Вуглекислий газ - поширений газ, присутній в атмосфері. Він відіграє важливу роль у парниковому ефекті разом з іншими газами, такими як метан. Парниковий ефект дозволяє життю на Землі утримувати тепло. Зазвичай вуглецевий цикл Землі підтримує природний баланс вуглецю в атмосфері, суші та океані завдяки "диханню планети". Однак людська діяльність у вигляді викидів викопного палива порушує баланс вуглецевого циклу, спричиняючи клімат змінитися.

Як працює вуглецевий цикл

Океани відіграють важливу роль у кругообігу вуглецю. Газообмін забезпечує баланс між атмосферою та океанами. Тим часом водорості та інші автотрофні організми вловлюють вуглекислий газ і виділяють кисень через фотосинтез. Ці процеси в поєднанні з диханням тварин і діяльністю людини є частиною короткострокового кругообігу.

Однак існує також довгостроковий цикл, який відбувається протягом більш тривалих періодів часу. За даними Національних академій, "Протягом мільйонів років вуглекислий газ, що міститься в повітрі, з'єднується з дощовою водою, утворюючи слабкі кислоти, які дуже повільно розчиняють гірські породи. Річки та струмки несуть ці мінерали до океанів, де вони використовуються тваринами для формування коралових рифів і мушель, а також допомагають збалансувати рівень рН океану. Протягом ще довших періодів часу органічний вуглець (утворений із залишків морських організмів) накопичується глибоко в земній корі і утворює викопне паливо, таке як нафта і природний газ. Частина цього вуглецю буде вивільнена назад в атмосферу вулканами, завершуючи цикл".

Діяльність людини, зокрема викиди викопного палива та промислові процеси, збільшують вміст CO2 в атмосфері. Як наслідок, океан поглинає все більше і більше вуглекислого газу. Цей процес впливає на хімічний склад морської води, спричиняючи проблему, яка називається підкислення океану.

Поглянь на це. інфографіка яку я зробив на Mind the Graph для пояснення вуглецевого циклу:

підкислення океану вуглецевий цикл

Вуглекислий газ і парниковий ефект

Парниковий ефект важливий для збереження тепла на планеті та підтримання життя на Землі. Подивіться інфографіку, яка показує, що таке парниковий ефект:

Парниковий ефект Mind the Graph

Однак викиди викопного палива, забруднення навколишнього середовища та інші види людської діяльності збільшують кількість таких газів, як метан і вуглекислий газ, змінюючи температуру планети і сприяючи зміні клімату. глобальний потепління та зміна клімату.

preview_88004

Наслідки

Глобальна температура поверхні Землі у 2018 році стала четвертим найтеплішим показником з моменту початку сучасних спостережень у 1880 році. Про це свідчать дані, отримані в результаті аналізу, проведеного NASA1. Глобальна температура у 2018 році була на 1,5 градуса за Фаренгейтом (0,83 градуса за Цельсієм) вищою, ніж у середньому за період з 1951 по 1980 рік, згідно з даними вчених Інституту космічних досліджень імені Годдарда (GISS) НАСА в Нью-Йорку. На глобальному рівні температура 2018 року поступається показникам 2016, 2017 та 2015 років. Останні п'ять років у сукупності є найтеплішими роками в сучасній історії спостережень.

Візуальні ресурси, такі як інфографіка та відео є потужним засобом комунікації наука. Я створив усі ці інфографіки (окрім відео) з використанням Слідкуйте за графікомонлайн-платформа, яка дозволяє вченим створювати матеріали, що привертають увагу.

  1. Глобальне потепління з 1880 по 2020 рік
logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони