Знайти схожі статті нелегко, але якщо ви знаєте тактику і маєте трохи терпіння, це теж не складно. Є кілька способів знайти схожі статті в дослідження

За допомогою гуглення ключових слів та назва Для пошуку автора ви можете використовувати різні способи виявлення схожих статей. Прочитайте статтю, щоб визначити як знайти схожі дослідницькі роботи для ефективного проведення ваших досліджень. 

Як знайти схожі наукові роботи

Для того, щоб провести дослідження, дослідник повинен знати про тему, а для цього він повинен зробити огляд літератури. Звідси випливає популярність подібних дослідницьких робіт, які допомагають досліднику отримати точну інформацію за короткий проміжок часу. 

Науковий Журнали, газети, книги та інтерв'ю - ось деякі з платформ, де ви можете знайти подібні дослідження. Ви навіть можете шукати в академік пошукові системи, такі як Google Scholar, Наука Прямий та Pubmed (для медико-біологічних наук), IEEE (Electronics, Electrical Інжинірингінформатика) та Agricola для сільського господарства, щоб визначити дослідницькі статті.

Ось кілька найкращих практик, яких ви можете дотримуватися, щоб знайти релевантні наукові роботи.

  • Уточнюйте ключові слова, щоб отримати точні результати. 
  • Перегляньте посилання на схожі ресурси та пов'язані статті.
  • Визначте відповідні ключові слова, використовуючи синоніми або вибравши кілька ключових слів зі статті, і проведіть пошук за цими словами в Google.
  • Перегляньте реферати та індекси, щоб отримати уявлення про схожі статті.
  • Знайдіть статтю в покажчику і прочитайте опис. Тепер знайдіть цю релевантну інформацію, і ви отримаєте схожу статтю.
  • Шукайте бібліографія. Це чудовий спосіб знайти схожі статті, оскільки він посилається на статті, які автор переглядав для свого дослідження.
  • Перегляньте тематичні бази даних, щоб знайти теми та схожий контент, який ви шукаєте.
  • Ви також можете ознайомитися з роботами схожих авторів або співавторів, і ви також можете отримати деяку інформацію з інших їхніх робіт.

Чи можуть бути дві наукові роботи на одну тему?

Ви можете знайти багато схожих наукових робіт, і публікація таких робіт є абсолютно етичною. Очевидно, що на одну й ту саму тему може бути дві або більше наукових робіт.

Вибір подібних тем зробить процес дослідження швидшим, а також допоможе у розвитку науки, коли дослідники виявлять прогалини у попередніх дослідженнях і працюватимуть над ними. 

Однак, якщо ви дослідник, вам потрібно переконатися, що ви не повторюєте одні й ті ж дані, а працюєте над пошуком відповідної дослідницької проблеми і зосереджуєтесь на ній.

Як точніше шукати в Google?

У Google є безліч статей, які з'являються в результатах пошуку, як тільки ви вводите будь-яке ключове слово в пошуковий рядок. Але ці результати можуть бути не тими, які ви шукаєте.

Щоб отримати релевантні результати пошуку в Google, потрібно володіти мистецтвом пошуку. Ось кілька порад, яких потрібно дотримуватися, щоб шукати в Google і отримувати релевантні результати.

1. Використовуйте режим приватного перегляду

Режим приватного перегляду Google контролює дані, зосереджуючись лише на ваших основних ключових словах і усуваючи інші фактори, такі як історія переглядів, різні дані з інших сервісів Google тощо.

Ось комбінації клавіш для переходу в режим приватного перегляду:

Хром: CTRL + SHIFT + N або Головне меню > Нове вікно інкогніто

Internet Explorer: CTRL + SHIFT + P або InPrivate Browsing 

Firefox: CTRL + SHIFT + P або Інструменти > Почати приватний перегляд

2. Додайте символ * між ключовими словами

Додавання зірочки (*) між двома словами в ключовому слові допоможе вам шукати релевантні теми, які можуть відповідати цим словам.

Приклад: Якщо ви шукаєте "стале сільське господарство", набравши "стале* сільське господарство", ви отримаєте аналогічні результати, як і "сталі практики в сільському господарстві"; стійкий продовольство та сільське господарство; сталі цілі в сільському господарстві".

3. Зміна налаштувань країни за замовчуванням у Google

Google налаштовує результати пошуку залежно від країни, з якої ви шукаєте. Тому вам потрібно змінити це налаштування для отримання точних результатів.

Приклад: Якщо ви шукаєте з Google.in, пошукова система налаштована на індійський регіон, і ваші результати будуть більш релевантними для Індії. Тому ви можете використовувати браузер Google.uk (Великобританія) або Google.fr (Франція) тощо.

Більше того, якщо ви шукаєте найкращу альтернативу, ви можете зайти на Google.com. Це дає результати по всьому світу.

4. Увімкнути розширені результати пошуку в Google

Ви можете налаштувати пошукову систему так, щоб вона показувала бажані результати, увімкнувши розширені налаштування, які допоможуть вам вибрати місце, період часу, форму дослідження тощо. Ви також можете застосувати фільтри для сканування та відбору інформації відповідно до теми.

5. Зміна послідовності або повторення ключових слів

Якщо ви не отримаєте релевантних результатів, ви можете повторити умови або змінити послідовність ключових слів, щоб перевірити результати.

Приклад: Повторення - "Міське землеробство" можна шукати як "Міське землеробство" Зміна послідовності - "переваги вертикального озеленення" можна шукати як "переваги вертикального озеленення".

Як швидше знаходити статті за допомогою Litmaps

Літмапи це безкоштовний онлайн-інструмент пошуку літератури, що використовує мережу цитування для пошуку пов'язаних робіт для вашого дослідження. Незалежно від того, чи ви вводите одну статтю або колекцію, Litmaps швидко рекомендує відповідні роботи на основі цитат і посилань. Автоматизація пошуку літератури означає, що вам не потрібно просіювати посилання вручну, оскільки алгоритм Litmaps робить це автоматично. Використовуючи мережу цитування, Litmaps може знайти ключові роботи, які ви можете пропустити за допомогою традиційних методів пошуку.  

Створюйте науково точну інфографіку за лічені хвилини

Mind the Graph це ексклюзивний інструмент для дослідників, який допомагає спростити дослідження за допомогою візуально захоплюючої інфографіки. Підпишіться на інструмент і зробіть свій дослідницький процес легким і захоплюючим.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони