Wiadomość z ostatniej chwili: w sierpniu Mind the Graph udał się na misję do Korei Południowej! Wraz z innymi przedstawicielami Anprotec, Sebrae i Samsung Electronics, byliśmy częścią inicjatywy promującej brazylijskie startupy i otrzymaliśmy południowokoreańską opiekę mentorską.

Wszystko zaczęło się pod koniec 2015 roku, kiedy wzięliśmy udział w programie akceleracyjnym Samsunga. Spośród 100 startupów Samsung wybrał tylko 8, a my byliśmy jednym z nich! Po pierwszym semestrze tego roku, Mind the Graph i tylko jeden inny startup został wybrany do wyjazdu do Korei Południowej.

Mind the Graph aż do Korei Południowej!

Mieliśmy okazję spotkać się z ambasadorem Brazylii w Korei Południowej i posłuchać o trendach w ich kulturze i gospodarce. Ponadto otrzymaliśmy specjalne szkolenie od Young Wook, starszego pracownika naukowego w Kreatywna Korea Miasto; i obejrzał wykład na temat Koreańskie Stowarzyszenie Venture Business - która od 1995 roku pomaga koreańskim firmom osiągnąć innowacyjność i poprawić konkurencyjność na rynku.

Mind the Graph aż do Korei Południowej!

W ciągu 15 dni odbyliśmy wiele wizyt technicznych w środowiskach innowacyjnych wraz z koreańskimi mentorami; oraz dostęp do koreańskich inwestorów i programów globalizacyjnych. Może się wydawać, że ta podróż była bułką z masłem, ale mieliśmy dużo pracy!

Przeprowadziliśmy kilka pitchów na temat Mind the Graph dla wysoko wykwalifikowanej publiczności, która mogła głosować na swój ulubiony startup. Konkurs Pitch dotarł do czterech najlepszych startupów - w tym Mind the Graph - i wyróżniliśmy się po raz kolejny! Konkurs zakończył się zwycięstwem Mind the Graph!!! Decyzja o tym, kto wygra, została podjęta przez dyrektorów, naukowców i mentorów z koreańskich instytucji prywatnych. Jak niesamowite to jest?

Mind the Graph aż do Korei Południowej!

Całe doświadczenie miało na celu przyspieszenie startupów i zainicjowanie nowych pomysłów. Nasz zespół wrócił z niesamowitymi zmianami do wdrożenia. Bądźcie więc czujni!

I oczywiście musieliśmy posmakować kultury Korei Południowej i podzielić się nią z naszymi czytelnikami! Oto mały przedsmak tego, co dała nam ta podróż na drugą stronę świata!

Mind the Graph aż do Korei Południowej!

get_updated

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony