Grafiksel özetler ve Cell Press

Bir saniye durup analiz edersek, grafiksel özetler çok yeni girişimlerdir ve on yıldan fazla bir süredir uygulanmaktadır. 

Şunu teyit edebiliriz ki, bir şirketin ana hedefi grafiksel özet Bir makalenin ana fikrini veya ana sonuçlarını kısa ve öz bilgilerle tek bir şekilde sunmaktır. 

Genel olarak, grafik özetler, kamuoyunu makalenin tamamını okumaya teşvik etmenin ilk adımıdır. 

Elbette, tek bir görsel, sınırlı alanı nedeniyle tüm kağıt karmaşıklığını asla sunamaz. Bununla birlikte, açık fikirli olmak ve yaratıcılığı elden bırakmamak, grafiksel soyut geliştirme süreci.

Grafik özetinizin ne hakkında olacağına, hangi bilgilerin okuyucunuz için daha çekici olacağına ve bunu görsel olarak nasıl göstereceğinize karar vermek, başarılması gereken çok önemli adımlardır. Ayrıca, bilgi miktarı ile en iyi tasarım arasında bir denge bulmak da kolay bir iş değildir.

Bununla birlikte, sürecin zamanla ve pratikle daha kolay hale geleceğini garanti ediyoruz. 

Makalede, Özetlerdeki yenilikler Bilim Makaleler1Yazar James Hartley, grafiksel özetlerin "tek, özlü bir resimsel ve görsel özet" sağlaması gerekmesine rağmen görsel Bir makalenin ana bulgularının özeti", Elsevier kılavuzlarında bulabileceğiniz bir tanım2 Grafiksel özetler için, bu özetlerin anlaşılmasını genellikle zor buluyor ve grafiği anlamak için genellikle metni önceden değerlendirmeye ihtiyaç duyuyor. 

Bu ana noktadır! Grafik özet, okuyucunun anlaması ve makalenin geri kalanını kontrol etmeye çalışması için yeterli bilgi sağlamalıdır, tersi değil (okuyucunun metni okuması gerekir çünkü grafik özeti anlamaz).

Okuyucunun makalenizin ne hakkında olduğunu anlamak için metninizi okumaya ihtiyacı olduğunu varsayalım. Bu durumda, grafiksel özetiniz, tıpkı Elsevier'in tanımladığı gibi, "amaç için özel olarak tasarlanmış, okuyucular için makalenin içeriğini tek bir bakışta yakalayan bir şekil" olarak çalışmayacaktır.

Grafik özetinizin bu görevde başarısız olmasını istemezsiniz, değil mi? Biz de istemeyiz, işte bu yüzden size yardım etmek için buradayız!

Grafiksel özet oluşturma ve grafiksel özetlerinizin herhangi bir Cell Press Dergisi tarafından başarıyla kabul edilmesi için bilmeniz gerekenler hakkında 5 ipucunu sizin için bir araya getiriyoruz. 

Aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Grafik özetinizi oluşturmak için 5 ipucu

Size herhangi bir Hücre Dergisi için grafiksel bir özet oluşturma yönergelerini göstereceğiz, ancak önce bu 5 ipucunu aklınızda tutmalısınız: 

 • Makalenizi gönderdiğiniz derginin yönergeleri olup olmadığını başlamadan önce danışın.

Her dergi grafiksel bir özet istemez, ancak isteyenlerin her zaman uymanız gereken yönergeleri vardır. Başlamadan önce derginin kendi politikaları olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Eğer bunu hızlıca yapmadıysanız araştırma Grafik özetinize başlamadan önce, yönergelerine uymadığınız için reddedilerek yaratıcılığınızı kaybedebilirsiniz. Zaman ve emek kaybetmiş olursunuz ve her şeye yeniden başlamak zorunda kalırsınız. Bunun olmasını istemezsiniz, değil mi? Bu yüzden, 20 dakikanızı ayırın ve derginizin yönergelerine bakın.

 • Grafiksel özetinize şimdiden doğru boyutlarla başlayın.

Dergi yönergelerinizi kontrol ettikten sonra, grafik özetinize derginin gerektirdiği doğru boyutta başlayın. Eserinize olması gerekenden daha küçük veya daha büyük başlarsanız problemler daha sonra boş alanları doldurarak veya ihtiyacınız olan her şeyi doldurarak. Zaten doğru boyutta başlayın ve daha sonra bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak.

 • Konular hakkında bilgi paylaşın ve en azını yazın.

Grafiksel bir özette, tüm sonuçlarınızı veya tartışmanızı paylaşmanıza gerek yoktur. Unutmayın, okuyucunun dikkatini çekmeli ve araştırmanız hakkında meraklanmalarını sağlamalısınız. Bu şekilde, onları makalenizin tamamına göz atmaya ve hatta okumaya teşvik etmiş olursunuz.

 • Görsel bilgileri kullanın ve görsel referanslardan yararlanın.

Görsel bilgi okuyucunuzun dikkatini çekmek için ana araçtır. İşte bu yüzden güzel ve doğru bilimsel rakamlar çok önemlidir. Her zaman kullanmalısınız Mind the Graph şekiller. Tüm illüstrasyonlar güzel tasarımlara sahiptir ve bilimsel olarak doğrudur ve bunları herhangi bir endişe duymadan kullanabilirsiniz.


Makalemizde de açıkladığımız gibi İnfografik (ve diğer bilim figürleri) Nasıl Oluşturulur?Görsel referanslar aramak, grafiksel özet oluşturma sürecinize dahil etmeniz gereken çok önemli bir adımdır. Nasıl ki bir şeyler öğrenmek için makale ve metinleri araştırıyorsak, aynı şeyi figürler için de yapmalısınız. Hayattaki her şey gibi örneklere, referanslara ihtiyacımız var. Bu nedenle, konunuzla ilgili resimler aramak ve bunları daha sonra kullanmak üzere referans materyali olarak kaydetmek, grafik özetinizi oluştururken size yardımcı olabilir ve oyunun kurallarını değiştirebilir. Referans materyaller ilham ve fikir almanıza ve bilgilerinizi düzenleme ve sunma yollarını görmenize yardımcı olabilir.

 • Bilgi mimarisi hakkında düşünün.

Standart okuma yukarıdan aşağıya ve soldan sağa doğrudur, değil mi? Okuyucunuzun grafik özetinizin içinde "kaybolmaması" için içeriğinizi (metin ve resimler) bu mantıkta düzenlemeye çalışın. Genellikle, dergi yönergeleri bu organizasyonu gerektirir, ancak hepsi değil, bu nedenle yeni bir mantıksal okuma satırı oluşturmaya başlamadan önce dergi yönergelerinizi kontrol edin. Farklı bir okuma mantığı oluşturmayı seçerseniz, çok dikkatli ve açık olun, bu konuda size yardımcı olması için oklar, çizgiler, balonlar, şeritler kullanabilirsiniz.

Cell Press için grafiksel özet oluşturma talimatları

Eğer başvuru yapmayı düşünüyorsanız ya da başvuru sürecine girdiyseniz el yazması Cell dergisine Metabolizmaveya Cell Press'in başka bir dergisi varsa, bu makale tam size göre. 

Cell Press için grafik özetinizi oluşturmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri bir araya getirdik. Daha fazla bilgi için her zaman Cell Press Grafiksel Özet Kılavuz İlkeler3.

Bu yönergeler hakkındaki bilgilerinizi daha da genişletmek için şu blog yazımızı da okuyabilirsiniz Elsevier için grafiksel özet nasıl oluşturulur, 2021 baskısı

Cell Press Grafiksel Özet Kılavuzuna göre grafiksel özetin tanımı aşağıda verilmiştir:

"...Okuyucuların gazetenin ana mesajını hemen anlamasını sağlamak üzere tasarlanmış tek panelli bir görsel."

Başka bir deyişle, bu, grafik özetinizin birden fazla değil, yalnızca bir görüntüye sahip olması ve hızlı bir şekilde anlaşılması gerektiği anlamına gelir.

Cell Press kılavuzlarının da açıkladığı gibi (ve bizim de), grafiksel özetlerin temel amacı okuyucuyu makaleye göz atmaya ve hatta okumaya teşvik etmektir.

Grafik özetler, okuyucunun makalenin aradığı şeyle ilgili olup olmadığını hızlı bir şekilde belirlemesine yardımcı olmalıdır. Ayrıca, grafik özetler disiplinler arası çalışmayı teşvik eder. 

Ayrıca, görüntü boyutu, kullanılacak yazı tipi, dosya türü ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılar aşağıda listelenmiştir:

 • Boyut: Gönderilen görsel 300 dpi çözünürlükte 1200 piksel kare olmalıdır.  
 • Yazı tipi: Arial, 12-16 punto. 
 • Daha küçük yazı tipleri çevrimiçi olarak okunamayacaktır 
 • Tercih edilen dosya türleri: TIFF, PDF, JPG    
 • İçerik: özet tek bir panelden oluşmalıdır

İçerik

Grafiksel özet içeriğiniz benzersiz ve net olmalıdır. Basit tutmaya çalışın, net bir başlangıcı ve sonu olsun, bilgiler yukarıdan aşağıya veya soldan sağa doğru düzenlensin. Okuyucunuzla biyolojik ve biyokimyasal süreçlerin görsel bir göstergesini paylaşın. bağlam sonuçların. 

Makalenizde başka şekiller veya diyagramlar varsa, bunları diğerlerinden ayırmak için grafik özetinizi bunlardan farklı oluşturmaya dikkat edin. 

Makalenizdeki bulguları grafik özete ekleyin; ancak bilgi miktarını aşmamaya dikkat edin. Grafik özetinize önceki literatürden ayrıntılar veya spekülatif özellikler eklemenize gerek yoktur. 

Cell Press yönergeleri, grafik özetinize herhangi bir türde veri öğesi eklemeyi kabul etmez ve tüm bilgiler görsel bir biçimde olmalıdır.

Mind the Graph Stilinde Cell Press Grafik Özet

Herhangi bir bilim figürü oluşturmak için Mind the Graph platformunu nasıl kullanabileceğinizi göstermek için YouTube'u izleyin Video aşağıda. 

Video, Cell Press Graphical Abstracts Guidelines'dan bir grafiksel özeti nasıl yeniden üretebileceğinize dair bir zaman atlamasıdır3 Mind the Graph platformunun içinde. 

Daha fazla içerik için Mind the Graph YouTube Kanalını takip edin!

Grafiksel özetinize başlamaya hazır mısınız?
Tıklayın Burada Başlamak için!

Referanslar:

 1. Bilim makalelerinin özetlerindeki yenilikler.
 2. Elsevier Grafik Özetler Kılavuzu.
 3. Cell Press Grafiksel Özet Yönergeleri.

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar