Na stránkách Annals of Surgery, nejcitovanější chirurgický časopis na světě, nyní pracuje s vizuálními abstrakty, aby zpřístupnil vědecké informace!

Výzkumní pracovníci, kteří již zaslali své práce do časopisu Annals of Surgery, budou moci sestavit vizuální abstrakty o svých výzkumech a doplnit již dříve publikované studie.

"Jako kreativní ředitel společnosti Annals of Surgery, pracoval jsem na lepších prostředcích k šíření výzkumuh. Jedním z přístupů je vizuální shrnutí klíčových bodů článku do "vizuálního abstraktu". Některé příklady si můžete prohlédnout níže a také na Twitteru pod hashtagem #VisualAbstract." Andrew M. Ibrahim

Životopis Dr. Ibrahima je opravdu zajímavý, propojuje design a medicínu. Líbilo se nám to, je to velmi inspirativní profesionál! Můžete se na něj podívat i zde, kde nabízí stipendium na téma design a zdraví.

Životopis Dr. Ibrahima

Vizuální abstrakty

Vytvořit vizuální abstrakt není tak obtížné, pokud máte k dispozici správné zdroje, jako např. Mind the Graph. Protože však většina vědců stále neumí vytvářet vizuální informace, časopis poskytl úžasnou průvodce vysvětluje, jak vytvářet vizuální abstrakty.

Jsou v něm uvedena základní pravidla pro typ informací, které byste měli hledat a sestavovat, abyste mohli sestavit. vizuální abstrakce. Podívejte se na některé z nich níže:

Zaměření na uživatelský zážitek
Vždy mějte na paměti čtenáře. Pokud plánujete komunikaci na sociálních sítích, zamyslete se nad tím, co by vaše publikum na Twitteru chtělo vědět o daném vědeckém výzkumu. Při navrhování vizuálního abstraktu mějte na paměti jasný účel.

Čím složitější je článek, tím více času byste měli věnovat zúžení klíčového sdělení, které chcete předat. Zjednodušením si určete zaměření. Tímto způsobem je pro vaše publikum snazší získat "take-home message" toho, co chcete sdělit.

Rychlé vytváření prototypů
Existuje nekonečné množství způsobů, jak vizuálně zobrazit výzkum. Doporučujeme, abyste si to nejprve vyzkoušeli na papíře nebo s velmi stručnými škrábanci v preferovaném online nástroji. Rád si vytvářím myšlenkovou mapu ještě před začátkem, abyste měli obsah zhruba uspořádaný ještě předtím, než začnete. Organizace obsahu je již prvním začátkem a nejtěžší částí, která je často přehlížena!!!).

Jak říká Dr. Ibrahim: "Váš první, druhý nebo desátý vizuální abstrakt nebude váš nejlepší. Výrazně se zlepšíte tím, že budete rychle zkoušet nové formáty a zjišťovat, co funguje! Iterativní zlepšování. Místo toho, abyste se ptali: "Je to dokonalé?".

Pokud máte stále pochybnosti, požádejte kolegu, aby si přečetl vizuální abstrakt a řekl vám, o čem výzkum je. Byl by to zasvěcený rozhovor ad to, čemu říkáme "interaktivní proces" vizuálního designu. Získáním zpětné vazby a studiem i jiných návrhů se výrazně zlepšíte.

Promyšlená zdrženlivost
Upřednostněte klíčové sdělení před úplností. Nemusíte podávat celou informaci najednou, naplánujte pro čtenáře instrukce krok za krokem. Jen klíčové sdělení by mělo být ve vizuálním abstraktu, zbytek si nechte pro ostatní prvky výzkumné práce, jako je část abstraktu a samotná práce.

Vizuální abstrakt by měl čtenáři poskytnout kontext, ale pokud není dobře navržen, může také odvádět pozornost od klíčového sdělení. V případě vizuálních abstraktů platí, že více neznamená vždy lépe.

Relevantní kreativita
Vždy vyvažujte kreativitu designu promyšlenou zdrženlivostí a jasným účelem. Nemusíte "vypadat kreativně" používáním mnoha zdrojů a efektních prvků, jako jsou 3D obrázky tam, kde to není potřeba. Soustřeďte se na informace, které chcete na svém vizuálním abstraktu předat. Experimentování "jen proto, abyste byli jiní", není vždy účinné. Pamatujte, že ilustrace nejsou sdělením, ale médiem. Totéž platí pro použití barev, buďte prozíraví, protože barvy jsou také informace.

Tyto zásady vycházejí z příspěvků k designu, jak vytvořit účinné vizuální sdělení. Jak navrhuje Dr. Ibrahim: "Při vytváření vizuální abstrakce budete chtít přijmout některé zásady designu". Můžete se podívat některé z těchto zásad v praxi zde v tomto videu Mind the Graph's Experience, které ukazuje návrh vizuální abstrakce:

Zkušenosti s Mind the Graph Video

Vizualizace

Toto zasedání se nám líbilo průvodce pro vizuální abstrakty Dr. Ibrahim, podle něhož se zde "většina lidí zasekne". To je pravda, rozvržení může být pro nezasvěcené obtížné, ale my se snažíme. inspirovat se několika šablonami.

Jedním z údajných problémů může být nalezení obrázků. Na internetu existuje řada bank obrázků, z nichž některé jsou k dispozici zdarma. Pokud děláte obrazové prezentace dostatečně často, můžete zvážit zakoupení předplatného na webu
přístup k ikonám vyšší třídy (např. Shutterstock, Getty Images, Noun Project) nebo použít kompletní nástroj určený pro vědce, jako je Mind the Graph. V některých případech budete muset ikonu vytvořit sami nebo spolupracovat s grafikem, i s tím vám můžeme pomoci. Tato služba je součástí předplatného.

Ujistěte se také, že váš obrázek umožňuje zveřejnění autorských práv. To je klíčové! To, že je obrázek na internetu, ještě neznamená, že je možné ho volně použít. MUSÍTE se ujistit, že máte k použití obrázků autorská práva, abyste se vyhnuli problémům s autorskými právy u vašeho vizuálního abstraktu.

Podle Dr. Ibrahima "Tento bod nelze dostatečně zdůraznit. Abyste se tomuto problému vyhnuli, použijte buď filtr autorských práv během vyhledávání obrázků nebo se přihlaste k odběru banky obrázků ikon." Souhlasím 100%, a proto jsme vytvořili Mind the Graph s licencí Creative Commons, která uznává autorství našich klientů. Máme za to, že ilustrace nabízené prostřednictvím platformy jsou naším majetkem, který sdílíme s uživateli, ale cokoli vytvořili, je jejich! Včetně možnosti převodu na vydavatele, jako jsou LWW, Elsevier, Springer Nature a všichni, kteří umožňují grafické abstrakty a vizuální abstrakty.

Takto uznáváme vědce jako tvůrčí osobnosti, kteří jsou autory obrázků v Mind the Graph! Chceme podporovat kreativitu a posilovat postavení jednotlivců. Rádi říkáme, že "děláme z vědců designéry" a našim uživatelům nezbývá než zachovat vodoznak a citovat Mind the Graph v novinách, jako to již udělalo mnoho autorů - viz příklady publikovaných prací v Google Scholar..

Annals of Surgery Pokyny pro vizuální abstrakty
Annals of Surgery Pokyny pro vizuální abstrakty

Ve zkratce - Klíčové součásti vizuálního abstraktu v časopise Annals of Surgery

  • Shrňte klíčovou otázku, kterou se zabýváte: obvykle vychází z názvu článku nebo z nadpisu klíčového údaje. Udržujte jej krátký a jasný.
  • Shrnutí výsledků: budete muset věnovat čas přemýšlení o výsledcích, které chcete prezentovat.
  • Autor, citace: vždy uveďte alespoň jméno prvního autora a rok vydání.
  • Srovnání výsledků jednotlivých států: krátká věta, která jasně uvádí výsledek s ohledem na porovnávané skupiny.
  • Vizuální zobrazení výsledku: Budete chtít vizuál, který odráží výsledek, který popisujete.
  • Údaje o výsledku (jednotky): Kromě uvedení výsledku budete chtít uvést i jeho číselné vyjádření. Nezapomeňte uvést jednotky.
  • Název časopisu: zde jsme hovořili o vizuálních abstraktech časopisu Annals of Surgery, ale mnoho dalších časopisů tyto prvky přijímá, resp. pronikavé vědecké údaje také.

Vědecké ilustrace, které věrně zobrazují skutečné studijní objekty, se hledají velmi obtížně. Většinou potřebujeme pomoc designéra, abychom získali potřebné ilustrace. A i když je najdeme, musíme se starat o jejich "vizuální styl" a otázky autorských práv.

Pokud je to jeden z vašich největších problémů při vytváření vizuální abstrakce, stačí použít ilustrace dostupné na platformě Mind the Graph!

Časopisy si skutečně začínají uvědomovat význam vizuální komunikace ve vědě a je velmi důležité, že velké časopisy, jako je např. Annals of Surgery propagace.

A nezapomeňte, že Mind the Graph vás vždy může inspirovat šablonami nebo vám pomoci s návrhem vizuální abstrakce! Vyzkoušejte si ji zdarma!

Kliknutím sem se dozvíte více o tom, jak získat grafický výpis pro vaši společnost.
logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony