"Ми вважаємо, що публікація статті не є кінцевою точкою для науковця". Ми взяли невелике інтерв'ю у External Diffusion про їхню роботу та про те, як вони покращують наукову комунікацію. Перевірте його!

1. Що стало переломним моментом для заснування зовнішньої дифузії?

Як науковець, Дем'єн відчував потребу ділитися своєю роботою в інший спосіб, окрім наукових статей та виступів на конференціях. Він завів особистий блог і почав вести активну діяльність у Твіттері. Написання постів у блозі про наукові роботи (його власні або якісь інші цікаві статті, знайдені в літературі) було вправою, яка йому дуже подобалася. Суть полягає в тому, щоб використовувати альтернативний стиль спілкування, поза суворими рамками наукової комунікації та уникаючи її жаргону. Однак, незважаючи на інформаційно-пропагандистські зусилля, він зрозумів, подивившись на статистику сайту, що знайти ці статті дуже складно.

Навесні 2015 року, спілкуючись зі своїм братом Алексом, який є підприємцем у сфері соціальних мереж, виникла ідея створити веб-хаб, який би гарантував релевантну та масову аудиторію для авторів наукових публікацій, які бажають вести блог про свою роботу. Дем'єн придумав все, що було б корисним для авторів. Алекс запропонував технічні рішення та пропозиції, щоб запропонувати ще більше. Разом вони розробили веб-сайт і почали набирати перших дописувачів та підписників у соціальних мережах. Сайт був запущений у жовтні 2015 року.

2. Як зовнішня дифузія може допомогти вченим поширювати свої результати?

Ми вважаємо, що публікація стаття не є кінцевою точкою для науковця. Більшість дослідників відчувають потребу розповідати про свої знахідки в додатковий спосіб. Наприклад, вони виступають на конференціях, щоб спільнота почула про їхню роботу. Іноді вони користуються послугами відділу комунікації в університеті, щоб вийти на широку пресу. Деякі також спілкуються безпосередньо через соціальні мережі. Ведення блогу - це ще один канал наукової комунікації, розповсюдження, поширення, просування (називайте це як завгодно). Для того, щоб мати вплив через блог, недостатньо написати чудовий контент; вам потрібна широка і релевантна аудиторія.

Допис у блозі програми "Зовнішня дифузія" складається з декількох розділів, які можуть містити різні типи цікавого контенту (інфографіку, ілюстрацію, кілька посилань, біографію автора, відео тощо). Контент надається автором на основі запропонованого нами шаблону. За бажанням, ми допомагаємо у створенні контенту. Сильною стороною зовнішньої дифузії є аудиторія та активна робота з соціальними мережами. Після того, як публікація з'являється на сайті, ми активуємо справжній комунікаційний план, щоб переконатися, що публікація і стаття обговорюються в Інтернеті відповідною спільнотою.

Якщо ви хочете, щоб хтось прочитав ваше дослідження, вам потрібна зовнішня дифузія!

3. Як наукова спільнота відреагувала на вашу роботу?

Ми починали з кількох постів і практично без підписників у соціальних мережах. Зараз ми публікуємо по одному посту щотижня, і аудиторія зростає дуже швидко (наприклад, > 5000 підписників у Twitter). Важливим є високий рівень залученості (RT, лайки тощо), який генерують наші публікації в соціальних мережах, а також кількість "переходів" на власне наукову статтю, яку автори хочуть просувати. Ми отримуємо багато позитивних коментарів від спільноти, і ми дуже раді цьому!

4. Які наступні кроки для зовнішньої дифузії?

Наступним кроком для розвитку стартапу є створення сталої бізнес-моделі. Ми шукаємо інституційних партнерів - університети, дослідницькі консорціуми, мережі тощо. - які б хотіли користуватися нашими послугами на регулярній основі. Ми хочемо продовжувати нарощувати нашу аудиторію в соціальних мережах. Незабаром ми також запропонуємо платні послуги з підготовки контенту: інфографіки, ілюстрацій, відео та популяризаторських статей. Нарешті, у нас є сторінка гостьового блогу де ми публікуємо сторонні матеріали на різні теми, пов'язані з науковими публікаціями та дослідженнями; ми плануємо збагачувати цю сторінку, щоб продовжувати вести діалог зі спільнотою (пропозиції вітаються!).

Поширюйте свої дослідження за допомогою зовнішньої дифузії!

5. Якою, на вашу думку, буде наукова комунікація через кілька років?

Наукова комунікація має безліч форм. Завжди знайдуться вчені, які вважатимуть, що їхні роботи "говорять самі за себе" і не потребують жодних додаткових форм комунікації. І в деяких випадках це справді може спрацювати на те, що вони хочуть зробити. Проте наукова комунікація перебуває в середині революції: відкритий доступ, відкрита наука, відкриті дані, препринти, післяпублікаційне рецензування, спільні публікації тощо. Соціальні медіа також примножують джерела інформації. У цьому потоці інформації, з точки зору наукового автора, все більш важливим буде вміння виділитися. Таким чином, управління онлайн-присутністю та електронною репутацією стане обов'язковим.

З точки зору наукового читача, якому доводиться справлятися з поточним інформаційним перевантаженням, читати наукові блоги - хороша ідея. Що стосується форм комунікації, то інновації вже існують: інтерактивні плакати, чати в соціальних мережах, відео в прямому ефірі тощо. Проте ми віримо, що старий добрий папір проживе ще довгі роки, адже наукова комунікація - це не лише передача сильних повідомлень, але й обмін методами та даними у точний і детальний спосіб, щоб спільнота могла спиратися на існуючі напрацювання і рухатися далі. Ймовірно, місія наукової комунікації, що набуває все більшого значення, полягатиме у взаємодії з суспільством, засобами масової інформації і навіть політичною сферою, щоб допомогти раціоналізувати упереджені наукові дебати (міграція, зміна клімату, вакцини тощо). У сьогоднішньому комунікаційному шаленстві можна легко донести урізані повідомлення, і науковці повинні допомогти розвінчати це.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони