Každý stroj má ovládací panel pro ovládání různých funkcí, zejména mechanismu zapínání a vypínání.

Přemýšleli jste někdy o tom, že by náš mozek měl také takovou funkci, kterou bychom mohli ovládat?

Dobře, nové výzkum naznačuje "objem molekulární knoflík ", který reguluje elektrické signály v mozku při učení a zejména s pamětí.

To by mohl být hlavní spínací mechanismus, který by mohl změnit pravidla hry pro nervové poruchy.

Výzkum publikovaný Michaelem Hoppou a jeho týmem naznačuje, jak by regulace elektrických signálů mohla hrát významnou roli. Studie se točila kolem identifikace molekul, které signál regulují.

MYŠLENKA VÝZKUMU

Synapse jsou křižovatky, kde se přenášejí elektrické signály mezi nerv buňky.

Tyto elektrické signály se převádějí na chemické neurotransmiterů v mozku, které procházejí synaptickými mezerami. Tým popsal, jak tvary elektrických signálů prospívají fungování synapsí.

Neurony, které jsou aktivovány během neurotransmise, mají různé vzorce.

Tyto změny tvarů a počtu vedou k posílení nebo oslabení synapsí (známé také jako synaptická plasticita ).

Když si mozkové buňky na obou koncích synapse nepřetržitě vyměňují chemické signály, dochází k dlouhodobé potenciaci (LTP).

Tato LTP zlepšuje signalizaci mezi buňkami a synapsemi a také vede k posílení synapsí. Tato LTP je základem učení a vzpomínek v mozku v místě zvaném hipokampus.

Vědci se ve své studii zaměřili na oblast hipokampu v mozku. Zjistili, že signály přenášené přes synapse v této oblasti jsou analogické.

Tým zjistil, že elektrické signály nebo "hroty" jsou dodávány ve formě analogových signálů, nikoliv digitálních signálů.

Tento objev jim otevřel cestu k jasnějšímu pochopení mechanismu. Tyto analogové signály usnadnily regulaci síly mozkového obvodu.

Na stránkách molekula regulace těchto elektrických signálů. Molekula Kvβ1 rozšiřovala presynaptické působení.

Tato molekula nejen reguluje draslíkový proud, ale také pomáhá při formování elektrických signálů.

Při předchozím pokusu vyloučili u myší molekulu Kvβ1. Záhy se ukázalo, že výsledky naproti reakce měla drastický dopad na spánkový a paměťový cyklus myší.

To potvrdilo pozitivní působení molekuly v systému.

Kromě toho jejich výzkum odhalil, jak může jediný elektrický impuls přenášet více bitů informace, což umožňuje lepší kontrolu nad nízkofrekvenčními signály.

To znamená, že náš mozek je mnohem výkonnější, než si dokážeme představit. Technicky náš mozek provádí superpočítačové úlohy při nízké elektrické signalizaci.

Jejich výzkum umožnil měření napětí a neurotransmiterů pomocí světla, které následně měřilo elektrické signály v místech synaptických spojení.

Tím se změnila perspektiva a rozšířil se záběr výzkumu v oblasti molekulárních regulátorů, které hrají zásadní roli v mozkové činnosti.

Tento objev umožňuje zcela novou cestu pro farmaceutické výrobky. Mohlo by to vést k objevům nových způsobů podávání léků v případě demence nebo jiných onemocnění. Alzheimerova choroba.

Molekulární regulátory by mohly být klíčem k využití kompletní kapacity mozku. Mnoho neurologických onemocnění by se dalo vyléčit, kdyby se správně využil mozek. metabolismus je nalezena cesta.

Jak se říká, učení nikdy nevyčerpá mysl, je to síla, která může změnit svět. Tento objev bezpochyby vede k úplně nové úrovni učení a síle udržet si ji.

Chcete-li se dozvědět více o jejich výzkumu , podívejte se na níže uvedený odkaz.

Odkaz :

In Ha Cho, Lauren C. Panzera, Morven Chin, Scott A. Alpizar, Genaro E. Olveda, Robert A. Hill, Michael B. Hoppa. Podjednotka draslíkového kanálu Kvβ1 slouží jako hlavní kontrolní bod synaptické facilitace. Proceedings of the National Academy of Sciences, 2020; 202000790

DOI: 10.1073/pnas.2000790117

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony