Тайм-менеджмент для дослідників є важливою навичкою для продуктивної роботи, яка не лише допомагає швидко виконувати роботу, але й дозволяє їм максимально ефективно використовувати свій час і ресурси. Існує багато методів, але деякі стратегії виявилися більш успішними, ніж інші, коли справа доходить до ефективного управління дослідницькими проектами. Поговоримо про них детальніше.

3 кроки для ефективного тайм-менеджменту для дослідників

Дозвольте нам допомогти вам впоратися зі стресом, допомагаючи скласти тайм-менеджмент для дослідників. Перш за все! 

Крок 1: Розуміння того, скільки часу у вас є

Все, що можна виміряти кількісно, може бути керованим. Таким чином, розуміння "Скільки часу є в наявності?" стає найважливішим питанням. Почніть з отримання чіткого уявлення про те, що потрібно робити щодня або щотижня. Це можуть бути завдання, пов'язані з роботою, навчанням, сімейними обов'язками або іншими зобов'язаннями, які потребують уваги протягом певного періоду, наприклад, місяця або року. 

Після того, як ви точно знаєте, які заходи потребують часу, встановіть реалістичні цілі з досяжними термінами виконання. Часові рамки потрібно встановлювати відповідним чином, щоб не поспішати в останню хвилину, а натомість ефективно виконувати роботу протягом довших періодів, надаючи більше місця для помилок, якщо це необхідно, і водночас задовольняючи всі очікування в межах розумних термінів. Управління часом у житті дослідника має важливе значення для досягнення ваших цілей, не відчуваючи себе перевантаженим через відсутність планування.

Це допомагає уникнути прокрастинації важливих завдань, оскільки ми завжди стикаємося з "терміновими завданнями" на нашому шляху. Також допоможе вам у випадках, коли робоче навантаження стає некерованим, що призводить до відчуття тривоги та стресу. 

Крок 2: Встановлення реалістичних цілей

Всі дослідники повинні пам'ятати, що реалістичні цілі і терміни виконання кожного завдання важливі для того, щоб виконати завдання і уникнути розчарувань. Постановка цілей допоможе гарантувати, що завдання будуть виконані вчасно, без шкоди для якості і без того, щоб забирати занадто багато часу від інших видів діяльності, таких як відвідування конференцій, написання статей тощо.

Для дослідників тайм-менеджмент - це ключ до успіху. Здатність ставити реалістичні цілі та ефективно управляти своїм часом може мати вирішальне значення для досягнення вашої кінцевої мети: створення інформативної статті, що містить цінні ідеї, стратегії та методи. Постановка реалістичних цілей допомагає вам планувати, скільки роботи потрібно виконати щодня, і дає вам мотивацію, яка приходить з досягненням цих цілей. 

Крок 3: Список справ і визначення пріоритетів

Почніть з відповіді на питання, з чого вам потрібно почати. Створення щоденних списків справ стане в нагоді, щоб ви точно знали, що потрібно зробити протягом дня/тижня/місяця - це може бути що завгодно, від читання журнальних статей, відвідування семінарів, проведення експериментів до зустрічей з наставником та друзями. Спробуйте записати всі завдання, які потребують уваги в будь-який момент часу. Потім візьміть свої списки справ і розставте їх за пріоритетністю відповідно до важливості або терміновості. Це допоможе вам не пропустити нічого важливого, коли ви будете приймати рішення про те, як найкраще використовувати свій вільний час кожного дня.

Основна стратегія та інструменти для управління часом

Розбиваючи великі проекти на менші частини, їх легше вирішувати, не відчуваючи пригніченості від їхнього масштабу чи складності. Це також дає більше простору для гнучкості, якщо під час виконання цих завдань виникають несподівані події, які можуть вимагати коригування на цьому шляху. Розбивши завдання на частини і виділивши на них час, ви отримаєте загальне уявлення, можливо, тоді ви зможете виділити годинку і для розваг.

Технологічні рішення стають у пригоді в управлінні часом. Такі програми, як додатки для календаря або планування проектів, як-от Trello дозволяють користувачам встановлювати дедлайни та створювати нагадування/сповіщення, щоб ніколи не пропустити важливі зустрічі та зустрічі. Вони допомагають легко відстежувати прогрес у виконанні кількох проектів одночасно. Онлайн-додатки заощаджують дорогоцінні хвилини, які ви витрачаєте на пошук конкретної інформації в електронних листах про зустрічі, проекти тощо.

Перерви та планування буферного часу

Освіжити свідомість - це завжди гарний спосіб звільнити більше місця для обробки всіх завдань, які вам потрібно виконати. Важливо робити регулярні перерви протягом дня, а також планувати буферний час між завданнями на випадок несподіваних затримок або відволікань. Короткі 5-10-хвилинні перерви щогодини дозволять вам перезарядитися розумово і фізично, щоб, коли ви повернетеся з перерви, ваш розум був свіжим і готовим до роботи.

Додатково запланувавши 10 хвилин "буферного часу" в кінці кожного завдання, ви отримаєте додатковий простір для дихання, якщо щось займе більше часу, ніж очікувалося, або виникне надзвичайна ситуація, яка потребує негайної уваги перед тим, як продовжувати виконувати інші завдання. Це допоможе вам не поспішати і не відчувати себе пригніченим стислими дедлайнами, що насуваються через непередбачувані обставини, які ми не можемо контролювати, наприклад, несподіваний візит в лабораторію зі школи. Крім того, ефективними способами зосередження уваги є мікроперерви, такі як перевірка електронної пошти та прокрутка стрічок соціальних мереж. Однак ці перерви повинні тривати певний час і не повинні заважати процесу написання наукової роботи за будь-яку ціну.

Уникнення відволікань та марнування часу

Щоб ефективно керувати своїм часом, важливо уникати пасток, таких як відволікання, бути уважним і зосередженим на тому, що потрібно зробити. Один із способів уникнути відволікання - встановити для себе межі; це може включати обмеження доступу до певних видів діяльності, які можуть відволікати вас від продуктивних завдань, таких як соціальні мережі або стрімінгові сервіси (наприклад, Netflix), або їх вплив на вас.

Крім того, створення середовища, в якому вам буде комфортно працювати без зайвого шуму, також дозволяє більше часу присвячувати роботі. Сюди входить вимкнення сповіщень для додатків, які не мають прямого відношення до продуктивності, щоб не відволікатися в той час, коли потрібно зосередитися на роботі.

Переваги ефективного тайм-менеджменту

Може бути важко реалізувати всі згадані вище стратегії за один день, але за умови регулярної практики це найкращі інструменти тайм-менеджменту для дослідників. Почніть з невеликих цілей і намагайтеся дотримуватися їх регулярно.

Як дослідник, ви, мабуть, звикли вести щоденники і робити нотатки. Таким чином, вам буде легше підготувати список завдань і розподілити час на кожне з них. Нижче наведено кілька переваг, які ви отримаєте одразу ж, як тільки застосуєте знання на практиці:

  • Повернення відчуття контролю
  • Почуваюсь менш пригніченим
  • Дотримання термінів
  • Більше часу для себе, сім'ї та друзів
  • Більш точне проведення досліджень 
  • Досягнення високої концентрації на кожному завданні

Зрештою, це призведе до зміцнення впевненості та гармонії у повсякденному житті. Тоді вперед! Не забудьте підписатися на нашу розсилку та слідкуйте за новинами.

Майте на увазі, графік у вашому розпорядженні: Дозвольте нам дати вам надздібності!

Mind the Graph це платформа для таких дослідників, як ви. Дозвольте нам допомогти вам отримати максимум користі з вашої дослідницької інформації у вигляді графічного реферату. Наша платформа настільки проста у використанні, що вам буде цікаво, коли вам знадобиться перерва. Підпишіться на Mind the Graph та отримайте доступ до всіх шаблонів безкоштовно. Попросіть наших експертів створити іконки для вашого дослідження, і ми допоможемо вам у цьому. Дозвольте нам допомогти вам заощадити час і вразити вашу аудиторію.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони