Pokud jste vědec, lékař, student nebo výzkumný pracovník, víte, že prezentace patří k naší rutině. A (podle mého názoru) je to dobře. Musíme umět prezentovat své výsledky a sdělovat vědu atraktivním a srozumitelným způsobem. To je klíč k boji proti pseudovědě a falešným zprávám a zároveň ukazujeme, jak je věda pro společnost důležitá. Ale pokud máte problém mluvit na veřejnosti, pravděpodobně vás tato část vědecké práce nebaví, že? No, existuje několik hacků, které vám s tím pomohou. Dnes se však zaměřím pouze na jeden: Vytvoření poutavé prezentace vám dodá více sebevědomí. Koneckonců, stejně jako vaše oblečení, i vaše prezentace vám mohou pomoci vypadat profesionálněji.

Když jdete prezentovat svá data na vědeckou konferenci, pravděpodobně mluvíte o cenných výsledcích, kterých jste dosáhli po letech tvrdé práce. Chci tedy říct, že: Vaše data si zaslouží být prezentována profesionálním a atraktivním způsobem. Pokud se mnou souhlasíte, přejděme k dalšímu kroku: jak to udělat? Jak dlouho trávíte vytvářením prezentací? Splňuje konečný výsledek vaše očekávání? Nebojte se, tento příspěvek vám pomůže!

Pojďme tedy od tohoto bodu dál:

tipy vědecké prezentace

K tomu:

šablona snímku Toco toucan

 Podívejte se na tuto šablonu snímku od Mind the Graph, abyste pochopili tipy:

01. Hierarchie

Je třeba nastavit hierarchii informací. Co potřebuje vaše publikum vidět jako první? Jaké jsou vaše hlavní informace? Poté nastavte dobrý prostor titulku a číslům a ujistěte se, že ukazují vaše hlavní informace a že vaše publikum chce další informace.

02. Typografie

Vaše prezentace musí být profesionální. Proto vynechejte comic sans a zvolte formální a seriózní typografii. Těch existuje celá řada. Mně osobně se líbí Helvetica.

03. Ilustrace

Na prezentaci neuvádějte příliš mnoho textu. Znovu opakuji, nedávejte na snímek příliš mnoho textu!! Pokud to uděláte, budete během své přednášky soupeřit o pozornost s vlastními slajdy. Chcete, aby vás posluchači poslouchali, nebo aby si přečetli váš slide? Používejte tedy dobré obrázky, které upoutají pozornost a zvědavost. Pro naše uživatele (včetně uživatelů zdarma) máme k dispozici více než osm tisíc ilustrací, takže pokud hledáte dobré obrázky pro své prezentace, zkuste je Mind the Graph. 

04. Použití šablony snímku

Vytvořit krásná a profesionální prezentace vyžaduje čas a určité dovednosti a zkušenosti. Existuje však jednodušší a rychlejší způsob: nezačínejte od prázdného plátna. Můžete použít šablonu snímku, abyste ušetřili čas a získali nápady na design.

Poskytujeme několik šablon, aby naši uživatelé nemuseli začínat s prázdným plátnem. Bezplatní uživatelé může vizualizovat šablony ale ne je upravovat. Pokud jste uživatel zdarma, můžete šablonu použít jako inspiraci pro svou tvorbu nebo si rozšířit svůj tarif a získat přístup ke všem funkcím Mind the Graph. Předplatitelé mohou používat libovolný počet šablon a cena začíná na 9,00 USD.

Více informací si můžete přečíst na:

pozor na grafické vědecké ilustrace

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony