Ilgą laiką užsiimti mokslu reiškė turėti puikių įžvalgų apie gamtos mechanizmus. Plėtojantis mokslui, poreikis registruoti reiškinius ir dėsningumus skatino kurti naujas analizes ir sudėtingus algoritmus. Tačiau dėl to mokslas tapo prieinamas tik nedaugeliui žmonių.

Lygiagrečiai pasaulis sukosi kita kryptimi. Kol internetas panardino pasaulį į nesibaigiantį atnaujintą tinklą, mokslas kūrė savo slaptą specialistų klubą.

Tik prieš porą metų mokslininkai pajuto poreikį atskleisti savo išvadas, kad pasiektų plačiąją visuomenę.

Problema buvo ta, kad atotrūkis buvo toks didelis, jog mokslu domėjosi tik mokslininkai.
Ir dar blogiau, kad mokslinę kalbą suprastų tik mokslininkai. Plačiajai visuomenei "duomenys" buvo nieko nesakantis žodis. Jis buvo neatskaitingas, tuščias ir, bet kokiu atveju, nuobodus.

 

duomenų vizualizavimas

 

Iššūkis buvo didelis: kaip sudominti žmones mokslu?
Atsakymas buvo aiškus: žmonės turi suprasti mokslinę kalbą.

Mokslinė kalba, apie kurią kalbame, dar vadinama duomenų vizualizacija.

Duomenų vizualizavimas - tai informacijos vizualizavimas. Tai reiškia, kad savo darbą reikia pateikti taip, kad kiti žmonės galėtų jį suprasti ir susieti. Turint tai omenyje, kitas žingsnis buvo išsiaiškinti, kaip sėkmingai atlikti duomenų vizualizaciją.

 

duomenų vizualizavimas

 

Sėkmingas duomenų vizualizavimas - tai logiškas ir patrauklus atitinkamos informacijos pateikimas. Svarbu suvokti, kad žmogui, kuris visada kalbėjo mokslo kalba, duomenų vizualizavimas gali būti nelengvas.

Šiuo tikslu mokslas ir dizainas sudaro puikią porą.

Mokslas pateikia informaciją ir tikslą, o dizainas - vizualinę formą ir istoriją. Kartu jie suteikia duomenų vizualizavimas, koks jis turėtų būti.

Daugelis žmonių painioja duomenų vizualizavimo idėją su bet kokios vaizdinės medžiagos pridėjimu. Šią problemą galite išspręsti klausdami savęs: koks yra geriausias būdas pateikti mano išvadas? Ar juos geriausia būtų paaiškinti naudojant iliustraciją, ar tekstą? O kaip dėl infografikos? Arba grafiką?

Svarbus duomenų vizualizavimo etapas - nuspręsti, kaip perteikti savo darbą.
Kai tai padarysite, kaip žengti antrąjį žingsnį?

duomenų vizualizavimas

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai