Mokslinių tyrimų laboratorijos, arba "laboratorijos", skirtos intymiems žmonėms, yra erdvės, skirtos eksperimentinėms užduotims, kuriomis gali būti siekiama naujų atradimų ir mokslo pažangos, atlikti. Jos taip pat naudojamos kokybės kontrolei atlikti ir procesams optimizuoti prieš juos įgyvendinant pramoniniu būdu.

Yra daug laboratorijų tipų ir sričių. Priklausomai nuo tyrimų tikslo ir poreikių, kiekviena laboratorija aprūpinama pagal atliekamų tyrimų rūšį, įskaitant įrangą ir aplinkos, pavyzdžiui, šviesos, temperatūros ir slėgio, kontrolę.

Šiame straipsnyje apžvelgsime mokslinių tyrimų laboratorijų tipus ir pagrindines savybes bei pateiksime keletą įžvalgų, kaip pradėti karjerą mokslinių tyrimų laboratorijoje.

Ką veikia tyrimų laboratorijos?

Kaip sako pavadinimas: tyrimai. O tai reiškia, kad daug eksperimentuojama su ligomis, vėžiu ir kitais veiksniais, turinčiais įtakos žmonių ar gyvūnų sveikatai.

Dar prieš žmonijai pradedant vartoti terminą "mokslas", jau egzistavo poreikis eksperimentuoti. Apie V a. garsus graikų filosofas ir matematikas Pitagoras de Samas, kaip spėjama, vadovavo seniausiai istorijoje žinomai laboratorijai. Joje Pitagoras vadovavo įvairių instrumentų ir daiktų skambesio tyrimams, darydamas išvadas, šiandien žinomas kaip dažniai.

Darykite kaip Pitagoras ir pradėkite piešti savo mokslą

Mind the Graph - tai įrankis, kurį galima lengvai naudoti nuostabiems pristatymams, infografikoms, grafinėms santraukoms ir kt. kurti. Pradėkite pirmąjį kūrinį darbo erdvėje ir įsitikinkite patys!

Tyrimų laboratorijų tipai

Juos galime suskirstyti pagal jų tikslai ir charakteristikos. Svarbu pabrėžti, kad net ir tos pačios srities ar specializacijos laboratorijos gali turėti subtilių, bet būtinų skirtumų. Pažvelkite į šių tipų mokslinių tyrimų laboratorijas:

1. Kokybės kontrolės laboratorijos

Kokybės kontrolės laboratorijose dažniausiai atliekami tyrimai, kurių analizei labai svarbūs ir komponentai, ir tyrimo objektai. Tokio tipo laboratorijos dažnai siejamos su chemijos praktika, fizika ar biologijos mokslais, pavyzdžiui, mikrobiologija.

2. Biologinio saugumo laboratorijos

Atlikdami biologinius tyrimus mokslininkai dažnai susiduria su patogenais, kurie gali kelti rimtą pavojų visuomenės sveikatai už laboratorijos ribų, pavyzdžiui, virusais ir bakterijomis. Šios laboratorijos skirstomos į 4 biologinio saugumo lygius, kurių 1 lygis yra žemiausias ir skirtas mažai pavojingiems organizmams, pavyzdžiui, Saccharomyces cerevisiae.

Tuo tarpu 4 lygio mokslininkai tiria biologinių veiksnių, kurie yra labai pavojingi žmogaus gyvybei ir pasižymi dideliais plitimo gebėjimais, pavyzdžiui, Ebolos viruso, poveikį.

 3. Klinikinės laboratorijos

Klinikinės laboratorijos - tai laboratorijos, skirtos įvairiems biologiniams mėginiams, pavyzdžiui, kraujui ir šlapimui, tirti. Jos taip pat vadinamos medicinos laboratorijomis ir yra būtinos tam tikrų ligų diagnostikai, gydymui ir prevencijai. Tokiose vietose mokslas taikomas siekiant pagerinti pacientų gydymo kokybę, nebūtinai siekiant plėtoti mokslines žinias.

4. Gamybos laboratorijos

Gamybos laboratorijos yra labai svarbios siekiant užtikrinti tobulą perėjimą nuo mokslinių tyrimų prie pramoninės gamybos, nes kai kurie procesai gali neveikti gerai, kai pereinama nuo mažos prie didelės apimties, ir atvirkščiai.

Paprastai pagrindinis tokios laboratorijos tikslas - ištirti ir sukurti procesą, kuris gerai veiktų naudojant įvairias technologijas. Gamybos laboratorijos labai paplitusios tokiose pramonės šakose kaip, pavyzdžiui, biotechnologijos, technologijos ir farmacijos pramonė.

5. Mokslinių tyrimų ir universitetų laboratorijos

Mokslinių tyrimų ir universitetų laboratorijose daugiausia dėmesio skiriama gamtos arba humanitariniams mokslams. Tokių laboratorijų specialistų vaidmuo - dirbti kartu su doktorantais ir pagrindiniais tyrėjais. Neretai universitetų laboratorijos virsta mokslinių tyrimų ir mokymo laboratorijomis, kuriose studentai gali atlikti praktiką ir pasitikrinti savo žinias.

"Labs" vaizdinių kūrinių sprendimas

Kalbame apie laboratorijas, Mind the Graph komandos ir laboratorijos prenumerata yra puikus sprendimas tiems, kurie mėgsta kurti kartu. Be neriboto skaičiaus pradžios šablonų ir mokslo iliustracijų, prenumeratoriai taip pat gali dalytis kūriniais su iki 10 vienu metu veikiančių naudotojų. 

Tačiau jei dar nepradėjote karjeros, a Tyrėjas geriau pradėti kurti vizualiai patrauklias infografikas ir atkreipti dėmesį į savo mokslinį darbą.

Kaip pradėti karjerą mokslinių tyrimų laboratorijoje?

Jei norite tapti laboratorijos tyrėju, atlikite toliau nurodytus veiksmus:

1. Siekti aukštojo išsilavinimo

Pirmasis jūsų tikslas - įgyti įgaliojimus, reikalingus jūsų karjeros tikslams pasiekti. Tai priklausys nuo to, kokiu laboratorijos tyrėju norite tapti, tačiau dauguma karjeros etapų prasideda nuo pasirinktos studijų srities bakalauro laipsnio. 

2. Įgyti atitinkamos patirties

Baigę studijų programą arba jos metu apsvarstykite galimybę įgyti atitinkamos darbo patirties. Savanorystės galimybės yra puikus būdas.

Kita galimybė - atlikti praktiką studijų programos metu arba baigus mokslus. Stažuotės suteikia galimybę dirbti prižiūrint patyrusiam specialistui, o tai gali suteikti daug žinių ir pripažinimo.

3. Jei reikia, gaukite licenciją

Kai kuriose šalyse reikalaujama, kad medicinos laboratorijų tyrėjai, prieš pradėdami dirbti, turėtų licenciją. Jos įgijimas reiškia, kad pasiekėte aukštą profesinės kvalifikacijos standartą savo darbui atlikti.

Jei planuojate gauti licenciją, turėsite išklausyti tam tikrą skaičių praktinio mokymo valandų ir kai kuriais atvejais išlaikyti egzaminą. Tačiau tai turėtų būti nesudėtinga po daugybės metų, skirtų moksliniams atradimams.

Mokslinių tyrimų laboratorijoje ar už jos ribų labai svarbu vizualiai perteikti mokslinius duomenis.

Kadangi žmonės yra vizualūs sutvėrimai, pasikliauti infografikos pagalba yra puiki pradžia, norint pasiekti platesnę auditoriją. Padarykite savo mokslą didingesnį su Mind the Graph. "Cactus Communication" tyrimų duomenimis, straipsniai su grafinėmis santraukomis 3 kartus daugiau atsisiuntimų palyginti su tais, kurie jo neturi.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai