Przez długi czas nauka oznaczało posiadanie świetnych spostrzeżeń na temat natura mechanizmy. W miarę rozwoju, potrzeba rejestrowania zdarzeń i wzorców pobudziła nowe analizy i mechanizmy. złożony algorytmy. Jednak sprawiło to, że nauka stała się dostępna tylko dla nielicznych.

Równolegle świat obracał się w innym kierunku. Podczas gdy Internet pogrążał świat w niekończącej się, aktualizowanej sieci, nauka tworzyła swój tajny klub specjalistów.

Dopiero kilka lat temu naukowcy poczuli potrzebę ujawnienia swoich odkryć, aby dotrzeć do ogółu społeczeństwa.

Problem polegał na tym, że przepaść była tak duża, że tylko naukowcy interesowali się nauką.
Co gorsza, tylko naukowcy mogliby zrozumieć naukowy język. Dla ogółu społeczeństwa "dane" były słowem bez znaczenia. To było nieobliczalne, puste i na wszelkie sposoby, nudny.

 

wizualizacja danych

 

Wyzwanie było duże: jak zainteresować ludzi nauką?
Odpowiedź była jasna: ludzie muszą rozumieć język naukowy.

Język naukowy, o którym mówimy, jest również znany jako wizualizacja danych.

Wizualizacja danych to tworzenie informacji wizualny. Oznacza to prezentowanie swojej pracy w sposób, który inni ludzie będą w stanie zrozumieć i powiązać. Mając to na uwadze, następnym krokiem było dowiedzenie się, jak skutecznie wizualizować dane.

 

wizualizacja danych

 

Skuteczna wizualizacja danych polega na przedstawieniu istotnych informacji w logiczny i angażujący sposób. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że dla osoby, która zawsze posługiwała się językiem naukowym, wizualizacja danych może nie przychodzić łatwo.

W tym celu nauka i projektowanie tworzą idealną parę.

Podczas gdy nauka dostarcza informacji i celów, projektowanie zapewnia formę wizualną i historię. W połączeniu dostarczają wizualizacja danych taka, jaka powinna być.

Wiele osób miesza ideę wizualizacji danych z dodawaniem jakichkolwiek elementów wizualnych. Możesz obejść ten problem, zadając sobie pytanie: jaki jest najlepszy sposób na zaprezentowanie moich wyników? Czy najlepiej byłoby je wyjaśnić za pomocą ilustracji czy tekstu? A może infografika? A może wykres?

Podjęcie decyzji o sposobie komunikowania swojej pracy jest ważnym krokiem w wizualizacji danych.
Jak już to zrobisz, co powiesz na zrobić drugi krok?

wizualizacja danych

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony