Čo ak vám poviem, že existuje nástroj LabCollector, ktorý vám ako výskumníkovi môže výrazne uľahčiť život? Verili by ste mi? Ak máte záujem, ale potrebujete o tomto nástroji získať viac informácií, prečítajte si tento článok:

Každý výskumník vie, aký neporiadok môže nastať v našom počítači pri všetkých údajoch a náčrtoch, ktoré si nahromadíme. Možno ste veľmi organizovaný výskumník, ale verím, že väčšina z nás nie je.

LabCollector zmení váš životný štýl výskumníka

Nielen to, koľko počítačov používame na získanie všetkých potrebných údajov? Pravdepodobne počítač v laboratóriu, počítač v knižnici a náš počítač. Máme šťastie, že máme pendreky a externé HD disky.

Trochu chaotickejšie, niekedy nás zastihne vlna smoly a náš počítač sa pokazí, však? Predstavte si, že prídeme o všetko, čo sa nám podarilo zhromaždiť pre náš výskum...

Život výskumného pracovníka je veľmi nestabilný. Existuje príliš veľa premenných, ktoré nám môžu stáť v ceste k dokončeniu výskumu. Nielenže sa musíme neustále deliť o údaje, ktoré máme k dispozícii, so spoluautormi, poradcom atď.

Tak veľmi sme si zvykli strácať čas so všetkým tým dátovým neporiadkom, že sa nikdy nepozastavíme nad tým, ako by bol život jednoduchší so správnym nástrojom na organizáciu vecí.

No niektorí ľudia si dali prestávku a premýšľali o tom. Títo ľudia vytvorili nástroj s názvom LabCollector.

"LabCollector je komplexná platforma na správu laboratórií, ktorá vám poskytuje najlepší pomer kvality a ceny na trhu."

Myšlienkou LabCollector je poskytnúť ľahko dostupný inventár každému vo vašom laboratóriu. Informácie sa dajú vyhľadávať a ľahko vytlačiť alebo exportovať. Môžete tak komunikovať a spolupracovať so svojím tímom, tráviť menej času rutinnými úlohami a viac času venovať vede.

LabCollector zmení váš životný štýl výskumníka

V poslednom čase sa objavujú nové nápady, ako zlepšiť život výskumníka a samotnú vedu. Ďalšími príkladmi sú Overleaf, Externá difúzia, platformy pre predtlač a samozrejme, Mind the Graph.

Nadchla vás informácia o LabCollector? Tak sa prijmite, pretože partnerstvo medzi Mind the Graph a LabCollector sa uskutočňuje! Teraz môžete využiť krásne infografiky, ktoré ste vytvorili v Mind The Graph, pomocou elektronického laboratórneho zápisníka Lab Collector!

 

LabCollector zmení váš životný štýl výskumníka

. Elektronický laboratórny zápisník (ELN), umožňuje vyhľadávať a dokumentovať experimenty. Takto môžu vedúci laboratórií efektívnejšie riadiť a sledovať aktuálne projekty v laboratóriu., ktoré sú prístupné online a zdieľané medzi kolegami. Nielenže anotujete svoje experimenty, ale tiež vytvárate kolaboratívnu sieť zdieľaných zdrojov (zdieľanie experimentov, protokolov, reagencií a spotrebného materiálu, bunkových línií, primerov atď.) a pomocou inventára LabCollector môžete prepojiť svoje vzorky, reagencie, bunkové línie, primery v ich experimentálnom kontexte s ELN.

Takže už nemusíte hľadať alebo strácať súbory Excel, môžete ľahko zistiť, kde sa nachádzajú, a môžete nájsť a zopakovať experiment, napríklad pre revíziu práce alebo pre iný projekt.

Keďže prijaté rozhodnutia sú založené na laboratórnych informáciách, spoľahlivý systém, ktorý slúži ako úložisko laboratórnych informácií, vám umožní prijímať lepšie a rýchlejšie rozhodnutia a spolu s infografikou Mind The Graph môžete svojim spolupracovníkom a sebe poskytnúť silné vizuálne resumé o vašom experimente a jeho vplyve.

Ste pripravení začať tento zážitok?LabCollector zmení váš životný štýl výskumníka

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny