Wiele czasopism naukowych wymaga już abstraktów graficznych w celu opublikowania artykułu, a inne sugerują je jako opcję dotarcia do większej liczby osób. Ponieważ komunikacja naukowa staje się ważniejsza niż kiedykolwiek, graficzne streszczenia i ilustracje są potężnymi narzędziami dla naukowców. Jednakże, badanie Atanasowa i współpracownikówPokazuje to, że jeśli robisz abstrakt graficzny, lepiej zadbaj o to, aby był on bardzo, bardzo dobrej jakości - w przeciwnym razie może być nawet szkodliwy.

Pomimo znaczenia lepszej komunikacji w nauce, wielu naukowców zmaga się z procesem tworzenia abstrakcji graficznej. Ma to sens, w końcu nie jesteśmy projektantami. Tak więc naszym celem w Mind the Graph jest poprawa komunikacji naukowej i pomoc naukowcom w prezentowaniu ich pracy w piękny i profesjonalny sposób. Zapewniamy dokładne ilustracje naukowe i szablony streszczeń graficznych na łatwej w użyciu platformie.

Jednak proces tworzenia abstraktu graficznego to nie tylko ilustracje. Musisz zorganizować treść i projekt swojego dzieła. Jeśli masz trudności z tworzeniem pięknych abstrakcji, oto nasz przewodnik, który Ci pomoże:

Wybrałem szablon mind the graph, aby pokazać proces tworzenia:

preview_70009

Teraz wykonajmy kroki, aby go utworzyć.

1 - Podsumowanie treści

Po latach ciężkiej pracy w laboratorium prawdopodobnie masz wiele danych do przedstawienia w swoim artykule lub prezentacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać główne dane, które chcesz przedstawić w formie prezentacji wizualnej. Wiem, że nie jest to łatwe. Jednak bardzo ważne jest, aby podsumować informacje, wybierając, co zostanie wyróżnione, a co zostanie odcięte. To trudne, ale konieczne. Jeśli umieścisz zbyt wiele informacji, sprawisz, że czytelnicy będą zdezorientowani i stracą zainteresowanie.

Zanim więc zaczniesz myśleć o estetyce, zadaj sobie pytanie: Jakie są moje główne dane? Jakie są najważniejsze informacje, które moi czytelnicy muszą zrozumieć?

Dobrym narzędziem do tego jest pytanie piramidalne:

Burning-problem_-The-main-question-your-infographic-must-answer

Jak Mind the Graph pomaga użytkownikom:

Krok ten należy wykonać przed rozpoczęciem tworzenia w Mind the Graph. Naszym celem jest jednak pomoc w całym procesie. Dlatego zawsze tworzymy nowe treści na ten temat. Wszystkie poradniki są dostępne za darmo na blogu i na naszym kanale youtube.

Oto kilka linków, które mogą ci pomóc:

2 - Wykonanie szkicu w celu stworzenia abstrakcyjnej struktury graficznej.

Tworzenie abstrakcyjnej struktury graficznej jest zadaniem organizacyjnym. Nie martw się i nie trać czasu na szczegóły estetycznej dekoracji. Zaleca się, aby zawsze narysować odręczny szkic tego, co chcesz zrobić. Najpierw zorganizuj elementy, a następnie pomyśl o ostatecznych szczegółach. Spójrz na szkic wykonany przez naszego projektanta przed rozpoczęciem tworzenia platformy graficznej:

neuron_synapsis_esboco

W tej części bardzo ważne jest, aby wybrać, co chcesz podkreślić i dać na to więcej miejsca. W powyższym przykładzie proces synaps jest wyróżniony największą ilustracją i zajmuje dużo miejsca.

Poniżej można zobaczyć inny przykład szkicu wykonanego dla szablonu, gdy ideą jest pokazanie osi czasu:

yr

Jak Mind the Graph pomaga użytkownikom:

Przykłady infografik, które pokazałem w tym poście, to szablony Mind the Graph, dostępne dla naszych użytkowników. Nasi projektanci tworzą szablony wszelkiego rodzaju infografik, więc nie musisz zaczynać od białego płótna. Po prostu spójrz, wybierz swój ulubiony i edytuj jak chcesz. To świetnie, prawda? Nasze szablony można zobaczyć tutaj.

Darmowi użytkownicy mogą wizualizować szablony, ale nie mogą ich edytować. Jeśli jesteś darmowym użytkownikiem, możesz użyć szablonu jako inspiracji do tworzenia lub uaktualnić swój plan, aby uzyskać dostęp do wszystkie funkcje Mind the Graph.

3 - Ostateczne poprawki: Wybierz ilustracje, kolor i typografię

Jeśli masz już strukturę swojego abstraktu graficznego, nadszedł czas na estetykę. Teraz musisz znaleźć dokładne ilustracje naukowe i wybrać kolory, typografię i wszystkie ostateczne poprawki. Wielu naukowców nadal używa obrazów Google do zilustrowania swojej pracy. Jednak czasami te obrazy nie są wystarczająco profesjonalne lub nie pokazują dokładnie tych aspektów, których potrzebujemy. Nie są one, że tak powiem, naukowo "solidne". Pojawiają się również kwestie praw autorskich. Co więcej, jeśli nasze badania dotyczą zupełnie nowych informacji, prawdopodobnie nie znajdziemy żadnych dostępnych ilustracji. Tak więc, aby znaleźć ilustracje naukowe, zalecamy skorzystanie z Mind the Graph. Możesz zacząć za darmo i przestać tracić czas na szukanie ilustracji w Google lub martwić się o prawa autorskie.

 Jak Mind the Graph pomaga użytkownikom:

Posiadamy bibliotekę z tysiącami ilustracje naukowe. Co więcej, co tydzień dodajemy nowe ilustracje. Możesz użyć naszych ilustracji do stworzenia własnej abstrakcji graficznej w Mind the Graph. Poza tym możesz dodać swój tekst, zmienić kolory i typografię, użyć symboli jako strzałek. Innymi słowy, znajdziesz wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia profesjonalnego abstraktu graficznego.

Jeśli masz jakiekolwiek trudności z wykonaniem swojego dzieła, możesz zapoznać się z naszymi samouczkami. Mamy wiele materiałów wideopokazujące, jak ulepszyć swoje dzieło, w tym samouczek dla tego szablonu:

Jeśli chcesz tworzyć lepsze streszczenia graficzne, możesz zacząć korzystać z mind the graph za darmo.

stop_ugly

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony