Konference, semináře a prezentace jsou pro výzkumné pracovníky zcela běžné. Ale to už pravděpodobně víte. Protože však máme vždy spoustu práce v laboratoři, není snadné najít si čas na vytvoření atraktivní a profesionální prezentace. Zvláště když nemáte k dispozici ten správný nástroj.

Atraktivní prezentace je však velmi důležitá nejen pro udržení pozornosti posluchačů, ale i pro to, aby vás jako vědce brali vážně. Jinými slovy, musíte si svých dat vážit. Toho dosáhnete tím, že si stanovíte vysoké standardy.

Již jsem napsal několik návodů, jak vytvářet prezentace pro vědecké konference. Najdete je zde a zde. Dnes však chci hovořit konkrétně o použití vzoru mezi snímky. Je to nejlepší způsob, jak vytvořit harmonickou a profesionální prezentaci. To znamená, že musíte kombinovat obálku s ostatními slajdy.

diapozitivy giphy
Šablona je k dispozici na mysli graf

Podívejte se na 3 věci, kterým je třeba věnovat pozornost při vytváření prezentace pro vědecké konference:

01. Barva

Barvy jsou mocným nástrojem, jak vytvořit vzor. Pomohou čtenáři (nebo divákovi), aby vás sledoval a pochopil souvislosti mezi předměty, které mu předkládáte.

Podle našich designérů je třeba rozvržení strukturovat tak, aby vytvářelo přirozený tok informací se zvýrazněnými informacemi, které čtenář uvidí jako první, a to i z větší vzdálenosti, jako je nadpis a hlavní obrázek. Vedlejší informace by měly být méně výrazné, aby neznečišťovaly pohled a neměly přednost. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití barev. Výrazná barva rychle upoutá pozornost. Držte se jich u hlavních informací snímku. Zatímco odstíny šedé budou působit nenápadněji a doporučujeme je použít u vedlejších prvků.

0_X0OIGZAwat6kBIR2

Důležité: Zvolte si jednu nebo dvě hlavní barvy prezentace a opakujte je ve snímcích. 

Podívejte se na tento videonávod:

Chcete-li kombinovat barvy, můžete použít doplňkové barvy. Vysvětlil jsem v tomto příspěvku

02. Typografie

Výběr písma vaší prezentace je velmi důležitá. Pomůže vám to zvýšit její profesionalitu a poskytnout čtenáři intuitivní zážitek. Mějte na paměti, že vaše publikum bude ve značné vzdálenosti, proto si vyzkoušejte, zda je váš text dobře viditelný a čitelný. Odstavce a nadpisy jasně oddělujte a nepoužívejte mnoho různých písem.

Nezapomeňte také na to, že budete mluvit, zatímco posluchači se budou dívat na slajdy a číst text. Neznečišťujte slajdy přílišným množstvím textu.

Skluzavka vám NESMÍ konkurovat. Slidy jsou spíše nástrojem, který lidem pomáhá představit si, co jim říkáte. 

Vyberte si maximálně 3 písma a zachovejte konzistenci. Zvolte také písma, která jsou profesionálnější a snadno čitelná, jako je helvetica, gothan apod. K titulku můžete použít jiné a chladné písmo, ale vyhněte se efektu "comic sans".

03. Obrázky

To je moje nejoblíbenější část tvorby prezentace. Snímky mají velkou sílu něco vysvětlit a upoutat pozornost posluchačů. Obvykle se na vědeckých konferencích používají grafy, fotografie a ilustrace.

Je důležité používat přesné vědecké ilustrace.

Důrazně vám doporučuji přejít z tohoto na toto:

infographic65293-e1491944335690

Na stránkách mind the graph najdete tisíce vědeckých ilustrací, které můžete použít v infografice, na plakátech, v prezentacích a dalších dokumentech. Můžete si vytvořit prezentaci a stáhnout si ji ve formátu pdf nebo png. Prezentovat můžete také přímo na mind the graph.

Chcete-li použít fotografii nebo zobrazit graf, můžete jej nahrát na platformu. Je to velmi snadné.

Úspora času: Začněte od šablon

Máme k dispozici několik šablon prezentací. Je to dobrý způsob, jak ušetřit čas a zároveň vytvořit něco krásného. Dobrá zpráva? Můžete začít TEĎ!

diapozitivy giphy 1

pozor na grafické vědecké ilustrace

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony