Ahoj! Máme pre vás nové vedecké ilustrácie! Každý piatok vám ukážeme, čo je nové na grafe, takže môžete dohnať novinky na našom blogu. Okrem týchto ilustrácií však máme na našej platforme k dispozícii už viac ako osemtisíc ďalších.

 

Nové vedecké ilustrácie

Euproctis chrysorrhoea

Aka moľa hnedochvostá, pochádza z Európy, Ázie a severnej Afriky. Hnedý chvostoskok vytvára jednu generáciu ročne. Má štyri životné štádiá: vajíčko, larvu, kuklu a dospelého jedinca. Ilustrácie lariev už máme k dispozícii, ale tento týždeň sme pridali aj dospelú formu.

vedecké_ilustrácie_euproctis_chrysorrhoea_zoology_mind_the_graph

Nositelia Nobelovej ceny 

Tomas Lindahl, Paul Modrich a Aziz Sancar získali spoločne Nobelovu cenu za chémiu za rok 2015 "za mechanistické štúdie opráv DNA". Máme aj ďalšie ilustrácie vedcov, ako je sir Alexander Fleming.

vedecké_ilustrácie_nositeľov_nobelovej_ceny_mind_the_graph

Hrozno

Počuli ste niekedy o enológii? Je to veda a štúdium o víne a výrobe vína; odlišuje sa od vinohradníctva, poľnohospodárskeho úsilia o pestovanie viniča a zber hrozna. Ak ste teda enológ alebo len milovník vína, pozrite si našu kompletnú kategóriu enológia.

wine_grape_scientific_illustrations_mind_the_graph

Zatmenie Zeme a Mesiaca

Zatmenie Mesiaca nastáva vtedy, keď Mesiac prejde priamo za Zem a dostane sa do jej tieňa. K tomu však môže dôjsť len vtedy, keď sú Slnko, Zem a Mesiac presne alebo veľmi tesne zarovnané, pričom Zem je medzi nimi. Na druhej strane, zatmenie Slnka nastáva, keď Mesiac prejde pred Slnkom.


vedecké_ilustrácie_geológie_eklipsa_mesiaca_zeme_myslí_na_graf

Hmyz

Coccinellidae je rozšírená čeľaď malých chrobákov známych ako berušky. Entomológovia však uprednostňujú názvy berušky alebo chrobáky, pretože tento hmyz nie je klasifikovaný ako pravý chrobák.

coccinellidae_ant_insects_mind_the_graph

Warthog 

Sviňa obyčajná (Phacochoerus africanus) je voľne žijúci zástupca čeľade ošípaných (Suidae), ktorý sa vyskytuje na pastvinách, v savanách a lesoch v subsaharskej Afrike.

warthlog_zoology_mind_the_graph

 

Žírne bunky

Je súčasťou imunitného a neuroimunitného systému. Majú dôležitú úlohu v dráhach alergie a anafylaxie. Žírne bunky však zohrávajú aj dôležitú ochrannú úlohu. Podieľajú sa na angiogenéze, imunitnej tolerancii, obrane proti patogénom a funkcii hematoencefalickej bariéry.

mast_cell_mind_the_graph

 

Ako môžem tieto ilustrácie použiť vo svojich publikáciách?

Áno. Mind the Graph je online platforma, ktorá umožňuje vedcom vytvárať pútavé vedecké prezentácie, grafické abstrakty, infografiky a ďalšie. Okrem knižnice vedeckých ilustrácií môžete použiť text, grafy, ikony a nahrať vlastné obrázky na vytvorenie kompletnej prezentácie. Môžete si ju vyskúšať zadarmo alebo si ju aktualizovať a získať neobmedzené funkcie. Naše ilustrácie navyše vychádzajú z požiadaviek našich predplatiteľov. Ak teda nenájdete tú, ktorú potrebujete, môžete si ju vyžiadať bez ďalších nákladov.

vedecké ilustrácie grafu

 

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny