Jei ketinate rašyti tiriamąjį darbą, turėtumėte žinoti, kad privalote pateikti pagrindinę istoriją, iš kurios būtų galima spręsti apie tyrimo pagrindimą, suteikti kontekstą ir padėti suformuluoti problemos formuluotę, siekti, kad neliktų jokių abejonių dėl jūsų darbo, įrodyti jo aktualumą ir svarbą ir nurodyti visus galimus metodologinius klausimus.

Tačiau neretai tyrėjai pabaigoje praranda pagreitį ir sunkiai randa tinkamą tyrimo išvadą. Nepaisant to, kad diskusijoje tinkamai paaiškinamos išvados, jos susiejamos su įvade iškeltomis problemomis ir nagrinėjamos ankstesnių tyrimų kontekste, gali pasirodyti, kad kažko trūksta. Dėl to dažnai tyrimo išvada būna panaši į jau išsakytą.

Tai lemia akademinės reikšmės stoką, kai skaitytojai ar recenzentai nepripažįsta jūsų tyrimo svarbos. Kad to išvengtumėte, toliau skaitykite šį straipsnį ir sužinokite daugiau apie akademinės pasekmės.

Kokios yra akademinės pasekmės?

Pasekmės - tai jūsų tyrimo pasekmės; turite tiksliai aprašyti, kodėl manote, kad jūsų faktiniai rezultatai yra svarbūs ir (arba) gali būti panaudoti būsimuose tyrimuose. Svarbiausia, jūsų išvados turi būti pagrįstos įrodymais. 

Šios išvados turi būti grindžiamos išsamia informacija ir tyrimo rezultatais, o siekiant išvengti didelio apibendrinimo, reikėtų pripažinti bet kokius jūsų metodo ar imties ribotumus.

Priklausomai nuo tyrimo tipas jūsų atliktų tyrimų rezultatai gali būti klinikiniai, filosofiniai, politiniai, socialiniai ar etiniai. Labai svarbu suprasti, kad svarbiausias skirtumas yra tarp praktinių pasekmių, teorinių pasekmių ir pasekmių būsimiems tyrimams.

Praktinės pasekmės

Terminas "praktinis" pažodžiui reiškia "realūs rezultatai". Tikrovė, kuri įvyktų, jei būtų įvykdytos tam tikros aplinkybės, vadinama praktine implikacija. Kelių sprendimų praktinių pasekmių nustatymas gali padėti nustatyti, kurie iš jų duoda numatytus rezultatus.

Pavyzdžiui, atliekant klinikinius mokslinius tyrimus šie rezultatai greičiausiai bus praktiniai. Tarkime, kad atliekate vaisto, kuris gydo infekciją nesukeldamas organizmo atsparumo, tyrimą; šioje situacijoje pasekmės yra tokios, kad ligas galima gydyti greičiau nei anksčiau.

Teorinės pasekmės

Priešingai, teorinė reikšmė yra naujai atrastas (-i) dabartinių teorijų papildymas (-ai) arba naujų teorijų elementų sukūrimas. Teorijos vaidmuo moksliniuose tyrimuose - pasiūlyti įdomių ir potencialiai perspektyvių temų, į kurias reikėtų sutelkti dėmesį.

Teorinės pasekmės apibūdina mokslinių tyrimų gebėjimą ar galimybę akivaizdžiai paveikti visuomenę. Pavyzdžiui, atliekant žmonių santykių ir COVID poveikio jiems tyrimus galima teoriškai teigti, kad dabar, kai žmonės yra patyrę COVID, jie mažiau linkę bendrauti. 

Tačiau būkite atsargūs ir neperkelkite savo imties ar duomenų į platesnę populiaciją, nebent tam turite įtikinamų priežasčių.

Tolesnių tyrimų reikalaujančios pasekmės

Jei pastebėsite, kad jūsų išvados nepadės įgyvendinti socialinių reformų, novatoriškos pedagoginės politikos ar medicinos pokyčių, jos gali būti labai svarbios būsimiems mokslinių tyrimų projektams. 

Tai reiškia, kad jei sužinojote ką nors, kas gali turėti įtakos kitiems tyrimams, turėtumėte aptarti pasekmes. Tik būkite atsargūs, kad nepainiotumėte pasekmių su rekomendacijomis.

Poveikis ir rekomendacijos

Mokslinio tyrimo darbe implikacija yra išvada, kurią galima padaryti iš tyrimo rezultatų ir šių rezultatų reikšmės; tai nereiškia, kad jūs iš karto manote, jog jūsų rezultatai rytoj viską pakeis, tačiau turite pagrindo tikėtis, kad jie gali turėti tam tikrą poveikį.

Kita vertus, rekomendacijos - tai tikslios idėjos, pagrįstos jūsų išvadomis apie tai, kaip geriausia elgtis tam tikru atveju. Pavyzdžiui, jei aptikote geresnį tam tikro tipo duomenų tvarkymo metodą (kuris gali būti naudojamas kitose temose), rekomenduotumėte atsisakyti ankstesnio metodo.

Paprasčiau tariant, implikacija yra netiesioginė jūsų tyrimo išvada, o rekomendacija - tai, ką rekomenduojate remdamiesi faktais. 

Pradėkite kurti infografikas ir mokslines iliustracijas

Kurkite infografikus ir iliustracijas, kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti savo tyrimus. Straipsniai su vaizdine medžiaga yra lengviau suprantami, nes skaitytojai gali suvokti turinį vizualizuodami medžiagą, todėl yra didesnė tikimybė, kad jie bus atsisiųsti. Atminkite grafiką įrankis palengvina paiešką tarp daugybės šablonų ir leidžia pasirinkti jūsų darbui tinkamą šabloną.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai