Pasirengimas magistrantūros studijų programai - tai daugiau nei tik paraiška. Gerai parengtas motyvacinis laiškas gali turėti didelę įtaką jūsų galimybėms būti priimtam. Žinokite, kaip parengti įtikinamą laišką, kuris sudomins priėmimo komisiją ir išskirs jus iš kitų kandidatų.

Atskleidimas Grad School CV tikslas

Motyvacinis laiškas - ne vienintelis prie paraiškos pridedamas laiškas. Įžanga pagrindžia jūsų akademinius pasiekimus. Tai jūsų galimybė parodyti savo asmenybę, interesus ir papasakoti, kodėl jums tinka norima aukštosios mokyklos programa.

Pagal Grad School motyvacinio laiško tipai

Atraskite Grad School motyvacinių laiškų universalumą:

1. Dalomoji medžiaga: Išreikšti bendrą susidomėjimą programa.

2. Į mokslinius tyrimus orientuoti dokumentai: Dalyvaukite konkrečiuose projektuose ir derinkite juos su organizacijos misija.

3. Pritaikyti puslapiai: Prisitaikykite prie skirtingų maketų, atitinkamai keiskite kiekvieno projekto tekstą, kad tiksliai atitiktų.

Susijęs straipsnis: Kaip parašyti veiksmingą motyvacinį laišką žurnalui pateikti

Jūsų Grad School knygos pristatymo svarba

Motyvacinis laiškas aukštosios mokyklos absolventams yra tarsi tiltas tarp jūsų patirties, kvalifikacijos ir aukštosios mokyklos lūkesčių. Tai ne tik jūsų gyvenimo aprašymo kopija - tai jūsų pasakojimas, pateiktas jūsų žodžiais.

Pagrindiniai veiksniai, kuriuos reikia įtraukti į savo Grad School motyvacinį laišką

- Asmeninis pristatymas: Trumpai prisistatykite ir apibūdinkite savo išsilavinimą.

- Moksliniai interesai: Pabrėžkite konkrečias dominančias sritis ir susiekite jas su organizacijos veikla.

- Mokymosi tikslai: Nurodykite savo tikslus, karjeros siekius ir ketinimus, susijusius su programa.

- Kodėl ši programa: Apibūdinkite ryšį tarp programos pasiūlymų ir savo interesų. Nesvarbu, ar tai būtų konkretaus profesoriaus darbas, ar speciali programa, praplėskite savo interesus.

- Išvados: Apibendrinkite mintis ir padėkokite už jas.

Atlikite smegenų šturmą ir sukurkite planą

Dauguma žmonių pateikia neįspūdingus ankstesnio išsilavinimo ir priedų aprašymus. Tai jūsų galimybė išsiskirti. Taigi padarykime jį geresnį.

Pirmas dalykas, kurį norėtumėte padaryti prieš pradėdami rengti paraišką arba bet kokį priėmimo į aukštąją mokyklą kursą, - sudaryti planą. Pagalvokite, ką norite pasakyti motyvaciniame laiške, ir užsirašykite tai.

Nepamirškite, kad turite tik kelias pastraipas ir nenorite kartoti informacijos iš savo turinio ar kitų paraiškos dalių.

Struktūra ir formatavimas

Profesionaliai, aiškiai ir glaustai suformuluokite motyvacinį laišką. Atkreipkite dėmesį, kad šį laišką gali skaityti keli skaitytojai ir ne visi jie gali būti jūsų srities specialistai. Venkite perteklinio techninio žargono ar konkrečios pramonės šakos žargono vartojimo.

Antraštė su kontaktine informacija

Taip pat vadinamame firminiame blanke turėtų būti nurodytas jūsų vardas, pavardė, profesija, adresas, telefono numeris ir el. pašto adresas.

Pasveikinimas

Jei žinote, kalbėkite su klientu profesionaliai. Priešingu atveju pakanka įprasto "mėgstamiausio atrankos komiteto".

Įžanginė pastraipa

Įžanga užduoda toną. Prikaustykite jų dėmesį - galbūt savo pasakojimu ar netikėtu veiksmu apie savo susidomėjimą programa. Pradėkite su trenksmu!

Įdomi pirmoji pastraipa priverčia skaitytojus norėti skaityti daugiau. Papasakokite ką nors įdomaus apie save arba savo susidomėjimą bendruomene. Paruoškite laišką taip, kad jame išreikštumėte, kodėl jūs ir jūsų aukštoji mokykla esate puikiai suderinami.

Trumpai prisistatykite, aptarkite savo dabartinį akademinį lygį ir norimą studijuoti programą. Susiekite savo patirtį su programos tikslais. Parodykite, kaip tai, ką nuveikėte, padeda pasiruošti tikslams.

Pagrindinės struktūros

Išreikškite susidomėjimą programa. Praneškite, kodėl jums patinka konkretūs jų pasiūlymai ar filosofija.

Konkrečiai apibūdinkite savo įgūdžius ir aptarkite, kaip jie padės jums tobulėti šioje konkrečioje magistrantūroje, nurodydami pavyzdžių iš ankstesnės akademinės patirties, kurie iliustruoja šiuos įgūdžius.

Tai nėra viskas, ką įvardijate; reikia pabrėžti tai, kas yra įtakingiausia ir aktualiausia:

  • Išsilavinimas ir patirtis: Pabrėžkite savo išsilavinimą, įskaitant laipsnius, apdovanojimus ir susijusius kursus. Akcentuokite mokslinių tyrimų patirtį, stažuotes ir publikacijas, įrodančias jūsų kompetenciją šioje srityje. Jei įmanoma, įrašykite savo sėkmės rodiklį. Susiekite šią patirtį su savo susidomėjimu programa.
  • Mokslinių tyrimų interesai ir tikslai: Aiškiai nurodykite savo mokslinių tyrimų interesus ir sutelkite dėmesį į konkrečias mokslo sritis. Aptarkite, kaip šie interesai susiformavo ir kodėl jie svarbūs jūsų akademiniams ir karjeros tikslams. Pabrėžkite, kaip programa atitinka šiuos interesus ir padeda įgyvendinti jūsų ateities siekius.

Įsitikinkite, kad kiekvienas motyvacinis laiškas yra pritaikytas konkrečiai įmonei, kuriai rašote. Pasitarkite su įmone, kad ji padėtų jums išsiaiškinti, kaip tai padaryti. Peržiūrėkite įmonės svetainę ir kitus interneto išteklius. Taip pat galite pasinaudoti plačiu Masačusetso technologijos instituto (angl. Absolventų patarėjų centras įgyti žinių, patarimų ir įžvalgų apie įmonę iš pirmų lūpų.

Baigiamoji pastraipa

Paaiškinote jiems, kodėl esate puikus kandidatas į šią konkrečią studijų programą, ir pateikėte jiems tai patvirtinančius įgūdžius bei patirtį. Kitas žingsnis - parodyti jiems, kad nesate tiesiog išmėtyti bendrų paraiškų kiekvienai mokyklai.

Motyvacinį laišką paremkite stipriais žodžiais ir paaiškinkite, kodėl jų programa jums tinka. Pakartokite savo susidomėjimą ir dėkingumą ir išreikškite norą dar kartą pabendrauti pokalbio metu.

Post scriptum arba ranka rašyta eilutė

Pasakykite įdarbinimo specialistui, kad laukiate atsakymo ir kad visada galite susisiekti nurodytais kontaktiniais duomenimis. Galbūt norėsite pasakyti, kad mielai suplanuotumėte pokalbį asmeniškai arba nuotoliniu būdu, arba kad džiaugtumėtės net neoficialiu pokalbiu telefonu. Parašykite mandagų baigiamąjį sakinį, kuriame išreikštumėte dėkingumą ir pasirengimą tolesnėms diskusijoms.

Baigti parašais, pavyzdžiui, "Nuoširdžiai", "Viskas yra geriausia" ar kita tinkama pabaiga. Tada pridėkite tarpą ir įrašykite savo vardą ir pavardę.

Geriausias motyvacinio laiško formatas

Gerai struktūruotame motyvaciniame laiške pateikiami planai, politika ir procedūros. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, kad beveik visais atvejais jūsų motyvacinis laiškas turėtų būti tik vieno puslapio. Retais atvejais dviejų puslapių viršeliai gali būti laikomi priimtinais, tačiau rizikingais. Daugeliu atvejų turite apkarpyti riebalus, kad popierius tilptų į tą pirmąjį puslapį.

Šrifto ir tarpų reikalavimai

  • Pasirinkite profesionalų šriftą, kuris būtų lengvai įskaitomas, pavyzdžiui, "Arial", "Times New Roman" arba "Calibri". Nuosekliai parinktas šriftas visame motyvaciniame laiške padeda išlaikyti profesionalią išvaizdą.
  • Kad būtų lengviau skaityti, naudokite 11 arba 12 dydžio šriftą. Venkite per mažų ar per daug įmantrių šriftų, nes jie gali atitraukti dėmesį nuo turinio ir apsunkinti laiško skaitymą.
  • Išlaikykite 1,5 atstumą tarp eilučių, kad būtų lengviau skaityti. Tinkami tarpai tarp pastraipų užtikrina švarią ir tvarkingą išvaizdą.

Poliravimas ir korektūros tikrinimas

Peržiūrėkite technines rašto dalis: įsitikinkite, kad pastraipos gerai dera tarpusavyje, ir patikrinkite, ar nepadarėte akivaizdžių gramatikos, rašybos ar skyrybos klaidų.

1. Atidžiai perskaitykite savo laišką. Rašybos ar gramatinės klaidos gali atitraukti dėmesį nuo jūsų žinutės. Būtinai tris kartus patikrinkite.

2. Ar turite draugą arba mentorių, kuris peržiūrėtų jūsų darbą? Ieškokite grįžtamojo ryšio ir būkite atviri: šviežias žvilgsnis gali pastebėti dalykus, kurių nepastebėjote..

3. Įsitikinkite, kad jūsų laiškas yra aiškus, glaustas ir sklandus. Gerai struktūruotą raštą lengva skaityti ir suprasti. Aiškumas turėtų būti svarbiausia.

Galutiniai patarimai, kaip sukurti efektyvų Grad School motyvacinį laišką

  1. Perrašykite laiško esmę vienu ar dviem sakiniais. Priminkite, kodėl jums patinka programa.
  2. Nepersistenkite ir neįsivaizduokite patirties. Būkite sąžiningi ir teisingi.
  3. Spinduliuokite entuziazmą ir pasitikėjimą savo jėgomis, tačiau pernelyg nesididžiuokite.
  4. Įkvėpimo semkitės iš motyvacinių laiškų šablonų ir pavyzdžių.
  5. Papildomų patarimų, kaip sukurti išskirtinį dokumentą, ieškokite internetiniuose šaltiniuose arba knygose.

Susijęs straipsnis: Akademinė karjera - pragyvenimas iš mokymosi

Ko žmogiškųjų išteklių specialistai ieško mokslininkų laiškuose?

Nuotrauka pagal Christina @ wocintechchat.com adresu Unsplash

Personalo specialistai, akademinės kompetencijos vadovai, kruopščiai persiima gyvenimo aprašymus ieškodami konkrečių kandidato tinkamumo baigiamajam kursui rodiklių Kiekviena kategorija, kruopščiai parengta kaip motyvacinis laiškas, rodo kandidato suderinamumą su sistemos tipu.

Visa, kas pabrėžiama dokumente, - ar tai būtų aiškus tikslų išdėstymas, ar stiprus ryšys tarp ankstesnės patirties ir ateities siekių, ar glaustas atitikimo organizacijos kultūrai įrodymas, - leidžia personalo specialistams susidaryti visapusišką vaizdą apie kandidato indėlį.

Tokiame laiške pateikiama esmė to, ko žmogiškųjų išteklių specialistai atidžiai ieško, - aiškus pasakojimas, kuriame nupiešiamas aiškus kandidato tikslų, kurie vis dėlto nesutampa su programos siekiais, vaizdas.

1. Suderinamumas su programos tikslais

Personalo specialistai ieško kandidatų, kurių gyvenimo aprašymuose būtų matyti, kaip jų karjeros siekiai dera su aukštosios mokyklos programos tikslais. Pavyzdžiui, pabrėžkite, kaip jūsų domėjimasis moksliniais tyrimais dera su programos tikslu - aplinkos tvarumu.

2. Tyrimai ir personalizavimas

Išsiskiria kandidatai, kurie gilinasi į instituciją, jos dėstytojus ir programos ypatumus. Pavyzdžiui, dėstytojai, minintys naujausias publikacijas arba aprašantys specialius programos projektus, pabrėžia tyrimų išsamumą ir individualizavimą.

3. Tinkamumo įrodymas

Personalo specialistai ieško įrodymų, kad kandidatai supranta mokyklos kultūrą, vertybes ir mokymo stilių. Sąžiningą veiklą sustiprina pasakojimas, atspindintis organizacijos etosą arba pagrįstas bendromis vertybėmis

4. Aiškumas ir įsitraukimas

Gerai struktūrizuotas ir patrauklus rašymo stilius pritaikytas žmogiškųjų išteklių specialistams. Pavyzdžiui, pradėkite nuo įtikinamo pasakojimo ar istorijos, kuri iš karto veda prie jūsų kampanijos motyvų.

5. Kokybė viršija kiekybę

Sutelkdami dėmesį į kelias kokybiškas patirtis, o ne į daugybę veiklų, pritraukite ekspertus. Išsami informacija apie reikšmingą patirtį, tiesiogiai susijusią su jūsų siekiais, atskleidžia kokybę, o ne kiekybę.

6. Autentiškumas ir aistra

Tikras autentiškumas ir aistra šiai sričiai bei programai užvaldo žmogiškųjų išteklių specialistus. Dalijimasis asmeniniais anekdotais ar transformaciniais momentais, kurie paskatino jūsų aistrą, suteikia autentiškumo.

7. Profesionalumas ir dėmesys detalėms

demonstruoja profesionalumą, išlaikydamas profesionalų kalbėseną ir kreipdamas dėmesį į formatavimą bei gramatiką. Pabrėžiamas dėmesys detalėms, siekiant užtikrinti, kad dokumente nebūtų klaidų ir jis būtų tvarkingas.

Taip pat skaitykite: 11 geriausių gramatikos tikrinimo įrankių akademiniam rašymui

8. Aiškus tikslų formulavimas

Tai būdas apibrėžti trumpalaikius ir ilgalaikius mokymosi ir karjeros tikslus. Pavyzdžiui, pabrėžiamas aiškumas, paaiškinant, kaip programa atitinka jūsų tikslus ir siekius. 

9. Patirčių ryšys

Lyderis stiprėja sėkmingai susiedamas praeities patirtį su ateities mokymosi ir karjeros tikslais. Pabrėžkite sąsajas, kurios parodo, kaip konkreti patirtis suformavo jūsų tikslus ir parengė jus pareigoms.

10. Nuoširdus susidomėjimas ir dėkingumas

Nuoširdus susidomėjimas programa ir dėkingumas už galimybę kreiptis dėl darbo sukuria teigiamą požiūrį. Asmeninis dėkingumas, pabrėžiant konkrečius programos aspektus, dar labiau atspindi nuoširdų susidomėjimą.

Tobulinkite savo gebėjimus

Toliau pateiktose interneto svetainėse rasite įvairių nuomonių ir šaltinių, kuriuose pateikiamos išsamios rekomendacijos, kaip parengti įtikinamus motyvacinius laiškus aukštosioms mokykloms.

Prinstono apžvalga

Prinstono apžvalga pateikiama išsamių vadovų ir patarimų, kaip parengti veiksmingus motyvacinius laiškus aukštosioms mokykloms. Jų šaltiniuose aptariami įvairūs aspektai, pradedant laiško struktūra ir baigiant jo pritaikymu skirtingoms programoms.

Aukštųjų mokyklų žurnalas

Aukštųjų mokyklų žurnalas pateikiama įžvalgų apie paraiškų teikimo procesą, įskaitant išsamius straipsnius apie motyvacinių laiškų rašymą, skirtus priėmimui į aukštąsias mokyklas. Jame pateikiami žingsnis po žingsnio patarimai ir pavyzdžiai.

Mūza

Mūza rasite straipsnių ir ekspertų patarimų apie karjeros plėtrą, įskaitant patarimus ir šablonus, kaip sukurti puikius motyvacinius laiškus baigusiems mokyklą. Jų ištekliai skirti įvairioms auditorijoms ir siūlo praktines strategijas.

"Kaplan Test Prep

"Kaplan Test Prep vadovauja įvairiems paraiškų teikimo proceso aspektams, įskaitant patarimus, kaip rašyti įtikinamus motyvacinius laiškus aukštosioms mokykloms. Jų platformoje pateikiamos strategijos, kaip padaryti įspūdį.

Universitetų karjeros centrai (konkrečiai atitinkamuose universitetuose)

Daugelis universitetų karjeros centrų, pvz. Harvardo karjeros paslaugų biuras arba Stenfordo karjeros mokymas, siūlo internetinius išteklius ir rekomendacijas, kaip rašyti veiksmingus motyvacinius laiškus aukštosioms mokykloms. Šie ištekliai pritaikyti pagal atitinkamo universiteto standartus ir reikalavimus.

Įgalinkite savo tyrimus su Mind the Graph!

Mind the Graph yra jūsų speciali platforma, pritaikyta tokiems tyrėjams kaip jūs. Leiskite mums padėti jums paversti savo tyrimų duomenis patraukliomis grafinėmis santraukomis. Mūsų platformoje viskas paprasta ir net šiek tiek linksma, kai jums reikia pertraukos. Prenumeruokite Mind the Graph šiandien ir naudokitės nemokama prieiga prie visų mūsų šablonų. Reikia konkrečių moksliniams tyrimams skirtų piktogramų? Mūsų ekspertai gali jas sukurti tik jums. Leiskite mums supaprastinti jūsų procesą, sutaupyti laiko ir kartu palikti neišdildomą įspūdį jūsų auditorijai.

mokslinės iliustracijos
logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai