabCollector hakkında bilgi sahibi olmak sizi heyecanlandırdı mı? Öyleyse, kendinizi kucaklayın çünkü Mind the Graph ve LabCollector gerçekleşiyor! Artık Lab Collector Electronic Lab Notebook'u kullanarak Mind The Graph'te oluşturduğunuz güzel infografiklerden yararlanabilirsiniz!

 

LabCollector araştırmacı yaşam tarzınızı değiştirecek

Bir Elektronik Laboratuvar Not Defteri (ELN)deneyleri aramanıza ve belgelemenize olanak tanır. Bu şekilde, laboratuvar yöneticileri Laboratuvardaki mevcut projeleri daha verimli bir şekilde yönetmek ve takip etmekçevrimiçi olarak erişilebilir ve meslektaşlar arasında paylaşılabilir. Sadece deneylerinize açıklama eklemekle kalmaz, aynı zamanda paylaşılan kaynaklardan oluşan işbirlikçi bir ağ kurarsınız (deneyleri, protokolleri, reaktifleri ve malzemeleri, hücre hatlarını, primerleri vb. paylaşırsınız) ve LabCollector envanteri ile örneklerinizi, reaktiflerinizi, hücre hatlarınızı, primerlerinizi deneysel bağlam ELN ile.

Böylece artık excel dosyalarını aramak veya kaybetmek yok, nerede olduklarını kolayca bilebilir ve örneğin bir makale revizyonu veya başka bir proje için bir deneyi bulabilir ve tekrarlayabilirsiniz.

Alınan kararlar laboratuvar bilgilerine dayandığından, laboratuvar bilgi havuzunuz olarak hizmet verecek güvenilir bir sisteme sahip olmak daha iyi ve daha hızlı kararlar almanızı sağlayabilir ve Mind The Graph infografikleri ile birlikte güçlü görsel Deneyiniz ve etkisi hakkında işbirlikçileriniz ve kendiniz için özgeçmişinizi hazırlayın.

Bu deneyime başlamaya hazır mısınız?LabCollector araştırmacı yaşam tarzınızı değiştirecek

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar