Наука може змінити світ. Це означає, що ми, науковці, маємо величезну силу. Але скільки людей знає про наші дослідження? І на скількох людей ми впливаємо своїми даними? Якщо ми хочемо покращити наше суспільство за допомогою науки, ми повинні говорити про наукову комунікацію.

Дослідники не формують сучасні публічні дебати. Гірше того, ми спостерігаємо, як у суспільстві з'являються псевдонаука та фейкові новини. Ми маємо всі наукові знання, щоб запобігти деяким захворюванням, таким як кір. Але діти все одно помирають від них. У чому проблема? Наші знання не доходять до багатьох людей. Натомість, ми навіть намагаємось обмінюватися науковими знаннями з іншими вченими.

Згідно з цікавим дослідженням стаття з "Розмовинаші наукові дані такі: "здебільшого сидячи в академічних журналах, які читають майже виключно наші колеги. Підраховано, що середньостатистичну журнальну статтю повністю читають не більше десяти осіб". Крім того, "Щорічно публікується до 1,5 мільйона рецензованих статей. Однак багато з них ігноруються навіть всередині наукових спільнот - 82% статей, опублікованих у гуманітарних [журналах], не були процитовані жодного разу".

Я вже писав про те, як покращити наукову комунікацію в академічному середовищі. Тож, можете почитати про це детальніше:

Але як покращити наукову комунікацію для широкої аудиторії?

Розмова писала про "інтелектуальну місію". Згідно зі статтею, "Деякі науковці наполягають на тому, що це не їхня робота - писати для широкого загалу. Вони вважають, що це означатиме, що вони "відмовляються від своєї місії інтелектуалів". Вони не хочуть відчувати, що "отупляють" складне мислення та аргументи. Контраргумент полягає в тому, що науковці не можуть діяти ізольовано від реальних світових проблем".

Дозвольте запитати, що відбувається, коли ви пояснюєте звичайним людям, чим ви заробляєте на життя? Наскільки це легко? Чи звучить це так, ніби ви говорите іншою, нудною науковою мовою? Або ж як божевільний науковець, що ставить дивні експерименти, як у кіно?

9fd13d793fd6d40f50ce48004880b06a

Але вихід на широку аудиторію - це ключ до боротьби з псевдонаукою. Коли ми усвідомлюємо важливість науки, ми розуміємо, що це частина нашої роботи - ділитися своїми результатами у зрозумілий спосіб.

Capturar

Ми створили Mind the Graph після того, як визнали прогалину в науковій комунікації та зрозуміли, як важливо це змінити. Ми пропонуємо привабливий підхід через візуальні ресурси як наукові ілюстрації. Таким чином, наша платформа має на меті розширити можливості науковців та об'єднати людей, використовуючи зрозумілу та цікаву мову. Подивіться приклади робіт, створених за допомогою Mind the Graph:

preview_99571-2-1

кофеїнова залежність

обкладинка тукан 2

підкислення океану

характер пошкодження мозку

Більше про це ви можете прочитати тут:

Якщо ви згодні з тим, що нам потрібно покращити наукову комунікацію і хочете охопити більше людей, спробуйте Mind the Graph безкоштовно:

зверніть увагу на графічні наукові ілюстрації

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони