Kolik z nás může říct, že rozumí statistice? Možná víte něco málo o nějaké analýze, kterou jste provedli pro svůj výzkum, nebo jste o ní slyšeli na semináři. Avšak pokaždé, když po nás nějaká studie vyžaduje, abychom rozuměli statistice, kterou neznáme, jsme v tomto tématu nejistí.

Se statistikou se potýkají téměř všechny vědní obory. Je to tedy skvělá příležitost mít geniální nápad, jak tento boj zmírnit a změnit fungování věcí.

 

Přesně to si myslel Daniel Kunin z Brownovy univerzity. Vytvořil webové stránky, které vysvětlují mnoho typů analýz a pomáhají všem, kteří chtějí porozumět statistice. Název tohoto projektu je "Teorie vidění" - velmi kreativní, že?

"Vzhledem k tomu, že počet studentů a zázemí studentů, kteří berou statistiky roste, Myslím, že pedagogika kolem statistiky musí přizpůsobit také, Existuje mnoho studentů, kteří ji s menší matematickou gramotností, ale musí vzít to pro jiné disciplíny. Vizuální přístup by mohl být pro tyto studenty spojovacím článkem." Daniel Kunin

"Teorie vidění" Webové stránky také umožňují interakci s typy analýz tak, aby se podpořilo porozumění. Tento projekt již dostává mnoho podnětů a zpětné vazby, které pomáhají přístup ještě lépe pochopit.

"Kuninův interaktivní online zdroj se nazývá Teorie vidění, a na webových stránkách najdete pět oblastí statistiky, včetně základní a složené pravděpodobnosti, rozdělení, statistického odvozování a lineárních regresí. Každá z těchto tematických oblastí je rozdělena do série tří interaktivních grafů, které ilustrují pojmy a zároveň umožňují uživatelům hrát si s daty." FastCoDesign

Potřebujete ještě další argumenty o tom, jak vizuální informace zlepšují vědeckou komunikaci?

Podívejte se na tyto příspěvky:

Máte potíže s pochopením statistik?

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony