Derslerinizde ve sunumlarınızda cerrahi prosedürleri nasıl sunuyorsunuz? Öğrencilerimizin dikkatini çekmek ve onlara bir şeyler anlatmak her zaman kolay olmuyor. ilginç ve bilgilendirici bir ders. Görsel içerik bu süreçte size yardımcı olacak harika bir araçtır. Ana bilgileri vurgulayan ve izleyicilerinizin dikkatini çeken çekici slaytlar oluşturmanız gerekir. Ancak, bilimsel ve tıbbi prosedürleri açıklamak için iyi görseller bulmak zordur. Dahası, bazen ameliyatlar gibi sert prosedürleri göstermeniz gerekir. Bu durumlarda, çok fazla kan ve kesilmiş vücut içeren gerçek görüntüler izleyicinin kafasını karıştırabilir. Bu nedenle, bu tür sahnelerin etkisini yumuşatmak ve prosedür ayrıntılarını daha iyi açıklamak için tıbbi illüstrasyonlar kullanabilirsiniz.

Çekici çizimler göz alıcıdır ve ilk bakışta anlaşılması daha kolaydır.

Örneğin, enjeksiyon tekniklerini ve cerrah düğümü prosedürünün nasıl yapılacağını gösteren bu şablonlara bakın:

preview_79010

preview_79004

Tüm bu şablonlar, doktorların ve bilim insanlarının bilimsel iletişimi geliştirmelerine ve bilimsel iletişim oluşturmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir platform olan Mind the Graph'de mevcuttur. harika bilimsel posterler. Binlerce tıbbi illüstrasyon içeren bir kütüphanemiz var, böylece sınıflar için sunumlarınızı doğru ve çekici illüstrasyonlar kullanarak oluşturabilirsiniz.

Belirli bir cerrahi prosedürü göstermem gerekiyor, peki ihtiyacım olan tıbbi illüstrasyonları nasıl elde edebilirim?

Sadece sor! İllüstrasyonlarımızın çoğu gelen taleplere dayanmaktadır abonelerimiz. Eğer bir Mind the Graph abonesiyseniz, bize yazın ve referans için bir resim gönderin (serbest el çizimi de olabilir), biz de sizin için yapalım.

Bu tıbbi prosedür şablonlarına bakın:

preview_79012

preview_79003

surgery_medicine

Henüz bir mind the graph kullanıcısı değilseniz ve derslerinizi geliştirmek istiyorsanız, mind the graph kullanmaya şimdi başlayın:

start_get

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar