Kai rašote tyrimai popierius, labiausiai varginantis procesas yra ne tyrimas ar dokumentavimas, o citavimas, kuris mums sukelia didžiulį galvos skausmą.
Šiai problemai įveikti yra skirtas įrankis, vadinamas Citavimo kūrėjas. Ji skirta padėti kurti tikslias citatas įvairioms tipai dokumentų, pavyzdžiui, knygų, straipsnių, svetainėsir dar daugiau. Jei dar tik pradedate dirbti, nesijaudinkite, nes šiame straipsnyje bus aptarta viskas, kas susiję su "Citation Maker". Taigi, sėdėkite ramiai ir atsipalaiduokite!

Kodėl verta naudoti citavimo programą?

Naudodamiesi citavimo programa sutaupysite laiko ir užtikrinsite, kad jūsų nuorodos būtų tinkamai suformatuotos pagal reikiamą stiliaus vadovą, pvz. APA, MLA, arba Čikaga.

Jei norite naudoti citatų rengyklę, atlikite šiuos paprastus veiksmus:

 1. Pasirinkite citavimo stiliųPasirinkite dokumentui reikalingą citavimo stilių. Tai gali būti APA mokslinis dokumentams, MLA - humanitariniams mokslams arba Čikagos - istorijos ir socialinių mokslų dokumentams.
 2. Įveskite šaltinio informaciją: Įveskite cituojamo šaltinio duomenis. Paprastai tai būna autoriaus vardas ir pavardė, pavadinimas darbo pavadinimas, publikavimo data ir kita svarbi informacija.
 3. Sukurti citatą: Užpildžius reikiamą informaciją, citavimo programa automatiškai suformatuos citatą pagal pasirinktą stilių. Jis pateiks tinkamai suformatuotą citatą, kurią galėsite nukopijuoti ir įklijuoti į savo dokumentą.

Naudodami citavimo programą užtikrinsite, kad jūsų nuorodos būtų nuoseklios ir tikslios, o tai labai svarbu akademinis ir profesionalus rašymas. Ji supaprastina dažnai varginantį citatų kūrimo procesą ir leidžia sutelkti dėmesį į darbo turinį.

Citatų supratimas

Šaltinių citavimo svarba

Šaltinių nurodymas yra esminis akademinio ir profesinio rašymo aspektas. Štai kodėl tai svarbu:

 • Išvengti Plagiatas: Tinkamas citavimas suteikia autoriams pagarbą ir padeda išvengti plagiatastai neetiška praktika, kai svetimas darbas ar idėjos pateikiamos kaip savos.
 • Patikimumo nustatymas: Šaltinių nurodymas sustiprina jūsų argumentus ir parodo, kad jūsų darbas yra gerai ištirtas. Tai rodo, kad konsultavotės su autoritetingais šaltiniais ir savo išvadas grindėte patikimais įrodymais.

Taip pat skaitykite: Plagiato tikrinimo įrankis: Užtikrinkite savo rašto darbų originalumą

Citatų tipai

Skirtingose srityse ir disciplinose reikia skirtingų citavimo stilių. Štai keletas dažniausiai naudojamų:

 • Amerikos psichologų asociacija (APA): Plačiai naudojamas socialiniuose moksluose, APA stilius daugiausia dėmesio skiriama autoriaus ir datos formatui, todėl lengva nustatyti cituojamų šaltinių aktualumą.
 • Šiuolaikinės kalbos asociacija (MLA): Dažnai naudojamas humanitariniuose moksluose, ypač literatūros ir kalbų studijose, MLA stilius pabrėžiamas autoriaus puslapio numerio formatas, kuris padeda skaitytojams rasti tikslią šaltinio, į kurį daroma nuoroda, dalį.
 • Čikagos stiliaus vadovas (Čikaga): Istorijoje ir kai kuriuose socialiniuose moksluose naudojamas Čikagos stilius siūlo dvi sistemas: "Notes" ir Bibliografija sistema humanitariniams mokslams ir autoriaus datos sistema gamtos mokslams. Joje pateikiamos išsamios formatavimo ir citavimo gairės.

Suprasti svarba šaltinių citavimas ir susipažinimas su įvairiais citavimo stiliais užtikrina, kad jūsų darbas būtų etiškas, patikimas ir atitiktų akademinius standartus.

Kaip pasirinkti citavimo rengėją?

Rinkdamiesi citatų rengyklę atsižvelkite į šias svarbiausias savybes:

Stilių įvairovė

Užtikrinkite, kad citatų kūrimo programa palaikytų daugybę citavimo stiliai APA, MLA, Čikagos, Harvardo ir kt. Šis universalumas yra svarbus, ypač jei dirbate skirtingose srityse ar akademinėse disciplinose.

Naudojimo paprastumas

Įrankis turėtų būti patogus naudoti ir turėti paprastą sąsają. Ji turėtų padėti jums žingsnis po žingsnio atlikti citavimo procesą, kad būtų lengva įvesti informaciją ir greitai sukurti tikslias citatas.

Populiarūs citatų kūrėjai

Internete yra daugybė citavimo įrankių, taip pat programinės įrangos ir programėlių. Štai kelios populiarios galimybės:

Citavimo internete įrankiai

 • EasyBib: Žinomas dėl paprastos sąsajos ir kelių citavimo stilių palaikymo.
 • Citavimo mašina: Siūlomi įvairūs citavimo stiliai ir formatai, todėl lengva kurti tikslias nuorodas.
 • BibMe: Automatiškai generuojamos citatos ir palaikomi įvairūs formatai, idealiai tinka studentams ir mokslininkams.

Programinė įranga ir programos

 • "Zotero": Nemokamas atvirojo kodo įrankis, kuris ne tik kuria citatas, bet ir padeda tvarkyti mokslinių tyrimų šaltinius ir organizuoti nuorodas.
 • EndNote: Išsami nuorodų tvarkymo programinė įranga, kurią dėl pažangių funkcijų ir integracijos su tekstų redaktoriais plačiai naudoja mokslininkai ir tyrėjai.
 • Mendeley: Citatų generavimas derinamas su mokslinių tyrimų valdymo priemone, leidžiančia naudotojams tvarkyti nuorodas ir bendradarbiauti su kitais.

Taip pat skaitykite: Kaip naudotis "Mendeley": Kaip naudotis Mendeleye: išsamus vadovas tyrėjams ir Kaip naudoti "Zotero": Optimizuokite savo darbo eigą.

Pasirinkę tinkamą citavimo programą galite gerokai supaprastinti tikslių nuorodų kūrimo procesą, sutaupyti laiko ir užtikrinti, kad jūsų darbas atitiktų reikiamus citavimo standartus.

Kaip naudoti citavimo įrankį?

Naudotis citavimo įrankiu nesudėtinga. Atlikite šiuos veiksmus, kad užtikrintumėte, jog sukursite tikslias citatas:

 1. Šaltinio informacijos įvedimas: Pirmiausia surinkite visą reikiamą informaciją apie šaltinį. Paprastai tai yra autoriaus vardas ir pavardė, kūrinio pavadinimas, publikavimo data, leidėjas ir URL, jei tai internetinis šaltinis. Įveskite šią informaciją į citavimo programos laukus.
 2. Citavimo stiliaus pasirinkimas: Pasirinkite reikiamą citavimo stilių, pavyzdžiui, APA, MLA arba Čikagos. Citavimo programa suformatuos jūsų nuorodas pagal pasirinktą stilių, užtikrindama nuoseklumą ir tikslumą.

Patarimai, kaip tiksliai cituoti

Norėdami užtikrinti, kad jūsų citatos būtų tikslios ir patikimos, atsižvelkite į šiuos patarimus:

Dvigubas sugeneruotų citatų tikrinimas

Visada peržiūrėkite įrankio sukurtas citatas. Nors citavimo priemonių kūrėjai paprastai yra tikslūs, kartais jie gali padaryti klaidų. Patikrinkite informaciją pagal šaltinį, kad įsitikintumėte, jog viskas teisinga.

Šaltinių sekimas

Atlikdami tyrimą registruokite visus šaltinius. Tai padės tiksliai cituoti ir vėliau lengvai pasiekti šaltinius ir jais remtis. Įrankiai, pvz. "Zotero" arba Mendeley gali padėti efektyviai tvarkyti ir sekti savo nuorodas.

Laikydamiesi šių žingsnių ir patarimų, galite efektyviai naudoti citavimo įrankį, kad supaprastintumėte tikslių ir nuoseklių savo darbo citatų kūrimo procesą.

Susijęs straipsnis: Citavimas ir nuoroda: Pagrindiniai skirtumai

Kada cituoti?

Mokslo ir profesiniame rašyme labai svarbu žinoti, kada nurodyti šaltinius. Štai dažniausi atvejai, kai reikia cituoti šaltinius:

 • Tiesioginis Citatos: Kai naudojate tikslius šaltinio žodžius, privalote pateikti citatą. Tai parodo, iš kur informacija buvo gauta, ir nurodo autorių.
 • Perfrazuojant Idėjos: Net jei perrašote kieno nors kito mintis savais žodžiais, vis tiek turite nurodyti šaltinį. Taip pripažįstamas pirminis autorius ir skaitytojai gali atsekti informacijos šaltinį.
 • Vaizdai ir daugialypė terpė: Kai naudojate vaizdus, vaizdo įrašaiar kitus ne savo sukurtus daugialypės terpės elementus, privalote nurodyti pirminį šaltinį. Tai apima nuotraukas, diagramas, grafikus ir garso įrašus.
 • Asmeniniai ryšiai: Taip pat reikėtų nurodyti informaciją, gautą iš asmeninių ryšių, pavyzdžiui, elektroninių laiškų, interviu ar pokalbių. Taip tinkamai įvertinsite informaciją pateikusius asmenis ir padėsite išlaikyti savo darbo vientisumą.

Suprasdami šiuos scenarijus galite užtikrinti, kad tinkamai nurodysite originalius šaltinius ir išlaikysite akademinį sąžiningumą rašydami.

Dažniausiai pasitaikančių citavimo problemų šalinimas

Neteisingos citatos

Klaidos citatose gali pakenkti jūsų darbo patikimumui. Štai kaip jas nustatyti ir ištaisyti:

Kaip nustatyti klaidas

Atidžiai peržiūrėkite kiekvieną citatą. Dažniausiai pasitaikančios klaidos yra neteisingi autorių vardai, neteisingos publikavimo datos arba netinkamas formatavimas. Norėdami įsitikinti tikslumu, sutikrinkite informaciją su pirminiu šaltiniu.

Kaip juos ištaisyti

Jei pastebėjote klaidą, pataisykite informaciją citavimo programoje ir sukurkite citatą. Taisydami rankiniu būdu, vadovaukitės stiliaus vadovo (APA, MLA, Čikagos ir kt.) taisyklėmis, kad citata būtų teisingai suformuota.

Techninės problemos

Techninės problemos kartais gali trukdyti naudoti citatų rengėjus. Štai kaip juos spręsti:

Ryšio problemos

Jei jums sunku pasiekti internetinę citatų kūrimo programą, patikrinkite savo interneto ryšį. Iš naujo paleiskite maršrutizatorių arba pabandykite prisijungti prie kito tinklo. Jei problema neišsprendžiama, patikrinkite, ar citatų rengėjo interneto svetainėje nėra prastovų.

Suderinamumas su įrenginiais

Kai kurie citavimo įrankiai gali neveikti tam tikruose įrenginiuose arba naršyklėse. Įsitikinkite, kad naudojate palaikomą naršyklė ir ar jūsų prietaisas atitinka įrankio techninius reikalavimus. Jei problemos atkakliai bandykite naudoti citatų rengyklę kitame įrenginyje arba naršyklėje.

Žinodami šias dažniausiai pasitaikančias problemas ir žinodami, kaip jas pašalinti, galite užtikrinti sklandesnę citatų kūrėjų naudojimo patirtį.

Apibendrinant galima teigti, kad naudojant citavimo programą supaprastinamas tikslių ir nuoseklių citatų kūrimas, sutaupoma laiko ir užtikrinama, kad nuorodos atitiktų reikiamą stilių. Svarbu pasirinkti patogią naudoti priemonę, kuri palaiko kelis citavimo stilius, ir visada du kartus patikrinti sukurtų citatų tikslumą. 

Labai svarbu žinoti, kada cituoti, įskaitant mažiau akivaizdžius atvejus, pavyzdžiui, daugialypės terpės ir asmeninius pranešimus. Bendrų problemų, pavyzdžiui, neteisingo citavimo ir techninių nesklandumų, šalinimas užtikrina sklandžią patirtį. Laikydamiesi šių gairių, galite veiksmingai tvarkyti citavimą ir išlaikyti savo darbo vientisumą.

Moksliniai skaičiai, grafinės santraukos ir infografikos jūsų tyrimams

Ieškoti mokslas skaičiai, grafinis tyrimų santraukas ir infografiką internete ne visada lengva. Norint rasti tinkamų iliustracijų ir grafikų, tenka žongliruoti daugeliu įrankių ir svetainių, o tai labai vargina. Jei jums tenka grumtis dėl tobulos priemonės, štai jums vieno langelio sprendimas - Mind the Graph. Daugiau nei 75 000 iliustracijų iš daugiau nei 80 sričių, Mind the Graph palengvina jūsų tyrimų kelionę. Užsiregistruokite dabar ir sužinokite daugiau. 

nepamirškite grafiko
logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai