Довгий час займатися наукою означало мати глибоке розуміння механізмів природи. З розвитком науки потреба реєструвати явища та закономірності стимулювала появу нового аналізу та складних алгоритмів. Однак це також зробило науку доступною лише для кількох людей.

Паралельно світ обертався в іншому напрямку. Поки інтернет занурював світ у нескінченну оновлювану павутину, наука створювала свій таємний клуб спеціалістів.

Лише кілька років тому вчені відчули потребу оприлюднювати свої відкриття, щоб донести їх до широкої громадськості.

Проблема полягала в тому, що розрив був настільки великим, що наукою цікавилися лише вчені.
І що ще гірше, лише науковці розуміли наукову мову. Для широкого загалу "дані" були словом, що не мало жодного значення. Воно було непідзвітним, порожнім і, безумовно, нудним.

 

візуалізація даних

 

Виклик був великий: як зацікавити людей наукою?
І відповідь була однозначною: люди повинні розуміти наукову мову.

Наукова мова, про яку ми говоримо, також відома як візуалізація даних.

Візуалізація даних - це надання інформації наочності. Це означає представити свою роботу так, щоб інші люди змогли її зрозуміти і встановити зв'язки. З огляду на це, наступним кроком було з'ясувати, як зробити візуалізацію даних успішною.

 

візуалізація даних

 

Успішна візуалізація даних полягає в тому, щоб представити релевантну інформацію в логічний і цікавий спосіб. Важливо розуміти, що для людини, яка завжди розмовляла науковою мовою, візуалізація даних може датися нелегко.

Для цього наука та дизайн - ідеальна пара.

У той час як наука надає інформацію та мету, дизайн забезпечує візуальну форму та історію. У поєднанні вони забезпечують візуалізація даних, якою вона має бути.

Багато людей плутають ідею візуалізації даних з додаванням будь-якого візуального матеріалу. Ви можете обійти цю проблему, запитавши себе: як найкраще представити мої висновки? Чи буде краще пояснити їх за допомогою ілюстрації або тексту? Як щодо інфографіки? Або графіком?

Рішення про те, як повідомити про свою роботу, є важливим кроком у візуалізації даних.
Після того, як ви це зробите, як щодо зробити другий крок?

візуалізація даних

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони