Cześć. Czy jesteś gotowy, aby zobaczyć najlepsze naukowe ilustracje tygodnia? Jak wiesz, co tydzień dodajemy ilustracje, które stają się dostępne dla użytkowników wykresów (w tym użytkowników bezpłatnych). Jeśli Ci się spodobały, możesz zapisać je w swojej osobistej bibliotece, aby mieć je w zasięgu jednego kliknięcia. Publikujemy również najlepsze ilustracje naukowe tygodnia na naszym blogu, aby być na bieżąco.

Poza tym, jeśli przegapisz ilustrację, możesz o to poprosić. 

Sprzęt laboratoryjny:

Mamy całą kategorię z ilustracjami sprzętu laboratoryjnego. Poniższe ilustracje są ostatnimi, które dodaliśmy, ale możesz sprawdzić wszystkie na wykresie:

equipment_scientifc_illustrations

Zabiegi położnicze i cesarskie cięcie

Dodaliśmy również nowe ilustracje do kategorii ginekologii i pediatrii.

procedury położnicze

Endomycorrizhae

Mamy już ilustracje przedstawiające ektomikoryzę. Teraz stworzyliśmy ilustracje pokazujące różnice między tymi dwoma procesami symbiotycznymi. W przeciwieństwie do ektomikoryz, które tworzą system strzępek rosnących wokół komórek korzenia, strzępki endomikoryz nie tylko rosną wewnątrz korzenia rośliny, ale także penetrują ściany komórkowe korzenia i zostają zamknięte w błonie komórkowej. Tworzy to bardziej inwazyjną relację symbiotyczną między grzybami a rośliną. Ilustracje przedstawiające inne mikoryzy można znaleźć tutaj.

endomycorrhizae_scientifc_illustrations

Twarz lwa

Nowy film o Królu Lwie odniósł sukces na całym świecie. Poczuliśmy się więc zainspirowani do stworzenia nowej ilustracji:

lion_scientifc_illustrations

Mięczaki

Te piękne muszle należą do mięczaków Murex, Pterynotus, Chicoreus oraz Homalocantha.

mollusk_scientifc_illustrations

Wazektomia

Mamy już ilustracje ludzkiego męskiego układu rozrodczego, ale teraz pojawiły się konkretne ilustracje wazektomii, chirurgicznej procedury sterylizacji mężczyzn lub trwałej antykoncepcji.

wazektomia_naukowe_ilustracje

Anatomia zębów

Nowe ilustracje z zakresu odontologii. Teraz możesz zobaczyć szczegółowo unerwienie zębów.

tooth_scientifc_illustrations

Ciasto czekoladowe

To ciasto czekoladowe należy do kategorii żywieniowej. I szczerze mówiąc, jest to moja ulubiona ilustracja tygodnia z oczywistych powodów. Niestety możesz ją sobie tylko wyobrazić, ale nie nienawidź mnie. Jeśli czułeś się tak samo, ten link będzie pomocny. 

czekoladowe_ciasto_naukowe_ilustracje

Czy mogę wykorzystać te ilustracje w moich publikacjach?

Tak. Mind the graph to internetowa platforma DIY umożliwiająca naukowcom tworzenie własnych graficznych streszczeń, prezentacji i infografik. W rzeczywistości mamy największą bibliotekę ilustracji naukowych online. Na początek możesz utworzyć bezpłatne konto i zacząć tworzyć własne obrazy. Możesz więc użyć wykresu, aby wybrać najlepsze dla siebie ilustracje naukowe i połączyć je w swoim abstrakcie graficznym. Możesz pozostać darmowym użytkownikiem tak długo, jak chcesz. Jeśli jednak chcesz mieć dostęp do wszystkich funkcji można uaktualnić do nieograniczonego konta.

ilustracje naukowe do wykresów

 

 

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony