Motinos diena švenčiama skirtingomis dienomis, priklausomai nuo šalių, kuriose ji švenčiama. As turime naudotojų iš viso pasaulio, todėl negalime kalbėti tik apie vieną konkrečią dieną. Taigi, lpakalbėkime apie gegužę - motinos mėnesį. Ką reiškia būti motina ir mokslininkas ir kaip pagerėjo moterų sveikata. tyrimai

"Manęs dažnai klausdavo, ypač moterys, kaip aš galiu suderinti šeimyninį gyvenimą su profesine veikla. mokslinis karjera. Tai nebuvo lengva."

       -Marie Skłodowska Curie, du kartus Nobelio premija Nobelio premijos laureatė ir dukters motina Irène Joliot-Curie, kuri taip pat laimėjo Nobelio premiją

 

Motinos dienos proga kritiškai analizuodami, ką reiškia būti motina, turinčia mokslinį gyvenimą XXI amžiuje, atrinkome 5 geriausius straipsnius apie motinystę ir mokslas:

01. Būti motina ir mokslininke

Gamtos ypatumai: moteris, kalba apie lytis atotrūkis ir kaip jį panaikinti. Nepaisant tam tikros pažangos, moterys mokslininkės vis dar gauna mažesnį atlyginimą, yra mažiau skatinamos, gauna mažiau dotacijų ir dažniau pasitraukia iš mokslinių tyrimų nei panašios kvalifikacijos vyrai. Priežastys įvairios - nuo atviros ir slaptos diskriminacijos iki neišvengiamo produktyvių ir reprodukcinių metų sutapimo.

Keletas straipsnių, vienas iš jų - apie tai, kad jaunos moterys yra mokslininkės ir mamos.

Motinos diena- Top 5 motinystės ir mokslo

Mónica Bettencourt-Dias - biologė, tyrinėjanti ląstelės subtilybes ir jomis besidalijanti. 2006 m. ji įkūrė savo laboratorija Gulbenkiano mokslo institute Oeirase. Jos gyvenimas pasikeitė prieš kelerius metus, kai gimė ilgai laukta įvaikinta vienerių metų dukra. Spauskite čia norėdami skaityti.

02. Lytis, motinystė, karjera ir atlyginimas

Straipsnis iš Pokalbis: Moterys po motinystės uždirba mažiau rodo, kad turime daug ką pakeisti, kad sukurtume vienodą lyčių darbo erdvę. Ekonomistai tai vadina "lyčių darbo užmokesčio atotrūkiu". skirtumas tarp panašios kvalifikacijos vyrų ir moterų, dirbančių panašų darbą, taip pat susijęs su tėvyste. Deja, 21 amžiuje moterys, susilaukusios vaikų, uždirba mažiau, nepaisant to, kad jų kvalifikacija yra labai gera.

motinos diena

 

03. Moterys moksle: Yra ir gerų naujienų.

Tačiau yra ne tik blogų naujienų. Moterys dabar turi santykinai daugiau vietos moksle ir jos laužo barjerus su nuostabus darbas. Gamta reklamuoja 2018 m. #ScientistAtWork nuotraukų konkursas. Tikslas - švęsti įvairovę ir svarba mokslinių tyrimų, kuriems mokslininkai skiria didžiulę savo gyvenimo dalį. Konkursas skirtas ne tik mokslininkėms. Tačiau konkurso nugalėtoja tapo jūrų biologės nuotrauka, o fotografė taip pat yra moteris.

Prašome, pažvelkite į šias mokslo moterų nuotraukas, kad diena būtų geresnė:

 

Mokslininkas, atliekantis matavimus paplūdimyje šalia jūros vėžlio

Jūrų biologė Callie Veelenturf klūpo su jūros vėžlys

Mokslininkai dirba įvairiaspalvėse druskos lygumose

Mikrobiologas Hugo Moorsas ir geologė Mieke De Craen su Belgijos Branduolinė Molo mokslinių tyrimų centre paimti mėginiai iš vulkaninių druskos lygumų šiaurės Etiopijoje, vienoje iš ekstremaliausių aplinkų Žemėje.

Moteris, laikanti anteną kalnuose

Ekologas Hae Yeong Ryu iš Stony Brook universiteto Niujorke 2014 m. liepą stebi dirvinių vieversių populiaciją Gotiko kalne, Kolorado valstijoje - maždaug 600 metrų virš Uolinių kalnų biologinės laboratorijos.

04. Motinystė ir nevaisingumas per amžius

Straipsnis Nevaisingumas per amžius ir kaip IVF pakeitė mūsų požiūrį į jįPokalbis pasakoja apie Louise Brown, pirmąjį vaiką, gimusį naudojant apvaisinimo mėgintuvėlyje metodą (IVF) 1978 m. liepos 27 d. rytą, ir analizuoja, kas pasikeitė per keturiasdešimt metų.

 

motinos diena

Luiza Braun (Louise Brown), 2013 m., laikanti stiklainį, kuriame buvo inkubuotas jos embrionas.

05. Nauji atradimai ginekologijos, akušerijos ir moterų sveikatos srityje:

Suteikti vėžį išgyvenusiems žmonėms galimybę pastoti, mokslininkai kuria dirbtines kiaušides.. Tikslas - patalpinti pacientų folikulus į specialiai sukurtą audinių matricą ir po gydymo juos vėl įterpti.

Kaip sakė Marija Kiuri, nelengva būti moterimi, kuri gyvena šeimoje ir daro mokslinę karjerą, tačiau matome pastangas tai pakeisti. Čia Mind the Graph manome, kad moksle turi būti daugiau vietos motinoms ir apskritai moterims. Tada galėsime padaryti pasaulį geresnį.

Visa Mind the Graph komanda sveikina jus su Motinos diena. Tikimės, kad ateityje turėsime daugiau priežasčių švęsti šią datą.

Norėdami pamatyti daugiau pranešimų apie motinos dieną Spauskite čia

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai