Ilu z nas może powiedzieć, że rozumie statystyki? Być może wiesz co nieco o jakiejś analizie, którą przeprowadziłeś na potrzeby swoich badań lub o której słyszałeś na seminarium. Jednak za każdym razem, gdy badanie wymaga od nas zrozumienia statystyk, których nie znamy, czujemy się niepewnie w tym temacie.

Prawie wszystkie dziedziny nauki zmagają się ze statystyką. Dlatego jest to świetna okazja, aby mieć genialny pomysł na zmniejszenie tych zmagań i zmianę sposobu działania.

 

Dokładnie tak pomyślał Daniel Kunin z Uniwersytetu Browna. Stworzył stronę internetową, aby wyjaśnić wiele rodzajów analiz i pomóc każdemu, kto chce zrozumieć statystyki. Nazwa tego projektu to "Teoria widzenia" - Bardzo kreatywne, prawda?

"Myślę, że wraz ze wzrostem liczby studentów i środowisk, które uczęszczają na zajęcia ze statystyki, pedagogika dotycząca statystyki również musi się dostosować. Jest wielu studentów, którzy uczęszczają na ten przedmiot z mniejszą znajomością matematyki, ale muszą to zrobić dla innych dyscyplin. Podejście wizualne może być łącznikiem dla tych studentów". Daniel Kunin

"Teoria widzenia" Strona internetowa umożliwia również interakcję z typami analiz w sposób promujący ich zrozumienie. Projekt ten otrzymał już wiele uwag i informacji zwrotnych, które mają pomóc w jeszcze łatwiejszym zrozumieniu tego podejścia.

"Interaktywny zasób online Kunina nazywa się Teoria widzeniaWitryna zawiera pięć obszarów statystyki, w tym prawdopodobieństwo podstawowe i złożone, rozkłady, wnioskowanie statystyczne i regresję liniową. Każdy z tych obszarów tematycznych jest podzielony na serię trzech interaktywnych wykresów, które ilustrują koncepcje, pozwalając użytkownikom bawić się danymi". FastCoDesign

Czy nadal potrzebujesz więcej argumentów na temat tego, jak informacje wizualne poprawiają komunikację naukową?

Sprawdź te posty:

Masz problem ze zrozumieniem statystyk?

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony