Їжа, корисна для мозку

Дослідники виявили, що люди, які щодня споживають принаймні половину порції продуктів, багатих на флавоноїди, таких як полуниця, цитрусові та перецьмають знижений ризик когнітивного погіршення.

Флавоноїди як флавонового, так і антоціанового типу можуть мати найбільший протизапальний ефект у дослідженні. У цьому дослідженні метою було з'ясувати, чи пов'язані дієтичні флавоноїди з суб'єктивним когнітивним зниженням (СКЗ).

Поглянь. Mind the Graph Галерея ілюстрації, пов'язані з темою цього блогу. Натисніть на зображення нижче!

Ілюстрації продуктів харчування та фруктів з галереї Mind the Graph.

Барвиста історія про їжу

Відомі як потужні антиоксиданти, флавоноїди - це природні сполуки, що містяться в рослинах.

Ці сполуки також містяться у вині, чаї та шоколаді. За допомогою флавоноїдів ви можете захистити свій організм від щоденних токсинів.

Флавоноїди можна розділити на різні підгрупи залежно від того, чи приєднане бензольне кільце до карбонового, або від того, наскільки десатурації та окислення зазнало карбонове кільце. 

Підгрупи: флавони, флавоноли, флаванони, флаваноноли, катехіни, антоціани та халкони.

Дослідники цього дослідження вважають, що флавоноїди є потужними антиоксидантами, які допомагають сповільнити пов'язане зі старінням зниження когнітивних функцій. 

Це дослідження довело, що зміни в раціоні харчування можуть зменшити зниження когнітивних функцій на 20-25 відсотків.

Список продуктів для мозку

Крім того, окремо вивчалися флавоноїди. Флавони, природні сполуки, що містяться в спеціях, помаранчевих і жовтих фруктах та овочах, показали найбільший вплив на когнітивні функції, зокрема, знизили ризик зниження когнітивних функцій на три-чотири роки.

Кожна 100-грамова порція перець містить близько 5 мг флавонів. Джерело антоціану можна знайти в чорниця, вишня та ожина. Кожна 100-грамова порція чорниці містить близько 164 мг антоціанів.

У дослідженні взяли участь 49 493 жінки та 27 842 чоловіки, середній вік яких на момент початку дослідження становив 48 та 51 рік. Протягом більш ніж 20 років люди відповідали на кілька запитань щодо частоти вживання їжі. 

Кожен тип флавоноїдів був поділений на його частоту, щоб розрахувати його споживання. Під час дослідження кожен учасник двічі оцінював власні когнітивні здібності, зокрема: "Чи можете ви сказати, що вам важко пригадати нещодавні події?" та "Чи важко вам пригадати короткий список предметів?".

Використання OTP передбачає оцінку пам'яті людини на етапі, коли вона вже достатньо втратила пам'ять, щоб зрозуміти, що у неї є проблеми, але не обов'язково достатньо серйозні, щоб їх можна було виявити за допомогою скринінгового тесту.

Згідно з дослідженням, люди з найвищим рівнем споживання флавоноїдів споживали приблизно 600 міліграмів (мг) на день, тоді як люди з найнижчим рівнем споживання - близько 150 мг на день. У дослідженнях з поправкою на фактори, пов'язані з віком і харчуванням, флавоноїди були пов'язані з меншим ризиком когнітивного зниження. Самооцінка когнітивного погіршення була 20% нижчою в групі споживачів з високим вмістом флавоноїдів, ніж у групі споживачів з низьким вмістом флавоноїдів.

Учасники дослідження, які досягли найкращих результатів, з'їдали в середньому половину порції цитрусових на день, в тому числі апельсини, грейпфрути, грейпфрутовий сік, груші та яблука. Інші фітохімічні речовини можуть сприяти цьому ефекту, але для довгострокового нейропротекторного ефекту дієта, багата на флавоноїди, зокрема флавони та антоціани, здається гарною ідеєю.

фото вітрини з овочами та фруктами
Джерело зображення: Вимкнути сплеск до Том Брунберг.

Встановити захисний зв'язок з флавоноїдами можна в будь-який час, оскільки дослідження показують, що це не має значення, незалежно від того, коли сполуки були введені в організм. Тож їжте та пийте всі ці барвисті фрукти та овочі.

Ви можете дізнатися більше про це відкриття, переглянувши посилання нижче.

Є, Тянь-Шин та ін. "Довготривале споживання харчового білка та суб'єктивне зниження когнітивних функцій у чоловіків та жінок США". Американський журнал клінічного харчування (2021). DOI: 10.1212/WNL.0000000000012454

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони