Hodgkin-Huxleyho modelové znázornění obvodu neuronální membrány hrdě vytvořené pomocí Mind the Graph.

Elektromagnetická pole v okolí neuronů hrají roli ve fyziologických a patologických procesech, včetně komunikace mezi buňkami.

Jasmina Isakovic a její kolegové (2018) uvádějí, že neurozánět je jedním z ústředních prvků většiny patologických procesů v nervové tkáni.

Nový model šíření akčního potenciálu prostřednictvím axiálního a podélného proudu přesně kvantifikuje a popisuje povahu časově proměnných elektromagnetických polí generovaných v okolí neuronů.

Navrhují existenci časově proměnlivého nehomogenního elektromagnetického pole v okolí axonů, které je důsledkem proměnlivosti proudového toku.

Výzkum se týkal 4 myší s mrtvicí.

Zkontrolujte původní článek zde.

Grafické abstrakty založené na Mind the Graph

Vyrobeno s Mind the Graph

Autor použil ilustrace Mind the Graph k vysvětlení procesu nehomogenních elektromagnetických polí v nervovém systému.

Vyrobeno s Mind the Graph

Vzhledem k tomu, že všechny hlavní procesy v nervovém systému závisí na interakcích mezi buňkami a nervovými vlákny, použil infografiky, aby podrobně vysvětlil každý krok.

Vyrobeno s Mind the Graph

Některé výsledky autorů mohou potvrdit dřívější práce v této oblasti: "Teoretický základ našeho nového modelu lze nalézt v pracích Kirschivinga et al. a Nordenstroma et al.

Kirschivink a spol. ve svém článku nazvaném "Magnetitová biomagnetizace v lidském mozku" popsali, že v celém CNS se "bílé krvinky chovají jako magnetické mikročástice v plazmě"," tvrdí Isakovič.

Dokumenty Dopad a výkon

Můžeme analyzovat pomocí Altmetric údaje, že skóre online pozornosti tohoto článku je vyšší. než 68% všech ostatních článků podobného stáří v časopise Scientific Reports.

Využijte sílu infografiky také k posílení svého článku. Vyzkoušejte Mind the Graph!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony