Dla studentów studiów licencjackich typowe jest pisanie pracy badawczej pod koniec każdego semestru lub w połowie roku. Dla wielu studentów może to oznaczać długie noce, presję i niezliczone godziny pracy.

Czy jednak musi tak być? Napisanie pracy badawczej jest w rzeczywistości łatwiejsze, niż sądzi większość studentów. Najlepszą radą na temat pisania pracy jest po prostu podzielenie zadania na proste, łatwe do opanowania części.
 
Jeśli chcesz z łatwością napisać wybitny artykuł akademicki, skorzystaj z przydatnych wskazówek, kompleksowego planu działania i kilku pomocnych narzędzi.

Dowiedz się, jak uprościć proces tworzenia pracy naukowej, jak ją napisać, jak wybrać temat, jak korzystać z ilustracji i nie tylko!

1. Wybierz odpowiedni temat do napisania na temat swoich badań

Najważniejszą rzeczą jest wybranie interesującego i aktualnego tematu. Aby napisać dobry artykuł badawczy, należy wziąć pod uwagę różne metody, teorie itp.

Dlatego też należy dowiedzieć się, czy preferowany temat był już wcześniej badany przez innych. Zasadą jest, że przyjęcie tylko jednej perspektywy (tj. autora, do którego się odwołujemy) prowadzi do mniej interesującego artykułu. Jeśli nie zastosujesz się do tej zasady, znacznie trudniej będzie uzyskać jakiekolwiek znaczące wyniki badań.

Źródła informacji

Istotne jest, aby podczas badania tematu korzystać wyłącznie ze zweryfikowanych źródeł informacji, aby upewnić się, że badasz wiarygodne informacje.

Google Scholar, PubMed, Google Books lub Microsoft Academic to tylko kilka usług, które warto rozważyć. Za ich pośrednictwem można znaleźć artykuły naukowe, czasopisma, książki i inne materiały badawcze.

2. Tworzenie konspektu lub obrazu koncepcyjnego dokumentu

Stwórz wstępną mapę myśli lub konspekt w oparciu o dotychczasowe lektury. Możesz uwzględnić swoje przemyślenia na dany temat, a także ważne, wnikliwe lub prowokujące do myślenia obserwacje. Możesz nawet dołączyć pytania do konspektu, jeśli zamierzasz na nie odpowiedzieć podczas pisania artykułu.

Metoda

Wybierz metodę, która jest odpowiednia dla Twojego celu. Logiczne uporządkowanie myśli to wszystko, co jest wymagane. W przypadkach, w których konieczna jest reorganizacja pisania, łatwiej jest skreślić lub dodać do konspektu, niż pisać wszystko od nowa.

3. Przygotowanie projektu badań

Napiszmy teraz treść artykułu, zaczynając od tezy, nie wspominając na razie o wstępie. Jasno i precyzyjnie uzasadnij swoją tezę, używając szczegółów pomocniczych. Na razie pomiń zakończenie.

Upewnij się, że Twoje myśli są spójne i wzajemnie się uzupełniają. Każdy akapit powinien mieć temat wynikający z tezy. Jeśli jakiś akapit nie pasuje, rozważ jego usunięcie lub zmianę tezy.

Upewnij się, że cytaty i parafrazy są dokładne i że źródła zostały podane, nawet jeśli zostały sparafrazowane. Upewnij się, że nie kopiujesz i nie wklejasz informacji z Internetu.

Kopię polityki uczelni dotyczącej plagiatu można uzyskać w biurze w celu uzyskania dalszych informacji. W Internecie można również znaleźć wiele zasobów i narzędzi do sprawdzania plagiatu.

4. Wstęp, zakończenie, ilustracje i cytaty

Teraz musisz napisać ostateczną wersję roboczą swojego artykułu. Pierwszy akapit powinien być wprowadzeniem, a ostatni podsumowaniem.

Wprowadzenie

Akapit wprowadzający zwykle kończy się tezą lub dwiema tezami. Podsumowując, pamiętaj, aby odnieść się do przyszłych wyników i swoich przemyśleń, a nie tylko powtórzyć swoją tezę.

Ilustracje

Z drugiej strony, ilustracje nie mogą być po prostu skopiowane i wklejone z Internetu lub innego dokumentu. Dodanie odpowiednich obrazów sprawi, że artykuł będzie bardziej atrakcyjny i łatwiejszy do odczytania.

Z Mind the Graph Uczniowie mogą wybierać spośród ogromnej liczby ilustracji z różnych kategorii, aby osiągnąć swoje cele.

Jedną z jego największych zalet jest to, że jest łatwy w użyciu dla studentów, którzy korzystają z niego po raz pierwszy. Możesz wybrać spośród wielu próbek ilustracji, klikając tutaj.

Przykład tego, jak można tworzyć wizualizacje za pomocą Mind the Graph.

Cytaty

Cytaty powinny być poprawnie sformatowane zgodnie z używanym stylem (MLA, APA). Należy dołączyć stronę z cytatami (dla MLA) lub bibliografię (dla APA).

5. Korekta pracy naukowej

Korekta ostatecznej wersji roboczej jest ostatnim i końcowym krokiem. Upewnij się, że wszystkie sekcje i zasady gramatyczne są przestrzegane.

Upewnij się, że wszystkie części i ich cytaty są dokładne. Umieść ilustracje we właściwej sekcji i podaj tytuł. Pamiętaj o przestrzeganiu standardów uczelni dotyczących plagiatu.

Pamiętanie o tych pięciu krokach pozwoli ci opanować sztukę rjak napisać artykuł badawczy i jak zrobić to w bardziej efektywny i strategiczny sposóbna czas i bez większych kłopotów.

Artykuł naukowy, jak napisać? Dodatkowe informacje tutaj

Nadal czujesz, że przydałoby Ci się więcej szczegółów na temat pisania pracy naukowej? Nie martw się, oto cały artykuł na ten temat. eBook więcej informacji na temat procesu przygotowywania artykułu naukowego.

Pobierz ten eBook i dowiedz się wszystkiego o tym, jak napisać artykuł.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony