Жаккамонія (Convolvulaceae) новий вид

Дослідники відкрили п'ять нових видів жакемонії (Convolvulaceae) у двох різних південноамериканських країнах - Болівії та Перу. Дивіться нижче, які саме. 

Дослідження в галереї Mind the Graph для "квітів".
Дослідження в галереї Mind the Graph для "квітів". Натисніть на зображення, щоб перейти до галереї.

Болівія та Перу є батьківщиною п'яти нових видів рослин, відкритих дослідниками. 

Всі знайдені види належать до роду Jacquemontia, який має гарні блакитні квіти з переплетеними стеблами або стежками. 

Рід Jacquemontia Choisy налічує близько 120 видів, багато з яких є неотропами, найбільше різноманіття яких зустрічається в Бразилії.

Згідно з повідомленнями, види цього роду змішані і їх важко розрізнити, що надає роду загадкової репутації в цілому. 

Вважається, що вони запилюються бджолами або комахами подібного типу. 

Квітковий фронт Tibouchina
Квітковий фронт Тібучина. Натисніть на зображення, щоб перейти до галереї.

Новий скарб ботаніки: нові відкриття 

Дослідницькі групи в Ексетері та Оксфорд Університети та Королівський ботанічний сад у К'ю класифікували та описали 28 нових видів жакемонії, які були виявлені в Болівії та Перу. 

На сході Болівії спостерігається найбільше різноманіття видів, незважаючи на те, що всі ендеміки країни є андськими. 

У Перу найбільше різноманіття та ендемізм спостерігається в північних посушливих районах поблизу кордону з Еквадором.

Наука стверджує, що існує величезна кількість рослин, які не були класифіковані та ідентифіковані, переважно в тропічних регіонах. 

За допомогою місцевих експертів дослідницька група виявила п'ять нових видів жакемонії в Болівії. Майже всі вони виявилися відносно рідкісними на основі проведених досліджень.  

Флора жакемонії в Болівії та Перу досить сильно відрізняється, незважаючи на те, що ці дві країни є сусідами і мають кілька спільних видів.

Оскільки більшість видів жакемонії цвітуть під час і відразу після дощових сезонів, найкраще шукати їх у період з лютого по червень.

П'ять нещодавно відкритих видів отримали назви: Jacquemontia cuspidata, Jacquemontia mairae, Jacquemontia longipedunculata, Jacquemontia chuquisacensis та Jacquemontia boliviana. 

Існує ряд видів жакемонії, які ростуть у трав'янистих, чагарникових або відкритих місцях, в той час як деякі види будуть процвітати і розвиватися навіть без ґрунту або води, інші види потребують вогню, щоб ініціювати проростання насіння. 

У рамках цього дослідження вчені хочуть зрозуміти, чим відрізняються ці види, де вони живуть і чи є серед них ендемічні, оскільки деякі з них, як відомо, існують лише в певних частинах світу. 

Існує багато загроз для рослин, що ростуть в умовах неволі, включаючи екзотичні види, деградацію середовищ існування, сільськогосподарську діяльність, видобуток корисних копалин, будівництво доріг і водосховищ. 

Квітка горіха кеш'ю Anacardium Occidentale
Квітка горіха кеш'ю Anacardium Occidentale. Натисніть на зображення, щоб перейти до галереї.

Дослідження в основному зосереджене на

У поточному дослідженні вони в основному зосередилися на скельних відслоненнях, де були виявлені деякі види Jacquemontia, а також нещодавно описані види, знайдені на андських схилах. 

Південноамериканські гірські породи утворені різними геологічними процесами і є домівкою для різних рослин. Окрім ідентифікації рослин, вони досліджують екосистеми, в яких вони живуть, та їхню роль у більших екосистемах. 

Оскільки жакемонія та інші рослини на скельних відслоненнях виживали в суворих умовах протягом тисячоліть, дослідники сподіваються дізнатися у цих рослин, як вони пристосовуються до нових кліматичних змін та інших умов навколишнього середовища.

Ідентифікація видів рослин є важливим кроком на шляху до захисту біорізноманіття, що швидко зменшується в Південній Америці та в усьому світі. З цим новим відкриттям ми відкриваємо для себе цілий новий світ. У майбутньому нас чекає багато цікавого, а також безліч можливостей. 

Ви можете дізнатися більше про це відкриття, переглянувши посилання нижче. 

Вуд, Д.Р.І., Клегг, Р. Jacquemontia (Convolvulaceae) в Болівії та Перу. Kew Bull(2021). https://doi.org/10.1007/s12225-021-09936-5

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони