Reklama - nápis na zadní straně obálky knihy, který informuje o tom, o čem kniha je - je důležitým aspektem procesu psaní a vydávání. 
Ačkoli se to může zdát jako náročný úkol, tento článek Mind The Graph vás s ním seznámí, vysvětlí vám, co je to za úkol. co je to reklama, a pomůže vám s několika kroky, jak efektivně napsat poutavou reklamu.

Co znamená slovo blurb?

Reklama je nápis na zadní straně obálky knihy, který popisuje její obsah. Reklama by měla obsahovat všechny informace, které nejlépe vystihují knihu a vzbuzují zájem čtenářů.

Například hlavní závěry studie mohou být atraktivní pro čerstvé výzkumníky v akademické knize. Thrilleru by zase prospěl úryvek, který odhalí zajímavý kousek příběhu a nechá čtenáře toužit po dalším pokračování. Jde však o víc než o pouhý popis; úryvky jsou tím, co prodává knihy. Je to prostě velmi originální a stručná prodejní prezentace, která má spotřebitele přesvědčit ke koupi knihy. V důsledku toho je pro některé lidi psaní reklamních šmouh obtížné, ne-li přímo nepříjemné.

Někdy může práci silné reklamy vykonat známá osobnost nebo dokonce jiný spisovatel. Známé jméno na obálce činí knihu atraktivní, stejně jako když celebrita podpoří výrobek, zvýší poptávku po něm. Pokud je však podpora slavné osobnosti příliš nejasná nebo se o knize konkrétně nezmiňuje, k její propagaci nepomůže.

Při výběru nebo tvorbě reklamy na knihu mějte na paměti, že musí potenciální čtenáře přesvědčit, aby řekli "ano" vaší knize, aby se stali opravdovými čtenáři a nesli si vaše slova a myšlenky s sebou.

Fotografie od Streetwindy na adrese Unsplash

Jak napsat dobrou reklamu

Teď, když víte. co je to reklama, tyto jednoduché kroky by vám měly pomoci vytvořit atraktivní reklamu.

  1. Začněte tím, že si přečtete několik reklam na knihy ve svém okolí. Zaznamenávejte si, co vás na knize zaujme, co vás vyvede z míry a hlavně, co vás dokáže navnadit, abyste knihu vzali do ruky a začali číst.
  2. Prozkoumejte návrh knihy, hodnocení rukopisu nebo jakoukoli jinou zpětnou vazbu a vyberte z ní povzbudivá slova a věty. Zvažte, jak je můžete zahrnout do své reklamy.
  3. Vysvětlete co nejjasněji jedinečný prodejní argument své knihy.
  4. Definujte svou cílovou skupinu. To lze provést podle kategorií lidí nebo podle zájmových oblastí.
  5. Používejte silné výrazy, jako je "jedinečný", "úžasný" a "revoluční", zejména pokud tyto výrazy použili recenzenti nebo byly použity ve vašem návrhu. Tento typ projevu vzbudí zájem potenciálních čtenářů.
  6. Soustřeďte se na první větu, je nejdůležitější. Udělejte ji co nejpoutavější.
  7. Na závěrečné větě zapracujte téměř stejně usilovně. V beletrii se často objevuje cliff-hanger, v akademických knihách to lze jen zřídka, ale snažte se alespoň zaujmout.
  8. Útržky jsou často omezeny na 100-150 slov, takže není prostor pro rozvláčnost. Buďte struční a jednoduchí.
  9. Nechte si poradit od vydavatele a vyzkoušejte svou reklamu na několika přátelích nebo spolupracovnících, kterým můžete věřit, že vám poskytnou upřímnou a užitečnou zpětnou vazbu.
  10. Připravte se na to, že po obdržení zpětné vazby budete revidovat, opravovat, leštit, leštit a ještě jednou opravovat. Ve skutečnosti se do toho pusťte bez ohledu na to.

Profesionální grafické abstrakty bez námahy

Prozkoumejte Pozor na graf nástroj pro tvorbu vysoce kvalitního vizuálního obsahu pro vědeckou komunitu. Naučte se, jak využít infografiky ve svůj prospěch, zvýšit efektivitu svého výzkumu a článků, zaujmout a dát své práci vyniknout v davu.

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony