Dažnai iškyla didelė dilema, susijusi su akademine tema: ar tai turėtų būti konferencijos, ar žurnalo straipsnis? Todėl, norėdami padaryti ir remtis tinkama sistema, pirmiausia turite suvokti esminį skirtumą, susijusį su mažiausiais straipsnių dalykais.

Šiame straipsnyje bus paaiškinta daugiau apie konferencijos pranešimai, jų ir žurnalinių straipsnių skirtumus ir kaip parašyti kokybišką darbą.

Kas yra konferencijos pranešimas?

Pradėkime nuo to, kad konferencija - tai vieta, kurioje mokslininkai, tyrėjai, ekspertai ir specialistai, atlikę išsamius tyrimus, pateikia ir pristato informaciją. Todėl konferencijos pranešimas iš esmės yra rašytinio dokumento ir žodinio pranešimo mišinys. 

Konferencijų pranešimai - tai trumpi ir tikslūs riboto puslapių skaičiaus dokumentai, kuriuose mokslininkai pristato savo mokslinių tyrimų rezultatus. Kai kuriais atvejais konferencijos pranešimai skelbiami konferencijos medžiagoje, o kitais atvejais konferencijos medžiagoje skelbiami tik atrinkti pranešimai.

Konferencijos dokumentas ir žurnalo dokumentas

Pagrindinis skirtumas tarp žurnalo ir konferencijos straipsnių yra tas, kad nors abiem atvejais reikia rašyti, žurnalo straipsniai yra skirti publikuoti žurnaluose, o konferencijos straipsniai skirti pristatyti konferencijose ir gali būti skelbiami konferencijų medžiagoje. 

Be to, labai skiriasi recenzavimo procesas, nes žurnalo straipsniai turi būti peržiūrimi daug kruopščiau ir griežčiau. Be to, konferencijų dokumentai turi mažiau puslapių nei žurnalo straipsniai, dažnai ne daugiau kaip 4-10 puslapių.

Konferencijų pranešimų tipai

Kiekvienam pristatymui gali prireikti skirtingo pobūdžio konferencijos pranešimo, nes jų yra daug. Toliau sužinokite apie keletą iš jų.

 • Atsakovas: Tokio pobūdžio pristatyme pranešėjas pateikia trisdešimties minučių trukmės pranešimą. Po to penkiolika minučių į straipsnį atsakinėja respondentas. Po to kalbėtojas penkiolika minučių atsako į atsakymą.
 • Ekspertų grupė: Tokiame pristatyme dalyvauja trys ar keturi pranešėjai, kurių kiekvienas kalba 15-20 minučių. Grupėse papildomai gali būti diskutantas, kuris individualiai ir grupėse pateikia atsiliepimus apie pranešimus.
 • Plakatas: Ši pateikimo forma skirta grafiškai išreikšti informaciją. Kai kurie pranešėjai rodo trijų-aštuonių puslapių dokumentą, kuriame aprašo savo tyrimą, pateikia savo idėjas ir paaiškina išvadas. Diagramos, grafikai, iliustracijos ar meno kūriniai yra vieni vizualiai patraukliausių plakatų. 
 • Apskritasis stalas: Dalyvauja penki ar daugiau pranešėjų, kurių kiekvienas kalba 5-10 minučių.
 • Seminarai: Seminarai gali trukti nuo 90 minučių iki visos dienos. Prieš įtraukdami klausytojus į kokią nors veiklą, seminarų pranešėjai pateikia trumpus komentarus. 

Konferencijos pranešimo formatas

Kalbant apie formatavimą, geriausia pasiteirauti konferencijos, kuriai teikiamas jūsų darbas, atstovų, nes jie gali nustatyti konkrečius straipsnio ir santraukos formatavimo standartus, pvz., paraštės dydį, puslapių numerių naudojimą, puslapių ribojimą ir kitus aspektus. Tik nepamirškite, kad konferencijos dokumentas turėtų būti logiškai išdėstytas nuo santraukos iki išvadų. 

Patarimai, kaip parašyti aukštos kokybės konferencijos dokumentą

 • Pradėkite nuo stiprios abstrakcijos, nes gali tekti ją pristatyti, kol ji bus priimta į konferenciją. 
 • Pažinkite savo auditoriją, kad ji būtų patraukli.
 • Sukurkite darbo planą, kuris padės jums susisteminti idėjas ir medžiagą.
 • Sukurkite įžangą, kuri sužadins skaitytojo smalsumą.
 • Ieškokite paprastų būdų sudėtingoms sąvokoms perteikti. Naudokite paprastas metaforas ir analogijas. 
 • Rašykite naudodami ausį. Baigę juodraštį, perskaitykite jį garsiai. Pašalinkite nepatogias dalis.
 • Reikėtų vengti ilgų citatų. Jos sutrumpina klausytojų dėmesį ir nutraukia jūsų pasisakymo eigą.
 • Vartokite tinkamą skyrybą. Klausytojai nematys brūkšnelių, kabliataškio ar skliaustų.
 • Neskubėkite su rezultatais ir išvadomis ir pateikite faktus, kuriais pagrindžiate savo teiginius.
 • Nepamirškite įtraukti visų galimai naudotų nuorodų. Kuo išsamesnės nuorodos, tuo geriau.
 • Pasiruoškite klausimams. Dalyvaukite konferencijose dieną prieš savo konferenciją, kad pamatytumėte, kokius klausimus užduoda žmonės, ir susidarytumėte įspūdį.

Integruokite informaciją ir iliustracijas į gražias ir paveikias skaidres

Kurdami konferencijos pranešimą nepamirškite į skaidres įtraukti grafinės medžiagos. Grafikai, iliustracijos ir infografikos gali padėti suprasti jūsų pateikiamus duomenis. Norėdami patobulinti savo darbą, naudokitės priemone "Mind The Graph".

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai