Вступ до будь-якого типу документа іноді помилково сприймають як початок, але насправді вступ має на меті представити аудиторії обрану вами тему таким чином, щоб зробити її більш привабливою і викликати у читачів жагу до отримання додаткової інформації. Після назви та анотації ваша аудиторія читатиме вступ, тому дуже важливо, щоб він був вдалим.  

Ця стаття містить інструкції щодо як написати вступ до наукової роботи який залучає читача до вашого дослідження. Ви можете створити сильний вступ до своєї наукової роботи, якщо дотримуватиметеся формату та кількох основних принципів.

Що таке вступ до наукової роботи?

Вступ - це перший розділ дослідницької роботи і розділ, який читач, швидше за все, прочитає в першу чергу, в якому викладено мету і цілі подальшого написання роботи. 

Вступ слугує багатьом цілям. Він надає контекст для вашого дослідження, пояснює вашу тему і цілі, а також надає загальний план роботи. Ґрунтовний вступ задасть тон решті вашої роботи, заохочуючи читачів до подальшого ознайомлення з методологією, висновками та обговоренням. 

Хоча вступ зазвичай подається на початку документа, ми повинні відрізняти вступ від початку вашого дослідження. Вступ, як випливає з назви, повинен представити вашу тему, не розширюючи її. Уся необхідна інформація та факти повинні бути розміщені в основній частині та висновках, а не у вступі.

Структура вступу

Перш ніж пояснити як написати вступ до наукової роботинеобхідно зрозуміти структуру, яка зробить ваш вступ сильнішим і зрозумілішим.

Гарний гачок.

Гачок - це один з найефективніших вступів до дослідження. Мета "зачіпки" - стимулювати інтерес читача до дослідницької роботи. Існують різні підходи до створення сильного "гачка": вражаючі факти, запитання, короткий огляд або навіть цитата. 

Широкий огляд

Після чудового вступного слова ви повинні представити широкий огляд вашої основної проблеми та деяку довідкову інформацію про ваше дослідження. Якщо ви не знаєте, з чого почати вступ до есе, найкращим підходом буде запропонувати базове пояснення вашої теми, перш ніж заглиблюватися в конкретні питання. Простіше кажучи, вам слід почати із загальної інформації, а потім звузити її до відповідних тем.

Питання

Після того, як ви надасте деяку довідкову інформацію щодо основної теми вашого дослідження, перейдіть до того, щоб дати читачам краще розуміння того, що ви будете висвітлювати впродовж усього дослідження. У цьому розділі вступу ви повинні швидко пояснити ваші важливі теми в тій послідовності, в якій вони будуть розглядатися пізніше, поступово вводячи ваші тези. Ви можете використовувати деякі Нижче наведено кілька важливих питань, на які слід відповісти в цьому розділі вашого вступу: Хто? Що? Де? Коли? Як? І чому?

Тези доповіді

Теза, яка має бути сформульована у вступній частині вашого дослідження, оскільки все ваше дослідження обертається навколо неї, є найважливішим компонентом вашого дослідження.

Теза представляє вашій аудиторії короткий огляд основного твердження дослідження. В основній частині вашої роботи ваш ключовий аргумент - це те, що ви будете викривати або обговорювати. Відмінна теза, як правило, дуже стисла, точна, чітка, ясна і цілеспрямована. Як правило, ваша теза повинна знаходитися в кінці вступного параграфа/розділу.

Поради щодо написання сильного вступу

Окрім гарної структури, ось кілька порад, які допоможуть зробити ваше вступне слово сильним і точним:

 • Пам'ятайте про мету вашого дослідження і переконайтеся, що ваш вступ відповідає їй.
 • Використовуйте привабливий і релевантний гак, який одразу привертає увагу читача.
 • Зробіть так, щоб ваші читачі зрозуміли вашу позицію.
 • Продемонструйте свої знання з вашого предмету.
 • Надайте читачеві "дорожню карту", щоб допомогти йому зрозуміти, до чого ви будете звертатися протягом дослідження.
 • Будьте лаконічними - рекомендується, щоб ваш вступ складався приблизно з 8-9 відсотків від загальної кількості слів у вашій статті (наприклад, 160 слів для есе обсягом 2000 слів). 
 • Сформулюйте сильну та однозначну тезу.
 • Поясніть, чому стаття є важливою, в 1-2 реченнях.
 • Пам'ятайте, що це має бути цікаво.

Помилки, яких слід уникати у вступі

Перевірте, чого не слід робити і чого уникати тепер, коли ви знаєте структуру і як написати вступ до наукової роботи.

 • Відсутність відчуття напрямку або мети.
 • Занадто багато роздаю.
 • Створення довгих абзаців.
 • Надмірний або недостатній досвід, література та теорія.
 • Включаючи матеріал, який слід розмістити в основній частині та висновках.
 • Писати недостатньо або писати надмірно.
 • Занадто багато лапок.

Розкрийте можливості інфографіки за допомогою Mind the Graph

Ви вважаєте, що ваше дослідження не є ефективним у донесенні точної інформації або не є естетично привабливим? Скористайтеся інструментом Mind The Graph, щоб створити чудову інфографіку та підвищити цінність вашого дослідження.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони