Bir bilimsel makalenin yayınlanması, bilimsel yaşamda çok önemli bir adımdır. Son olarak, uzun yıllar süren bir çalışmanın ardından elde ettiğiniz sonuçları iyi bir şekilde paylaşmanız gerekir. Yeni bilgiler edinebilirsiniz, ancak bunu doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Bazı araştırmacılar yıllarca süren çalışmalarını düzenlemek, özetlemek ve yazmak için uğraşmaktadır. Eğer durumunuz buysa, envergonhar yapmanıza gerek yoktur. Ne yazık ki, bilim insanları normalde iletişim kurmak için yeterli güce sahip değildir.

Yazmanın yanı sıra, grafik özgeçmişler artık hiç olmadığı kadar önemli. Bunun iletişim kurmak için iyi olduğunu düşünebilir ya da bu fikirden nefret edebilirsiniz. Son olarak, daha fazla çalışın ve biz tasarımcı olmayalım (en azından ben olmayayım). Birçok bilimsel dergi grafik özgeçmişler sunarken, biz de çalışmalarımızı profesyonelce yansıtan bir imaj yaratmaya çalışıyoruz. Bir konu üzerinde yıllarca çalışıp, daha sonra da onu çok profesyonelce ve çocukça bir şekilde dünyaya açıklayamazsınız. Size katılıyorum. Ama en önemlisi şu. Çalışmalarımı ve sevdiklerimi yansıtan profesyonel bir grafik özgeçmişi nasıl oluşturabilirim?

Expectativa:

Captura1

Realidade:

Captura2

Grafik kullanıcısı iseniz, bilimsel illüstrasyonların en büyük bibliyoteğine sahip olduğumuzu biliyorsunuzdur. Araştırmanızı görselleştirebilmeniz ve kendinizi daha iyi hissedebilmeniz için gerekli olan milyonlarca bilimsel illüstrasyon bulunmaktadır.

Captura3

Ancak, söylediğim gibi, biz tasarımcı değiliz ve bazen illüstrasyonlar da yeterli olmuyor. Bundan sonra birleştirmeye ve metin, grafik, çekirdek ve daha fazlasını eklemeye devam edeceğiz. İşte bu yüzden bilimsel illüstrasyonlar içeren bir biblioteca değiliz. Kendi özgeçmişinizi oluşturmanıza izin veren kolay kullanımlı bir çevrimiçi platformuz.

Sunduğumuz tüm donanım ve işlevlerin yanı sıra, Gráfico'yu göz önünde bulundurarak soyutlanmış şablon grafiklerini de bulabilirsiniz. Bu nedenle, bir tela em branco ile gelmenize gerek yoktur. İlham almak için tüm modellerimizi grafiksel olarak da görselleştirebilirsiniz. Bazı örneklere bir göz atın:

Modelos de farmacologia:

preview_118313

Hücresel biyoloji modelleri:

preview_118315

Botanik modelleri: 

preview_118314

Modelos médicos:  O halde, bir hekim olarak ben, hastalarıma tedaviyi açıklamak için nasıl etkili figürler yaratabilirim? Çalışmalarım, sunumlarım ve araştırma çalışmalarım için nasıl ilginç espriler veya grafikler bulabilirim?

preview_118316

Tüm bilgileri ücretsiz ve deneysel olarak sunulan platformumuzda görebilirsiniz. Son olarak, bilim insanlarının bilimlerini dünyaya duyurmalarına yardımcı olmayı umuyoruz.

grafi̇k i̇llüstrasyonlarinda bi̇li̇msel di̇kkat

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar