Написання журналів, статей і проведення досліджень є регулярним і обов'язковим обов'язком в академічних і наукових колах. Однак знайти тему дослідження, яка б вас захопила, і провести її ефективно, згідно з усіма критеріями, може бути складно. 

Менторство може дати кілька переваг як менторам, так і підопічним. Таке партнерство може допомогти вам обом відкрити для себе щось нове, розширити свої зв'язки і розвиватися як професіонали. Пошук наукового наставника підвищить цінність вашого дослідження і може стати найбільш винахідливим інструментом, який ви можете використати для досягнення цілей вашого дослідження. 

Однак майте на увазі, що пошук компетентного та кваліфікованого наставника - це дуже важливий процес, до якого потрібно підійти з усією ретельністю. Ця стаття має на меті допомогти вам знайти наставника, який відповідає вимогам, тому розглянемо найбільш важливі якості ментора щоб шукати.

Що робить ментор?

Перш ніж ми перейдемо до важливі якості ментораДуже важливо визначити очікування щодо того, ким є наставник і чим він займається.

Наставник - це особа, яка безпосередньо відповідає за професійний розвиток стажера-дослідника. Професійний розвиток повинен включати як явні наукові дослідження, такі як використання інструментів, форматування, методологія та матеріали, так і неявну розробку наукових стандартів, таких як дослідницькі питання, проблеми, дані, дискусії і так далі.

Окрім підтримки самого дослідження, наставник несе відповідальність за його проведення:

 • Аналізуйте прогрес у дослідженні та результати роботи підопічного та надавайте конструктивну допомогу.
 • Наставники також можуть надавати зворотний зв'язок і коментарі, які можуть допомогти людині прояснити свої наступні кроки в певному сценарії або на професійному шляху.
 • Ментори надають чіткі рекомендації. Вони можуть рекомендувати пріоритети професійного розвитку, допомагати підопічним ставити цілі та знаходити ресурси. 
 • Ментор може познайомити з людьми, які можуть принести користь кар'єрі підопічного, а також запропонувати заходи, які допоможуть підопічному налагодити важливі зв'язки.
 • Наставник повинен мотивувати підопічного написати дослідницьку роботу, в якій належним чином представити отримані результати і подати їх до рецензованих журналів для публікації.
 • Ментор повинен мати можливість відкрито спілкуватися з підопічним, щоб вирішувати проблеми та перешкоди на шляху розвитку на ранніх стадіях і співпрацювати з підопічним у впровадженні рішень на ранніх стадіях процесу.

Що є найбільш важливими факторами, які впливають на важливі якості ментора і чому?

Міцні стосунки між наставником і підопічним вимагають значних зусиль, відданості та послідовності з обох боків. Враховуйте наступні критерії, щоб гарантувати ефективність і довгострокову цінність наставництва.

 • Здатність надавати корисні відгуки: ваш наставник повинен надавати вам прямий і чесний зворотній зв'язок, щоб допомогти вам розвиватися і вчитися на своїх успіхах і невдачах.
 • Гнучкість: Ментор повинен мати достатньо часу і гнучкості, щоб консультувати вас протягом вашого дослідження або кар'єри.
 • Цінуйте різноманітність точок зору: Ментор, який цінує різні точки зору, буде узагальнювати вашу роботу, не нав'язуючи вам стандартів.
 • Обізнаний: Це, мабуть, найважливіша характеристика наставника; дуже важливо вибрати наставника, який добре розбирається у вашій сфері навчання і з яким ви зможете обмінюватися інформацією. 
 • Рефлексивне слухання та емпатія: Компетентний наставник вислухає ваші ідеї та з розумінням поставиться до того, що ви поясните, що вам потрібно. Замість того, щоб вказувати вам, що робити, він повинен запитувати про це. 
 • Здатність до налагодження зв'язків та пошуку ресурсів: Наставник повинен бути здатним розширювати професійну мережу свого підопічного. Коли підопічний ставить перед собою професійні цілі, наставник може познайомити його з можливими можливостями або людьми, які можуть йому в цьому допомогти. Ці зв'язки можуть бути корисними для розвитку кар'єри.
 • Встановлення керівних принципів: Наставник повинен бути здатним допомогти підопічним сформувати професійні очікування. Ці принципи можуть допомогти підопічному виробити адекватні робочі звички, які дозволять йому зосередитися і успішно виконувати те, що потрібно. 

Взаємодія з ментором під час дослідження

Тепер, коли ви знаєте, що шукати в наставнику, настав час ознайомитися з кількома порадами, як зв'язатися з ним і налагодити професійну співпрацю:

 • Оскільки цей тип людей, швидше за все, буде зайнятий через свій професійний рівень, будьте лаконічними і чіткими у своєму листі.
 • Використання офіційного титулу наставника (наприклад, професор або доктор).
 • Чітко скажіть, чи хочете ви проводити дослідження, поясніть свої цілі, запросивши їх в якості наставника для вашого дослідження, і які ваші очікування. 
 • Назвіть сфери роботи ментора, якими ви займаєтеся, і коротко поясніть, чому.
 • Підкресліть, що ви можете запропонувати: що відрізняє вас від інших кандидатів (наприклад, попередній досвід, навички та знання).
 • Проявляйте пристрасть до вивчення того, як проводити дослідження.
 • Якщо наставник не може прийняти дослідника-ментора, попросіть колегу, з яким ви можете зв'язатися. 
 • Додайте своє резюме, академічну кваліфікацію та контактну інформацію.
 • Якщо ви звертаєтеся до багатьох потенційних менторів, кожен лист має бути коротким, персоналізованим і привабливим.

Дизайн онлайн інфографіки для науки

Як науковець, ви повинні знати, що інфографіка може допомогти вам охопити і зацікавити потрібну аудиторію для вашої роботи або дослідження. Mind the Graph створила чудовий інструмент, який допоможе вам. Скористайтеся більш ніж 200 шаблонами або не соромтеся використовувати наші ілюстрації на вимогу; якщо ви не знайдете саме те, що шукаєте, ми розробимо це для вас!

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони