При написанні академічних текстів найчастіше правильним є найточніший вибір. Коли два слова можуть передати ту саму ідею, найкоротший і найчіткіший варіант зазвичай є наймудрішим. 

Процес вибору того, що писати, вимагає багато роздумів. Написання роботи вимагає вибору теми, вибору методу, підбору ресурсів і формулювання головної ідеї; потім, коли настає час писати, потрібно підібрати слова і структурувати їх.

Вибір правильних слів здається очевидним, але від того, наскільки правильно ви їх підберете, залежить тон і зміст вашого письма. Існує кілька підходів до свідомого вибору слів, і ми розглянемо їх у цій статті.

Чому важливо підбирати правильні слова під час написання тексту?

Існує два типи значень слів: денотативне та конотативне. Дефініція та вживання слова називається денотатом. Асоціювання, зв'язок і вживання слів описуються їхніми конотаціями. Коли йдеться про використання слів у науці, ці фактори можуть бути дуже важливими.

Під час написання публікації, використання правильних слів має важливе значення для її ефективності. При написанні академічних текстів, так само як і при написанні інших форм, необхідно робити вибір. Фраза, речення або навіть абзац, який найточніше передає ваш аргумент, - це перше, що ви повинні вибрати, коли пишете. 

Читачі з більшою ймовірністю зрозуміють концепцію, коли вибір слова є значущим або вражаючим. Мета слововжитку - забезпечити ясність, передати та посилити концепцію. Існує кілька факторів, які можуть обмежити здатність автора передавати точну інформацію через вибір слів.

Використовуйте правильні слова та правильні зображення разом, щоб підвищити потенціал вашої статті

Використання правильних зображень так само важливо, як і правильних слів. Красивий дизайн і науково точні зображення також можуть бути вирішальними, коли мова йде про публікацію успішної наукової роботи. Спробуйте використовувати Mind the Graph, щоб легко створювати візуальні ефекти і вивести свою роботу на новий рівень.

Найкращі способи уникнути помилок у виборі слів

Читачеві буде важко зрозуміти, що ви мали на увазі, коли ви використовуєте неправильно вжиті слова або граматичні конструкції. Якщо в цих словах є "двозначність", "розпливчастість" або "неясність", вони можуть бути неефективними. Письменники знають, що вони мають намір сказати, але читачі знають лише те, що вони насправді сказали. Тому дуже важливо уникати таких помилок. 

Вибір слів завжди має ґрунтуватися на розумінні вашої аудиторії. Таким чином, в академічному письмі недоречно використовувати сленг, географічні терміни, пестливі слова та жаргонізми. Уникайте будь-яких фраз, які викликають сумніви щодо розуміння аудиторією. 

Вичитуючи свою роботу, пам'ятайте про те, як вона сприймається читачами. Важливо також дотримуватися термінології вашої теми. Ясність і стислість - це лише частина створення довіри до вас як до автора.

Якщо ви використовуєте занадто багато слів, вони можуть затуманювати зміст. Чим більший обсяг матеріалу для читання та аналізу, тим складніше читати і розуміти вашу роботу. Якщо у вашому тексті є зайві слова, спробуйте їх вилучити.

Зберігайте позитивний тон без надмірної напористості. Якщо ви хочете влаштувати мозковий штурм під час написання, використовуйте техніку "коса риска/варіант". Якщо ви застрягли на якомусь слові чи реченні, запишіть дві або більше альтернатив. Щоб відчути правильний тон формулювань для вашої роботи, найкраще написати її щонайменше двома способами.

Приклади вибору слів та посібник

Жаргон

Жаргон - це неінтуїтивний, іноді навмисний спосіб заплутування слів або виразів з метою вплинути на інтерпретацію читача. Приклад: Пацієнти страждали від високої температури та багатьох побічних ефектів через хвороби, з якими вони не могли впоратися. (Занадто багато слів, що описують одну й ту саму ідею, коли це може бути просте речення: "Хвороба викликала важкі симптоми у пацієнтів").

Кліше

Коли фраза стає настільки поширеною, що її значення втрачається, вона називається кліше. Дуже типовим прикладом є "трава завжди зеленіша з іншого боку" або "і останнє, але не менш важливе", не використовуйте його в академічному письмі.

Великі слова

Використання великих слів може звучати вишукано, але вони не додають сенсу, а навпаки, призводять до нездатності зрозуміти предмет.

Загальновживані прикметники та прислівники

Відповідні прикметники та прислівники мають кількісне значення. Тому найкраще використовувати слова, які описують контекст і є точними.

Багатослівність

Якщо ваш текст занадто багатослівний, читачеві доведеться проглянути більше тексту, щоб знайти основні висновки статті.

Оживляйте слова силою візуального ряду

Саме так, у нас є багато шаблонів для кожного типу наукової візуальної комунікації. Заощаджуйте час, працюючи розумніше. Ілюстрації, які ми пропонуємо, можна налаштувати відповідно до ваших конкретних потреб, і у нас є широкий вибір категорій на вибір. З Mind the Graphнаукова комунікація стала простішою, ніж будь-коли раніше. 

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони