Dobrý deň. Ste pripravení pozrieť si najlepšie vedecké ilustrácie týždňa? Ako viete, každý týždeň pridávame ilustrácie, ktoré sú k dispozícii používateľom grafu (vrátane bezplatných používateľov). Ak sa vám páčili, môžete si ich uložiť do svojej osobnej knižnice, aby ste ich mali k dispozícii len na jedno kliknutie. Najlepšie vedecké ilustrácie týždňa uverejňujeme aj na našom blogu, aby ste boli neustále informovaní.

Okrem toho, ak vám chýba ilustrácia, môžete nás o to požiadať. 

Laboratórne vybavenie:

Máme celú kategóriu s ilustráciami laboratórnych zariadení. Tieto ilustrácie sú posledné, ktoré sme pridali, ale všetky si môžete pozrieť na grafe:

equipment_scientifc_illustrations

Pôrodnícke postupy a cisársky rez

Pridali sme tiež nové ilustrácie do kategórií gynekológia a pediatria.

pôrodnícke postupy

Endomycorrizhae

Už máme ilustrácie ektomykorízy. Teraz sme vytvorili ilustrácie, ktoré ukazujú rozdiely medzi týmito dvoma symbiotickými procesmi. Na rozdiel od ektomykoríz, ktoré vytvárajú systém hýf, ktoré rastú okolo buniek koreňa, hýfy endomykoríz nielenže rastú vo vnútri koreňa rastliny, ale prenikajú do bunkových stien koreňa a uzatvárajú sa aj v bunkovej membráne. Tým sa vytvára invazívnejší symbiotický vzťah medzi hubami a rastlinou. Ilustrácie mykoríz si môžete pozrieť tu.

endomycorrhizae_scientifc_illustrations

Tvár leva

Nový film o Levom kráľovi mal úspech na celom svete. Preto sme sa cítili inšpirovaní vytvoriť novú ilustráciu:

lion_scientifc_illustrations

Mäkkýše

Tieto krásne mušle patria medzi mäkkýše Murex, Pterynotus, Chicoreus a Homalocantha.

mollusk_scientifc_illustrations

Vasektómia

Už máme ilustrácie mužského reprodukčného systému, ale teraz sú tu aj konkrétne ilustrácie vazektómie, chirurgického zákroku mužskej sterilizácie alebo trvalej antikoncepcie.

vazektómia_scientifc_ilustrácie

Anatómia zubov

Nové ilustrácie z odontológie. Teraz si môžete podrobne prezrieť inerváciu zubov.

tooth_scientifc_illustrations

Čokoládový koláč

Tento čokoládový koláč patrí do kategórie výživy. A úprimne, je to moja najobľúbenejšia ilustrácia týždňa z pochopiteľných dôvodov. Nanešťastie si ju môžete len predstaviť, ale nenáviďte ma. Ak by ste sa cítili rovnako, toto prepojenie bude užitočné. 

chocolate_cake_scientific_illustrations

Môžem tieto ilustrácie použiť vo svojich publikáciách?

Áno. Mind the graph je online platforma pre domácich majstrov, ktorá umožňuje vedcom vytvárať vlastné grafické abstrakty, prezentácie a infografiky. V skutočnosti máme najväčšiu knižnicu vedeckých ilustrácií online. Na začiatok si môžete vytvoriť bezplatné konto a začať vytvárať vlastné obrázky. Môžete tak využiť myseľ grafu na výber pre vás najlepších vedeckých ilustrácií a skombinovať ich vo svojom grafickom abstrakte. Ako bezplatný používateľ môžete zostať tak dlho, ako budete chcieť. Ak však chcete prístup ku všetkým funkciám môžete prejsť na neobmedzené konto.

vedecké ilustrácie grafu

 

 

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny