Письменницька діяльність може приносити задоволення і приносити користь, але вона також може бути і прибутковою. Зі зростанням онлайн-контенту різко зріс попит на якісних авторів, і багато веб-сайтів готові платити за добре написані статті, дописи в блогах та інші форми контенту. У цій статті ми розглянемо різні типи написання текстів, які можуть принести вам гроші, платформи для фрілансерів, веб-сайти, які платять за написання текстів, поради, як знайти роботу, як максимізувати свій заробіток, як уникнути шахрайства, податкові наслідки отримання оплати за написання текстів, а також інструменти та ресурси для авторів. Незалежно від того, чи ви досвідчений письменник, чи тільки починаєте, існує безліч можливостей заробляти гроші, займаючись улюбленою справою.

Види написання текстів, які можуть принести вам гроші

Існує багато видів написання текстів, які можуть приносити вам гроші, і найкращий для вас буде залежати від ваших інтересів, навичок та попиту на ринку. Одним із популярних видів написання текстів є написання контенту, що включає в себе створення постів у блогах, статей та оновлень у соціальних мережах для бізнесу та приватних осіб. Інша прибуткова сфера - копірайтинг, де автори створюють переконливий контент для просування товарів чи послуг.

Технічне письмо також користується великим попитом, особливо в таких галузях, як наука, інженерія та технології. Позаштатні технічні автори можуть створювати посібники користувача, інструкції та інші види документації для компаній. Гострайтинг - це ще один варіант, коли автори створюють контент для клієнтів, які потім публікують його під своїм ім'ям.

Академічне письмо також може бути хорошим варіантом для тих, хто має сильні дослідницькі та письмові навички. Сюди входить написання наукових робіт, дисертацій та іншого академічного контенту. Нарешті, творче письмо може бути прибутковою сферою для тих, хто має талант оповідача і захоплюється написанням художньої та науково-популярної літератури.

Важливо зазначити, що кожен тип письма має свої унікальні вимоги і може вимагати різних навичок або досвіду. Важливо дослідити тип письма, який вас цікавить, і розвинути навички, необхідні для досягнення успіху в цій сфері.

Платформи для фрілансерів

Платформи для фрілансерів - це веб-сайти або онлайн-майданчики, на яких компанії та приватні особи можуть знайти фрілансерів для виконання різноманітних письмових робіт. Ці платформи надають авторам простір для демонстрації своїх навичок і зв'язку з потенційними клієнтами, які шукають послуги з написання текстів. Платформи для фрілансерів зазвичай дозволяють авторам створювати профіль і портфоліо, встановлювати свої розцінки та подавати заявки на вакансії, які відповідають їхньому досвіду.

Деякі з платформ для фрілансерів пропонують широкий спектр робіт, зокрема написання статей, копірайтинг, створення контенту, академічне письмо тощо. Фрілансери можуть переглядати списки вакансій, робити ставки на проекти та обговорювати умови з клієнтами безпосередньо через платформу.

Використання платформ для фрілансерів може бути чудовим способом знайти нових клієнтів і заробити гроші. Однак важливо ретельно переглядати оголошення про вакансії та чітко спілкуватися з клієнтами, щоб переконатися, що робота вам підходить, а умови оплати зрозумілі. Ці платформи є ринком, на якому автори можуть знайти роботу для написання текстів. Деякі популярні платформи для фрілансерів включають

Підйомна робота: Платформа, яка з'єднує фрілансерів з клієнтами для надання широкого спектру послуг, включаючи написання текстів.

Фрілансер: Подібно до Upwork, Freelancer дозволяє фрілансерам брати участь у тендерах на написання проектів, розміщених клієнтами.

П'ять.: Платформа, де фрілансери можуть пропонувати свої послуги за фіксованою ціною.

Textbroker: Служба написання контенту, яка наймає фрілансерів для написання статей для клієнтів.

Веб-сайти, які платять за написання текстів

Веб-сайти, які платять за написання текстів, - це платформи, де автори можуть заробляти гроші, надсилаючи свої роботи для публікації в Інтернеті. Ці сайти зазвичай пропонують різноманітні можливості для написання текстів - від коротких дописів у блогах до розлогих статей - і платять авторам або за статтю, або за слово. 

Існує багато різних типів веб-сайтів, на яких вам платять за написання текстів, зокрема контент-майданчики, сайти для фрілансерів і блоги. Контент-машини - це сайти, які платять авторам за створення статей для різних клієнтів, тоді як сайти фрілансерів з'єднують авторів з клієнтами, які шукають конкретні типи контенту. Блоги також можуть платити авторам за створення контенту на регулярній основі, як штатним авторам, так і гостьовим дописувачам.

Що стосується оплати, то ставки варіюються залежно від веб-сайту та типу контенту, що створюється. Деякі сайти платять фіксовану плату за статтю, тоді як інші пропонують ковзаючу шкалу, що базується на обсязі та якості контенту. Ставки можуть варіюватися від кількох центів за слово до сотень доларів за статтю.

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб писати за гроші, є багато сайтів, які допоможуть вам почати. Ось кілька прикладів:

Cosmopolitan

Cosmopolitan - популярний жіночий журнал, який висвітлює широкий спектр тем, включаючи моду, красу, стосунки, секс, здоров'я та кар'єру. Журнал відомий своїм цікавим контентом і завжди шукає талановитих авторів для своїх публікацій. Cosmopolitan платить авторам-фрілансерам за створення контенту для своїх друкованих та онлайн платформ. Вони приймають заявки на різні типи статей.

Щоб подати заявку до Cosmopolitan, письменники можуть відвідати їхній сайт. Робота в Cosmopolitan може стати чудовою можливістю для авторів, які захоплюються жіночою тематикою і хочуть зробити свій внесок у поважне видання з великою читацькою аудиторією. Якщо у вас є чудова ідея для статті, не соромтеся подати її до Cosmopolitan і, можливо, отримати гроші за свою роботу.

Доступ до сайту: Cosmopolitan 

Переходи за кордон

Transitions Abroad - це веб-сайт і журнал, присвячений подорожам, культурному зануренню та роботі за кордоном. Вони пропонують багато інформації на такі теми, як можливості для подорожей, вивчення мови та міжнародна кар'єра.

Цей сайт платить авторам за їхні статті про подорожі, особисті розповіді та есе, пов'язані з життям, навчанням, роботою чи волонтерством за кордоном. Вони шукають добре написані, цікаві історії, які дають читачам практичні поради та натхнення для подорожей або життя за кордоном.

Доступ до сайту: Переходи за кордон

Яка культура

What Culture - це веб-сайт, присвячений всьому, що пов'язано з розвагами. Він охоплює такі теми, як фільми, телешоу, відеоігри, комікси та реслінг, а також пропонує платформу для письменників, які діляться своїми думками та досвідом на ці теми.

What Culture платить авторам-фрілансерам за створення статей на основі списків, новин та матеріалів, пов'язаних з розвагами. Вони шукають авторів, які можуть надати добре досліджений і цікавий контент, що сподобається їхній аудиторії ентузіастів поп-культури.

Доступ до сайту: Яка культура

Яскраве життя

Vibrant Life - це веб-сайт і журнал, присвячений здоров'ю, добробуту і духовності. Вони пропонують багато інформації на такі теми, як харчування, фізичні вправи, управління стресом та цілісне здоров'я.

Вони платять авторам-фрілансерам за створення статей, пов'язаних зі здоров'ям і благополуччям. Автори можуть надати добре досліджений і цікавий контент, який сподобається їхній аудиторії читачів, що піклуються про здоров'я.

Доступ до сайту: Яскраве життя

Тріщина.

Cracked - це веб-сайт, на якому публікуються статті та відео на широкий спектр тем, включаючи поп-культуру, науку, історію та гумор. Це платформа для авторів-фрілансерів, які діляться своїми унікальними та цікавими поглядами на ці теми.

Авторам платять за створення статей на основі списків, тематичних статей та інших видів контенту, які є гумористичними та інформативними.

Доступ до сайту: Тріщина.

Курячий суп для душі

"Курячий суп для душі" - це відоме видавництво книг, які містять надихаючі та зворушливі історії. У них також є веб-сайт, де вони приймають заявки від письменників-фрілансерів на різні проекти, такі як книги, подкасти та контент для соціальних мереж.

Щоб подати оповідання до "Курячого супу для душі", письменники можуть відвідати їхній веб-сайт. Він відомий тим, що публікує історії, які дають надію, натхнення та розраду читачам. Писати для них може бути чудовою можливістю для письменників, які мають особисті історії, якими можна поділитися, і хочуть позитивно вплинути на інших через свою творчість. Письменники можуть поділитися своїм особистим досвідом і надихнути інших знайти надію і щастя у власному житті.

Доступ до сайту: Курячий суп для душі

Грошова комора

Money Pantry - популярний веб-сайт про особисті фінанси, який охоплює широкий спектр тем, включаючи поради щодо заощадження грошей, економного життя та способи заробітку в Інтернеті. Сайт завжди в пошуках свіжого, оригінального контенту від авторів, які захоплюються особистими фінансами та темами, пов'язаними з грошима.

Money Pantry платить авторам за написання статей на широкий спектр тем, пов'язаних із зароблянням та заощадженням грошей, таких як особисті фінанси, ощадливе життя та підробіток. Вони шукають авторів, які можуть надати дієві поради, що допоможуть їхнім читачам покращити своє фінансове становище.

Доступ до сайту: Грошова комора

Босоногий письменник

Barefoot Writer - це веб-сайт і спільнота, покликані допомогти письменникам-фрілансерам побудувати успішну кар'єру. Вони пропонують ресурси, інструменти та навчальні програми, які допомагають письменникам вдосконалювати свої навички, знаходити клієнтів і заробляти на життя улюбленою справою. Вони також платять письменникам за створення контенту для свого сайту та розсилки. 

Загалом, Barefoot Writer є цінним ресурсом для письменників-фрілансерів, які прагнуть побудувати успішну кар'єру в цій галузі. Завдяки можливостям оплачуваної роботи, навчальним програмам, спискам вакансій та нетворкінгу, автори можуть отримати навички, знання та зв'язки, необхідні для досягнення успіху в конкурентному світі фріланс-письменництва.

Доступ до сайту: Босоногий письменник

Їстівне Сіетл

Edible Seattle - це веб-сайт і журнал, який фокусується на місцевій культурі їжі та напоїв у Сіетлі. Вони приймають матеріали від фрілансерів та фотографів і платять їм за їхню роботу.

Edible Seattle шукає статті, які досліджують місцеву гастрономічну сцену, включаючи профілі місцевих шеф-кухарів, фермерів та виробників продуктів харчування, рецепти з місцевими інгредієнтами, а також статті про історію та культуру харчування в районі Сіетла.

Написання статей для Edible Seattle може стати чудовою можливістю для письменників, які захоплюються їжею і хочуть показати місцеву гастрономічну сцену в Сіетлі. Маючи можливість заробляти гроші та отримувати увагу до своєї роботи, письменники можуть перетворити свою любов до їжі та письменництва на прибуткову кар'єру або підробіток.

Доступ до сайту: Їстівне Сіетл

Сильний шепіт

Strong Whispers - це онлайн-видання, яке охоплює широкий спектр тем, включаючи політику, суспільство, культуру, технології та навколишнє середовище. Вони приймають матеріали від авторів-фрілансерів і платять їм за роботу.

Статті добре досліджені, спонукають до роздумів і пропонують унікальні погляди на важливі питання. Вони особливо зацікавлені в статтях, які розглядають складні питання в зрозумілий і цікавий спосіб, а також пропонують практичні рішення або рекомендації.

Робота в Strong Whispers може стати чудовою можливістю для письменників, які переймаються важливими соціальними та політичними питаннями і хочуть змінити ситуацію своєю творчістю. Маючи можливість заробляти гроші та отримувати увагу до своєї роботи, письменники можуть перетворити свою пристрасть до соціальної справедливості та активізму на прибуткову кар'єру або додатковий заробіток.

Доступ до сайту: Сильний шепіт

Поради щодо пошуку роботи для письменників

Ось кілька порад, як знайти роботу для письменників:

 • Створіть професійне портфоліо: Сильне портфоліо, що демонструє ваші навички письма, допоможе вам виділитися серед інших претендентів. Використовуйте такі платформи, як LinkedIn або Contently, щоб продемонструвати свою роботу.
 • Спілкуйтеся з іншими авторами: Приєднуйтесь до письменницьких груп або форумів, де інші письменники діляться своїм досвідом і пропонують роботу. Також відвідуйте письменницькі конференції та семінари, де ви зможете поспілкуватися з редакторами, видавцями та іншими професіоналами в цій галузі.
 • Використовуйте дошки оголошень про вакансії: Багато веб-сайтів як ProBlogger, Робота фрілансера з написання текстіві Робота в журналістицісеред інших, регулярно публікують вакансії для фрілансерів.
 • Пітч для публікацій: Подавати ідеї історій до видань - це чудова можливість. Шукайте видання, які відповідають вашим інтересам, і надсилайте переконливі пітчі, що демонструють ваші навички письма.
 • Використовуйте соціальні мережі: Використовуйте соціальні медіа-платформи, такі як Twitter і Facebook, щоб зв'язатися з редакторами та видавцями, а також стежте за вакансіями, які вони публікують.
 • Розглянемо контент-машини: Хоча це і не найприбутковіший вид діяльності, але такі контент-машини, як Textbroker, iWriterі WriterAccessможе стати гарною відправною точкою для письменників-початківців, які шукають постійну роботу.

Поради щодо написання статей, щоб максимізувати свій заробіток

Для письменника-фрілансера максимізація заробітку має вирішальне значення для досягнення успіху та фінансової стабільності. Ось кілька порад, які допоможуть вам заробляти більше грошей на написанні текстів:

 • Спеціалізуйтеся на ніші: Спеціалізація в певній ніші допоможе вам стати експертом у цій галузі і дозволить вам отримувати вищі розцінки за свою роботу. Клієнти часто готові платити більше за спеціалізовані знання та досвід.
 • Створіть сильне портфоліо: Наявність потужного портфоліо зразків письмових робіт може допомогти вам залучити більш високооплачуваних клієнтів. Переконайтеся, що ваше портфоліо демонструє ваші найкращі роботи і демонструє ваші навички письма.
 • Розвивати сильну мережу: Побудова міцної мережі контактів у галузі може призвести до більшої кількості можливостей для написання статей та рекомендацій. Відвідуйте галузеві заходи, приєднуйтесь до письменницьких груп і спілкуйтеся з іншими письменниками та професіоналами у вашій ніші.
 • Обговорюйте свої тарифи: Не бійтеся обговорювати свої розцінки з клієнтами. Якщо ви володієте потрібними їм навичками та досвідом, вони можуть бути готові платити більше за вашу роботу. Будьте впевнені у своїх здібностях і просіть стільки, скільки ви варті.
 • Дотримуйтесь дедлайнів: Дотримання дедлайнів має вирішальне значення для створення гарної репутації фрілансера. Клієнти з більшою ймовірністю наймають авторів, які можуть виконати якісну роботу вчасно, що може призвести до більшої кількості повторних замовлень і рекомендацій.
 • Залишайтеся організованими: Організованість та ефективне управління своїм часом може допомогти вам виконувати більше роботи і збільшити свій заробіток. Використовуйте такі інструменти, як календарі, списки справ і програмне забезпечення для управління проектами, щоб не відставати від дедлайнів і не перевантажувати себе роботою.

Як уникнути шахрайства

Як автору-фрілансеру важливо бути пильним і обережним щодо потенційних шахрайств, які можуть зашкодити вашій репутації або фінансовій стабільності. Ось кілька порад, як уникнути шахрайства:

 • Вивчіть компанію або особу, перш ніж погоджуватися на будь-яку роботу. Пошукайте відгуки, характеристики та відгуки інших фрілансерів, які працювали з ними.
 • Ніколи не платіть за те, щоб подати заявку або прийняти замовлення на написання статті. Легальні клієнти ніколи не проситимуть вас сплатити будь-які гонорари наперед.
 • Остерігайтеся оголошень про роботу, які пропонують нереально високу зарплату або обіцяють миттєвий успіх. Якщо це звучить занадто добре, щоб бути правдою, це, ймовірно, так і є.
 • Уникайте клієнтів, які просять надати особисту інформацію, наприклад, номер вашого соціального страхування або реквізити банківського рахунку. Надавайте таку інформацію лише в тому випадку, якщо вона необхідна для здійснення платежу і якщо ви довіряєте клієнту.

Податкові наслідки отримання оплати за написання текстів

Отримання оплати за написання текстів може мати податкові наслідки залежно від країни та податкового законодавства. Загалом, фрілансери вважаються самозайнятими особами і несуть відповідальність за сплату власних податків. Це означає, що вам потрібно буде стежити за своїми доходами і витратами та звітувати про них у податковій декларації.

Важливо пам'ятати, що вам, можливо, доведеться сплачувати розраховані податки щоквартально, щоб уникнути штрафів. Це пов'язано з тим, що як самозайнята особа, ви не підлягаєте сплаті податків, які утримуються у джерела, як традиційні наймані працівники.

Однак можуть бути відрахування та кредити, якими ви можете скористатися як фрілансер. Це можуть бути витрати, пов'язані з вашим домашнім офісом, обладнанням, програмним забезпеченням і подорожами. Важливо проконсультуватися з податковим фахівцем або скористатися надійним податковим програмним забезпеченням, щоб переконатися, що ви користуєтеся всіма відповідними відрахуваннями та пільгами.

Важливо знати про податкові наслідки отримання оплати за написання текстів, а також бути організованим і акуратним у веденні документації та звітності, щоб уникнути будь-яких проблем з податковими органами.

Інструменти та ресурси для письменників

Існує кілька інструментів і ресурсів, доступних для письменників, які можуть допомогти їм покращити свої навички письма, впорядкувати робочий процес і залишатися організованими. Ось кілька прикладів:

 • Граматично: Grammarly - це помічник для письма, який використовує штучний інтелект для перевірки орфографічних, граматичних і пунктуаційних помилок. Він також може запропонувати кращі варіанти слів і надати вам поради, які допоможуть вам покращити свої навички.
 • Редактор Хемінгуея: Hemingway Editor - це безкоштовний онлайн-інструмент, який допоможе вам спростити написання текстів і зробити їх більш чіткими та лаконічними. Він виділяє складні речення, пасивний стан та інші проблеми, які можуть ускладнити читання ваших текстів.
 • Evernote: Це додаток для нотаток, який дозволяє зберігати всі ваші ідеї, дослідження та нотатки в одному місці. Він також має вбудований інструмент для письма, який дозволяє створювати та редагувати документи в додатку.

Також перевірте 10 найкращих інструментів для перевірки граматики для академічного письма

Ознайомтеся з більш ніж 50+ категоріями наукових ілюстрацій

Mind the Graph це інноваційний інструмент, який допомагає науковцям та дослідникам швидко та легко створювати високоякісні наукові ілюстрації. З більш ніж 50+ категорій наукових ілюстрацій на вибір, платформа пропонує велику бібліотеку зображень і шаблонів, які можна налаштувати відповідно до будь-якого дослідницького проекту. Бібліотека наукових ілюстрацій платформи охоплює широкий спектр тем, включаючи біологію, медицину, хімію, фізику та екологію.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони