Merhabalar! Sizin için yeni bilimsel illüstrasyonlarımız var! Her cuma mind the graph'taki yenilikleri gösteriyoruz, böylece haberleri blogumuzdan takip edebilirsiniz. Ancak bu illüstrasyonların yanı sıra, platformumuzda halihazırda sekiz binin üzerinde başka illüstrasyonumuz da mevcut.

 

Yeni bilimsel çizimler

Euproctis chrysorrhoea

Aka kahverengi kuyruklu güve, Avrupa, Asya ve Afrika'nın kuzeyine özgüdür. Kahverengi kuyruklu güve yılda bir nesil üretir. Dört yaşam evresi vardır: yumurta, larva, pupa ve yetişkin. Larvaların illüstrasyonları zaten mevcuttu ancak bu hafta yetişkin formunu da ekledik.

scientific_illustrations_euproctis_chrysorrhoea_zoology_mind_the_graph

Nobel ödülü kazananlar 

Tomas Lindahl, Paul Modrich ve Aziz Sancar 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü "DNA onarımı konusundaki mekanistik çalışmaları için" ortaklaşa kazandılar. Ayrıca Sir Alexander Fleming gibi başka bilim insanı örneklerimiz de var.

scientific_illustrations_nobel_prize_winners_mind_the_graph

Üzümler

Enolojiyi hiç duydunuz mu? Şarap ve şarapçılık bilimi ve çalışmasıdır; bağcılıktan, asma yetiştiriciliği ve üzüm hasadının tarımsal çabalarından farklıdır. Eğer bir enolog ya da sadece bir şarap aşığıysanız, enoloji kategorimizin tamamına göz atın.

wine_grape_scientific_illustrations_mind_the_graph

Dünya ve ay tutulması

Ay tutulması, Ay doğrudan Dünya'nın arkasına ve gölgesine geçtiğinde meydana gelir. Ancak bu sadece Güneş, Dünya ve Ay tam olarak ya da çok yakın hizalandığında ve Dünya diğer ikisinin arasında kaldığında gerçekleşebilir. Öte yandan, Ay Güneş'in önünden geçtiğinde bir güneş tutulması meydana gelir.


scientific_illustrations_geology_eclipse_moon_earth_mind_the_graph

Böcekler

Coccinellidae, uğur böceği olarak bilinen küçük böceklerin yaygın bir ailesidir. Ancak entomologlar, bu böcekler gerçek böcekler olarak sınıflandırılmadığı için uğur böceği veya hanım böceği isimlerini tercih etmektedir.

coccinellidae_ant_insects_mind_the_graph

Warthog 

Adi yaban domuzu (Phacochoerus africanus) Sahra altı Afrika'da otlak, savan ve ormanlık alanlarda bulunan domuzgiller (Suidae) familyasının vahşi bir üyesidir.

warthlog_zoology_mind_the_graph

 

Mast hücresi

Bağışıklık ve nöroimmün sistemlerin bir parçasıdır. Alerji ve anafilaksi yolaklarında önemli bir role sahiptirler. Bununla birlikte mast hücreleri önemli bir koruyucu rol de oynarlar. Anjiyogenez, immün tolerans, patojenlere karşı savunma ve kan-beyin bariyeri işlevinde yer alırlar.

mast_cell_mind_the_graph

 

Bu illüstrasyonları yayınlarımda nasıl kullanabilirim?

Evet. Mind the Graph, bilim insanlarının göz alıcı bilimsel sunumlar, grafik özetler, infografikler ve daha fazlasını oluşturmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir platformdur. Bilimsel illüstrasyon kütüphanesinin yanı sıra, eksiksiz bir sunum oluşturmak için metin, grafik, simge kullanabilir ve kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak deneyebilir veya sınırsız özelliğe sahip olmak için yükseltebilirsiniz. Dahası, illüstrasyonlarımız abonelerimizden gelen taleplere dayanmaktadır. Yani, ihtiyacınız olanı bulamazsanız, hiçbir ekstra ücret ödemeden talep edebilirsiniz.

grafi̇ğe di̇kkat edi̇n bi̇li̇msel resi̇mler

 

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar